Jak może wyglądać szkolny internat?

  • 19.02.2021, 14:40 (aktualizacja 25.02.2021, 18:00)
  • Informacja Prasowa
Jak może wyglądać szkolny internat?

Podziel się:

Oceń:

Skojarzenia ze szkolnym internatem bywają różne, jednak w przypadku internatu ZSE-T w Rakowicach Wielkich zaskakują wysokie standardy, zarówno wnętrz jak i wyposażenia.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich mimo że jest szkołą wiejską, to już dziś jest jedną z chętniej wybieranych szkół średnich w regionie. Uczęszczają tam nie tylko uczniowie z terenu powiatu lwóweckiego, ale i z kilku okolicznych powiatów. To pokazuje, jak popularna jest to szkoła. Ta popularność nie wzięła się z niczego. Jest to wynik lat starań i zabiegów dyrekcji placówki o unowocześnianie bazy dydaktycznej i starań nauczycieli, którzy mają bardzo dobry kontakt z uczniami. Jednym z atutów rakowickiej szkoły jest cieszący się olbrzymią popularnością internat.

Dlaczego warto wybrać szkołę z internatem?

Internat to świetny sposób na wejście w dorosłe życie, naukę samodzielności, odpowiedzialności, współżycia w grupie, nawiązania nowych kontaktów z innymi i tolerancji. To również oszczędność czasu, pieniędzy i łatwiejszy dostęp do zajęć pozalekcyjnych, a także pomocy w nauce. Do niedawna ZSE-T dysponował dwoma budynkami. Teraz, po kapitalnym remoncie uruchomiony został trzeci. Oprócz nowoczesnych pracowni dydaktycznych dwa piętra budynku przeznaczono na pokoje dla młodzieży.

W nowym budynku jest ponad pięćdziesiąt miejsc do zakwaterowania. Pokoiki jednoosobowe, dwuosobowe z łazienkami, trzyosobowe z umywalkami, pełne wyposażenie. Jest po prostu rewelacja, dwudziesty pierwszy wiek. – z dumą przyznaje Marek Łukasik ,wicedyrektor ZSE-T w Rakowicach Wielkich.

Pierwsze piętro wyremontowanego budynku przeznaczono na jedno i dwuosobowe pokoje dla wychowanków. Każdy pokój ma własną łazienkę, a wyposażenie spełnia standardy hotelowe. Pokoje są tak zaprojektowane, aby zapewnić mieszkańcom komfort nauki i wypoczynku, jak i łatwość utrzymania porządku. W budynku może zamieszkać 50 osób, a warunki znacznie przewyższają standardy klasycznych internatów. Nowym udogodnieniem dla mieszkańców internatu są świetnie wyposażone aneksy kuchenne i nowoczesna pralnia. Nie tylko nauką żyje młodzież, dlatego w internacie znalazło się miejsce na  relaks, czyli przestronna świetlica. Młodzież będzie mogła spotkać się w jednym miejscu i spędzić czas aktywnie, ale też wychowawczo. 

Kto zamieszka w nowych pokojach?

W nowym budynku może zamieszkać każdy uczeń, który spełni wymogi tzw. akademickiego modelu zamieszkania.

Trzeba przede wszystkim być dojrzałym, samodzielnym i odpowiedzialnym – tłumaczy Bożena Wieczorek, kierownik internatu.

Młodzież, która zamieszka w placówce to uczniowie dojrzali emocjonalnie, z wysoką samodyscypliną i zaangażowani społecznie, nie bez znaczenia są również wyniki w nauce. Nowy blok zapewnia młodzieży większy komfort i swobodę, ale wychowawcy oczekują w zamian większej samokontroli.

Bezpieczeństwo młodzieży jest priorytetem

Warunki bezpieczeństwa są priorytetem bezwzględnym w naszym internacie i nie ma tu znaczenia, czy młody człowiek zamieszka w starym, czy nowym bloku. W każdym z budynków nad bezpieczeństwem uczniów czuwa wychowawca. Ponadto jest system monitoringu wizyjnego oraz wysokiej klasy system przeciwpożarowy. Bezpieczeństwo przy doświadczeniu wychowawców, którzy znają się na swojej pracy będzie w stu procentach zachowane. – zapewnia Bożena Wieczorek. 

Internat to miejsce, które na pięć dni w tygodniu zastępuje młodemu człowiekowi rodzinny dom. Tu uczy się tolerancji, empatii, wrażliwości społecznej, szacunku do pracy, szacunku do drugiego człowieka, kultury osobistej, obowiązkowości i odpowiedzialności. W internacie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych może poczuć się jak u siebie,  a rodzice mogą spać spokojnie nie martwiąc się o bezpieczeństwo, czy postępy w nauce swoich pociech.

Cieszymy się bardzo, że warunki mieszkalne w naszym internacie tak znacząco się poprawiają. Mamy nadzieję, że komfort pobytu naszych wychowanków sprawi, że naprawdę będą czuli się jak w domu – przyznaje kierownik internatu ZSE-T w Rakowicach Wielkich.

Informacja Prasowa

Zdjęcia (8)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ziomal
Ziomal 19.02.2021, 17:30
Jeśli to są warunki hotelowe to ja nie wiem w jakich hotelach wy bywacie ;)

Pozostałe