Od dziś nauczyciele poniżej 65 roku życia mogą zgłaszać się na szczepienie

  • 15.02.2021, 13:16 (aktualizacja 15.02.2021, 13:26)
  • red.
Od dziś nauczyciele poniżej 65 roku życia mogą zgłaszać się na szczepienie mz

Podziel się:

Oceń:

Ruszyła kolejna tura rejestracji dla nauczycieli do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. Rejestracja potrwa tylko trzy dni - do 18 lutego. Zgłaszać mogą się również nauczyciele, którzy nie zrobili tego w pierwszej turze.

Zgłoszenie na szczepienie

Nauczyciele chętni zaszczepić się przeciwko COVID-19 będą zgłaszać się do dyrektora szkoły, placówki oświatowej. Wypełniony formularz zgłoszeniowy dyrektor przekaże za pośrednictwem Strefy Pracownika Systemu Informacji Oświatowej do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Następnie zgłoszenie trafi do szpitala węzłowego, który skontaktuje się ze szkołą lub placówką w sprawie terminu szczepienia.

Kto może się zarejestrować na szczepienia od 15 lutego?

  • nauczyciele wszystkich szkół i placówek do 65. roku życia, w tym również ci, którzy nie zgłosili się na szczepienie w pierwszej turze, a byli do tego uprawnieni
  • nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach do 65. roku życia

UWAGA! Na szczepienie mogą zarejestrować się osoby urodzone od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003.

Nauczyciele urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mieli możliwość zaszczepienia w późniejszym terminie. O terminie i sposobie rejestracji będziemy informować. Na listach nie będzie również nauczycieli, którzy mają zaznaczoną w SIO długotrwałą nieobecność (powyżej 25 czerwca br.)

Co się dzieje po rejestracji?

Wskazany w formularzu szpital będzie kontaktował się bezpośrednio z dyrektorem szkoły lub placówki lub inną osobą wskazaną do kontaktu w formularzu, w celu ustalenia daty i godziny szczepienia.

 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe