Poszukiwania zaginionej mieszkanki Lubania wciąż trwają

  • 15.02.2021, 10:36 (aktualizacja 15.02.2021, 17:16)
  • red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań
Poszukiwania zaginionej mieszkanki Lubania wciąż trwają

Podziel się:

Oceń:

Wciąż trwają poszukiwania Ireny Pytel. Wczoraj już kilka minut po publikacji wizerunku zaginionej kobiety odezwały się osoby, które widziały zaginioną w Olszynie na drodze krajowej nr 30. Niestety wciąż nie odnaleziono 73-letniej mieszkanki Lubania.

Od wczoraj (14 lutego br.) prowadzone są intensywne poszukiwania zaginionej kobiety. 73-latka z Lubania wyszła z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powróciła.

W nocnych poszukiwaniach udział brali mundurowi z KPP w Lubaniu, Oddziałów Prewencji Policji z Wrocławia, Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz funkcjonariusze Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Poszukiwania utrudniał silny mróz. 

Akcja bez pozytywu, mega trudna, bo o godz. 23 zrobiło się na dworze - 22°C. Baterie z kamery teromowizyjnej, noktowizora i latarek przy tej temperaturze zaczęły po prostu odmawiać działania. - tak o nocnej akcji pisze Mateusz Królak, dowodzący Grupą Poszukiwawczo Ratowniczą Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim

Duży odzew przyniosło zamieszczenie komunikatu o zaginionej na stronach lokalnych portali. Już po kilku minutach policjanci otrzymali informacje od mieszkańców, którzy widzieli zaginioną. Ostatnie prawdopodobne miejsce przebywania zaginionej, to droga krajowa nr. 30 w Olszynie, choć docierają też sygnały, że kobieta była widziana na DK 30 w kierunku granicy państwa. Każda z tych informacji jest sprawdzana i weryfikowana, jednak na chwilę obecną nie doprowadziła do ustalenia miejsca przebywania Ireny Pytel.

Dziś od godzin rannych kontynuowane są poszukiwania, udział w nich biorą policjanci z różnych wydziałów lubańskiej komendy policji. W działaniach policjanci wspierani są przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, straży pożarnej, strażaków ochotników oraz strażników miejskich. Już wczoraj na apel o pomoc, odpowiedzieli policjanci z Grupy Ratowniczo Poszukiwawczej z KPP w Lwówku Śląskim. Mundurowych wspomaga w działaniach także specjalnie wyszkolony pies tropiący wraz z przewodnikiem. W działania poszukiwawcze zaangażowana jest także rodzina kobiety.

Przypominamy, że Irena PYTEL ma 73 lata, 165 cm wzrostu. W dniu zaginięcia  ubrana była w zimową kurtkę koloru białego, na włosach ma siwą opaskę oraz posiada przy sobie brązową torebkę damską. Kobieta choruje przez co może być z nią utrudniony kontakt. Osoby, które widziały Irenę PYTEL lub znają jej miejsce pobytu, proszone są o kontakt z dyżurnym policji pod numerem telefonu 47 873 42 00/222 oraz 112 lub z najbliższą jednostkę Policji.

red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań

Zdjęcia (6)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zaginieni - Szukamy Was
Zaginieni - Szukamy Was 15.02.2021, 16:57
Pani Irena się odnalazła cała i zdrowa :)
lubanianka
lubanianka 15.02.2021, 14:56
znam te Panią mam nadzieje ze ja znajda i wszystko będzie dobrze
Szkoda
Szkoda 15.02.2021, 13:25
Nie wierzę pani zaginęła wczoraj czy ktoś wczoraj próbował jej szukać ? Tyle osób ja widziało.
wiochal
wiochal 15.02.2021, 17:21
Wiesz, za dawnych czasów było takie powiedzenie na temat jednego z zawodów " jeden umie czytać a drugi pisać". Jak się nauczysz czytać i rozumieć co pisze to wówczas zabieraj głos.
Szkoda
Szkoda 15.02.2021, 20:01
Wiochal alez wiem ze byla poszukiwania lecz bardzo slabo i opornie .... gdzie byl pies helikopter . Ta akcja skonczyla sie by wczorajszego dnia . Cieszę się że Pani kest juz w domu . Ale slabo dziala system poszukiwania zaginionych
Gość
Gość 15.02.2021, 16:12
Język polski to dziwny język ! Oj dziwny bo czytanie ze zrozumieniem szwankuje 🤦‍♀️
.
. 15.02.2021, 15:38
Wczoraj również były poszukiwania

Pozostałe