Kino, basen, narty, piłka. Mieszkańcy regionu spragnieni aktywności

  • 16.02.2021, 13:23 (aktualizacja 16.02.2021, 15:03)
  • red.
Kino, basen, narty, piłka. Mieszkańcy regionu spragnieni aktywności Boisko Lubań

Podziel się:

Oceń:

Od 12 lutego próbnie zniesiona została część obostrzeń - otwarto baseny, lodowiska, kina i boiska. Od piątku oblężenie przeżywa lubański basen, a miłośnicy filmu mogą odwiedzić Kino Wawel. Niestety ze sztucznego lodowiska nie skorzystają mieszkańcy Leśnej, jak się dowiadujemy w 2021 r. w ogóle nie zostanie otwarte.

W wyniku „zawieszenia” części obostrzeń możemy pójść choćby do kina, popływać, poszusować na nartach, czy pojeździć na łyżwach. W Lubaniu otwarte zostało zarówno kino Wawel, jak i lubański MOSiR.

Od 12 do 28 lutego otwarto baseny „dla każdego”, co nas bardzo cieszy. Wróciły treningi w pływaniu i nauki pływania. Klienci indywidualni również mogą skorzystać z pływalni i sauny. Wszystko to oczywiście przebiega z zachowaniem reżimu sanitarnego i zgodnie z harmonogramem rezerwacji basenu i innych obiektów. Mamy nadzieję, że obostrzenia wkrótce zostaną zniesione całkowicie i będziemy mogli wrócić od marca z zajęciami aqua aerobicu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem lubanianek - mówi Beata Soczyńska, dyrektor lubańskiego MOSiR.

Niestety z zajęć sportowych na hali nie mogą jeszcze korzystać grupy amatorskie, ale już obiekty sportowe na otwartym powietrzu są otwarte dla każdego. Prawdziwe oblężenie panuje na boisku ze sztuczną nawierzchnią, mamy pełną rezerwację. Korzystają z boiska treningowego nie tylko kluby z okolicznych miejscowości, ale również kluby, które aktualnie przebywają na zgrupowaniach w miejscowościach górskich. Jest tak duże zainteresowanie wynajęciem boiska ze sztuczną nawierzchnią, że niestety doba jest za krótka, abyśmy mogli wszystkich zainteresowanych ugościć. Rezerwację boiska mamy już od wczesnych godzin porannych aż do nocnych - dodaje Beata Soczyńska.

Jeśli chodzi o basen największe obłożenie jest około 18. W dni powszednie basen jest otwarty od 10. do 21., a w weekendy od 11. do 21. Planując pływanie pamiętajcie, że w dni powszednie od 16. do 18. basen do swojej dyspozycji mają zawodnicy Orki Lubań.

Lubańskie Kino Wawel w ostatni weekend odwiedziło 100 osób. Biorąc pod uwagę, że nie grane były żadne hity wynik jest całkiem niezły. Dla porównania w Żarach, które mają 40 tys. mieszkańców tamtejsze kino odwiedziło 200 osób.

W dużo gorszych nastrojach są miłośnicy jazdy na łyżwach. Lodowisko w Łagowie w związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zamknięte jest do odwołania. Nadzieją na łyżwy było jedyne w regionie sztuczne lodowisko na otwartym powietrzu, które znajduje się w Leśnej. Niestety Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej odpowiedział nam, że w tym roku nie posiada wystarczających środków finansowych na utrzymanie lodowiska. Dodajmy, że ostatni raz obiekt funkcjonował w 2019 roku.

Miłośnicy białego szaleństwa w trakcie weekendu oblegali też nartostradę w Świeradowie-Zdroju. Wyciąg gondolowy pracował w reżimie sanitarnym i najwyższej dopuszczonej przez „Sanepid” przepustowości - to jeśli chodzi o narty zjazdowe. Oczywistym kierunkiem amatorów biegówek są Jakuszyce, tam też w weekend nie brakowało biegaczy.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe