Z tasakami na drzwi kaplicy na Śnieżce

  • 22.02.2021, 08:57 (aktualizacja 22.02.2021, 11:11)
  • Red.
Z tasakami na drzwi kaplicy na Śnieżce FB KPN zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

Pomysłowość pseudoturystów nie zna granic, jak informuje KPN w weekend turyści próbowali dostać się do kaplicy na Śnieżce przy pomocy tasaków, z kolei do obserwatorium chcieli wejść wybijając okno. Można by zapytać – co ci ludzie mają w głowach, najpierw wdrapać się na najwyższy szczyt Karkonoszy, a później dewastować – po co?

Aktów wandalizmu w Karkonoskim Parku Narodowym nie ma końca. Dla turystów nie ma żadnej świętości, o ile takie osoby można nazwać turystami. W weekend grupa ludzi usiłowała sforsować drzwi kaplicy na Śnieżce przy pomocy tasaków. To nie wszystko, jak informował KPN również obserwatorium było celem wandali - tam chcieli wejść wybijając okno.

O sytuacji poinformował Karkonoski Park Narodowy i Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu.

“Pragniemy podzielić się smutną wiadomością dotyczącą naszej kaplicy św. Wawrzyńca na Śnieżce. Otóż w miniony weekend dostały poważnie uszkodzone drzwi wejściowe do kaplicy. Informacje otrzymaliśmy od Panów z Obserwatorium na Śnieżce, którzy podejrzewają, że sprawcy mogli to zrobić tasakami uszkadzając drewno przy zamku oraz zewnętrzną strukturę drzwi. Postawa turystów jest tak zaskakująca, że w Obserwatorium grupa ludzi wybiła szybę, by wejść do środka! Przekazujemy wszystkim te informacje dzieląc się tym, co dzieje w postawie ludzi, którzy odwiedzają nasze Karkonosze!” 


Zarówno kaplica św. Wawrzyńca jak i obserwatorium na Śnieżce są zabytkami, dlatego teraz aktami wandalizmu i głupoty zajmie się jeleniogorska policja.

Red.

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wkurw...ony
Wkurw...ony 24.02.2021, 08:55
Bydło i tyle w temacie
Aaaa
Aaaa 23.02.2021, 20:19
Jestem ciekaw w jakim celu wogole mieli tasaki przy sobie?
Krzysiek.
Krzysiek. 22.02.2021, 20:22
Bydło, nie turyści. Zjechało się tego tałatajstwa z całej Polski i wszyscy wielcy wspinacze, tyle że na FB i inne gów*** strony.
SOPEL
SOPEL 23.02.2021, 09:40
Zgadzam się bydło i nic więcej. Wielcy turyści
LiczyRzepka
LiczyRzepka 22.02.2021, 10:03
W weekend grupa ludzi usiłowała sforsować drzwi kaplicy na Śnieżce przy pomocy tasaków.
==============
No bo kto to widział aby zamykać dostęp do Boga? Głodni słowa bożego i w potrzebie dziękczynnej modlitwy natrafili na przeszkodę. Kto wie czy nie chcieli nawet pozostawić sowitej ofiary.

Pozostałe