Zmarła Wanda Witczak

  • 22.02.2021, 17:12 (aktualizacja 22.02.2021, 21:34)
  • eLuban pl
Zmarła Wanda Witczak pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Zmarła Wanda Witczak, długoletnia polonistka i wychowawczyni w lubańskim liceum.

Pani Wanda zmarła nad ranem 22 lutego 2021 roku w bolesławieckim szpitalu. To kolejna smutna wiadomość, bowiem 10 dni temu informowaliśmy o śmierci męża Pani Wandy, Mariana Witczaka. Oboje przegrali walkę z koronawirusa.

Możliwe, że ceremonia pogrzebowa zostanie przesunięta na przyszły tydzień, tak by w pożegnaniu udział mogła wziąć córka lubańskich pedagogów.

eLuban pl

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wdzięczny uczeń
wdzięczny uczeń 23.02.2021, 22:34
Najszczersze kondolencje.
Miałem zaszczyt być uczniem Pani Wandy w Technikum Mechanicznym w KZL w latach 1988-1991. Jeden z najlepszych nauczycieli z jakimi miałem przyjemność się spotkać. Była bardzo wymagającym nauczycielem a jednocześnie miała dar przekazania wiedzy literackiej tak jakbym sam żył w konkretnej epoce literackiej i na własne oczy widział Kochanowskiego, Mickiewicza, Słowackiego, ... . Nigdy nie krytykowała uczniów, bezwiednie wstawiała pałę bez zbędnych komentarzy. Często chwaliła (oczywiście trzeba było sobie zasłużyć). Miała ulubione powiedzenią: "mądry jesteś" lub "jesteś genialny". Zdarzało mi się dość często usłyszeć te epitety. Piękna Postać o bardzo bogatej znajomości języka. Nie znała słowa "nepotyzm", albo czułeś piękno literatury albo byłeś "chamem"- oczywiście takim z literatury. Do dziś pamiętam na pamięć "Inwokację"!
Niech spoczywa w Pokoju!

Pozostałe