Sytuacja epidemiologiczna w Niemczech i Czechach

  • 22.02.2021, 09:10 (aktualizacja 22.02.2021, 09:45)
  • Red.
Sytuacja epidemiologiczna w Niemczech i Czechach

Podziel się:

Oceń:

W powiecie Görlitz spada liczba zakażonych wirusem SARS-COV-2, przybywa jednak przypadków brytyjskiej odmiany wirusa. Natomiast sytuacja w Kraju Libereckim wciąż jest trudna.

Powiat Görlitz

W powiecie Görlitz zidentyfikowano siedem nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno było to po kilkadziesiąt osób dziennie. Niestety wśród nowych infekcji był jeden przypadek brytyjskiego wariantu SARS-CoV-2. Łącznie tą odmianę wirusa potwierdzono u 13 osób w regionie. Obecnie u zachodnich sąsiadów chorobę przechodzą 223 osoby z czego 89 przebywa w szpitalu, a 15 wymaga intensywnej opieki medycznej. Nie odnotowano też nowych zgonów. 

Kraj Liberecki

Natomiast w Kraju Libereckim odnotowano wczoraj 167 nowych przypadków zakażenia koronawiurusem. Na dzień 20.02. hospitalizowanych było aż 300 osób, co stanowi 82 proc. obłożenia tamtejszych szpitali. Odnotowano też dwa nowe zgony. W ciągu ostatnich 7 dni, tylko w samym Libercu, czyli stolicy regionu, odnotowano 724 przypadki zakażenia koronawirusem. Sytuacja jest trudna w całym regionie. Dziś w Kraju Libereckim otworzono cztery, duże punkty szczepień. Mieszkańcy regionu będą mogli się zaszczepić w Libercu, Českiej Lipie, Jilemnicach i Semily.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe