Komunikat policji. Poszukiwania Pani Ireny szczęśliwie zakończone

  • 15.02.2021, 16:54 (aktualizacja 15.02.2021, 18:50)
  • red.
Komunikat policji. Poszukiwania Pani Ireny szczęśliwie zakończone KPP Lubań/ OSP Radostów Funkcjonariusze biorący udział w poszukiwaniach

Podziel się:

Oceń:

Trwające od wczoraj poszukiwania Pani Ireny znalazły szczęśliwe zakończenie. Rodzina odebrała zaginioną z Drezna.

W poszukiwania 73-latki zaangażowały się wszystkie służby i mieszkańcy regionu. Od wczoraj, docierały też różne sygnały o miejscu przebywania mieszkanki Lubania. Jedne informacje mówiły, że kobieta była widziana na drodze krajowej nr 30 w Olszynie, inne wskazywały, że może podróżować pociągiem. Dziś po południu pojawił się sygnał, że podróżowała w kierunku zachodniej granicy. Ostatecznie Pani Irena została odnaleziona w Dreźnie i trafiła już pod opiekę najbliższych.

Poniżej zamieszczamy oficjalny komunikat policji i podziękowania Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu nadkomisarza Piotra Pietrykowskiego.

Wczoraj około godziny 19.00 rodzina kobiety poinformowała KPP w Lubaniu o fakcie zaginięcia osoby najbliższej. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu ogłoszono alarm dla całego stanu osobowego jednostki policji, celem rozpoczęcia działań poszukiwawczych. W działania te zaangażowali się funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji z Wrocławia oraz mundurowi Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Sprawdzono miejsca gdzie widziana była zaginiona oraz miejsca, które zostały wskazane przez osoby trzeci, dzięki publikacji w mediach wizerunku kobiety.  Z uwagi na rozległy teren poszukiwań oraz ujemne temperatury powietrza o zaginięciu kobiety powiadomiono Nieetatową Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą z KPP w Lwówku Śląskim mająca na stanie kamery termowizyjne oraz noktowizory specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy.
 

Sprawdzono przystanki PKP podejrzewając, iż kobieta może podróżować pociągiem. Jednocześnie powiadomiono Koleje Dolnośląskie o zaistniałym fakcie przekazując rysopis osoby zaginionej. W działania przyłączyli się policjanci z Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu patrolujący teren przystanku. Działania policji swoim zasięgiem objęły teren Niemiec. Nawiązano kontakt z Sekcją Międzynarodowej Współpracy Policji w Świecku po otrzymaniu informacji, iż kobieta została widziana w pociągu jadącym do Niemiec. Już po kilku godzinach ustalono miejsce jej przebywania i przewieziono kobietę do siedziby niemieckiej policji. Informacja ta została przekazana rodzinie. 73- letnia Irena Pytel została odnaleziona, jej życie nie jest zagrożone.
 

Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu p.o. nadkomisarz Piotr Pietrykowski pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do odnalezienia zaginionej. W tej wyjątkowej sytuacji, policja mogła liczyć na pomoc strażaków, strażaków ochotników, mundurowych z OPP we Wrocławiu, przewodników psów służbowych, Nieetatowej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej z KPP w Lwówku Śląski, funkcjonariuszy Straży Granicznej z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, konduktorom z KD , lokalnym dziennikarzom portali eLuban.pl, Przeglądu Lubańskiego i innym oraz mieszkańcom Lubania i wszystkim osobom, które przekazywały nam cenne wskazówki i informacje.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

red.

Zdjęcia (4)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja robot
Ja robot 16.02.2021, 21:36
No prawda prawda ja tez zadzwonilem kiedys na zula w smietniku a gosciu do mnie ze i tak nic nie mozemy zrobic jak nie chce isc z nami wiec co dalej???? Bez sensu, a ta Pani to chora czy tak sobie pojechala dla jaj????
Jadwiga
Jadwiga 16.02.2021, 17:44
Podobno dzisiaj coś się działo na policjj w Lubaniu ? Ponoć Wrocław wjechał i była jazda ?!
Gienek
Gienek 16.02.2021, 11:00
Brawo dla wszystkich służb! Widać że los drugiego człowieka nie jest wam obojętny.
Mieszkaniec Lubania
Mieszkaniec Lubania 15.02.2021, 22:31
Brawo Panie Komendancie i służbą poszukującym!
Rumburak
Rumburak 15.02.2021, 22:27
Fajnie. Ale chciałem powiedzieć , że tyle się mówi o zgłaszaniu o osobach potrzebujących pomocy, które są na mrozie i nawet jak są nietrzeźwe. I co? W sobotę 13.02.21 leżał człowiek pod ławką w parku koło rzeczki na Podwalu. Nie mógł wstać i spał taki był nietrzeźwy. Ludzie przechodzili obok, niektórzy próbowali go ocucić i posadzić na ławce. Ja zadzwoniłem na 112 żeby zgłosić to by ten człowiek nie zamarzł, było minus 8. Dzwoniłem do lubańskiej dyżurki Komendy Policji. Nikt nie odebrał telefonu. Nikt nie przyjechał i nikt się tym nie zajął. Ok. Pijak. Ale człowiek. Więc pytam, to po co mamy te numery ratunkowe? Po co policja ma numery kontaktowe? O Straży Miejskiej w sobotę nie mówiąc. Wszystkie służby mają to w d.....e. Trąbią sukces bo znaleźli babcię, która nie śmierdziała alkoholem. BRAWO... Gratulacje. Wy " policjanty " też chlejecie. Oby was to nie spotkało kiedyś. Nie pozdrawiam........
Pilne
Pilne 16.02.2021, 22:50
O ile wiem, to zmienił się nr telefonu lubańskiej policji- dyżurki.
Proszę, w miarę możliwosci, portal eluban, o uaktualnienie powyższego numeru.

Pozostałe