Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Sytuacja epidemiologiczna w Niemczech i Czechach

Wczoraj Czesi całkowicie zamknęli powiat trutnowski z powodu liczby chorych na koronawirusa. Nie jest dobrze w całym Kraju Libereckim. Natomiast poprawia się sytuacja w powiecie Görlitz.
Sytuacja epidemiologiczna w Niemczech i Czechach

Autor: Pixabay

Tylko wczoraj w Kraju Libereckim odnotowano 463 przypadki zakażenia koronawirusem, a łącznie hospitalizowanych jest 301 osób. Oddziały szpitalne w tym IOM zajęte są w 74 proc. Wczoraj zmarła też jedna osoba. Sytuacja poważnie wygląda m.in. w miejscowości Stráž nad Nisou, gdzie na 2377 mieszkańców koronawirusa potwierdzono u 1010 z nich. Najwięcej przypadków notuje się też w miejscowościach: Bílý Kostel nad Nisou, Dětřichov, Chotyně czy Jindřichovice pod Smrkem, gdzie średnia zachorowalność w ciągu 7 dni wynosi ponad tysiąc. W Kraju Libereckim są również miasta, gdzie od kilku dni nie notuje się nowych przypadków zakażenia np. Heřmanice czy Kunratice, które bezpośrednio graniczą z Polską. 

Sytuacja poprawia się natomiast w powiecie Görlitz. Wczoraj zachodni sąsiedzi potwierdzili 43 nowe zakażenia SARS-CoV-2. Osoby, które uzyskały pozytywny wynik to 42 osoby dorosłe i jedno dziecko. Potwierdzono też dwa, nowe przypadki brytyjskiego wariantu SARS-CoV-2. Są to przypadki związane z wykrytymi 30 stycznia. Mutację wirusa wykryto łącznie u dziewięciu osób w regionie. Obecnie w powiecie Görlitz 371 osób jest zarażonych. Zachorowalność z 7 dni to 95,36 na 100 000 populację. Hospitalizowanych jest 114 osób, z których 15 wymaga intensywnej opieki. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Damianek 13.02.2021 16:11
Jak najdłużej korona niech zostanie. Teraz nie ma ludzi chorych na grypę gdzie umieralność była większa a i lekarzy już nam większości nie potrzeba bo teleporady to z własnego domu mogą udzielać. Wniosek , pozamykać połowę szpitali, albo otworzyć się dla chorych a nie tylko prywata!

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
gry
Henryki 2025
SFM
Lawa PROGRAM
asrtrosfera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AbcTreść komentarza: Zapewne ta szopa do kogoś należała i tak samo te wszystkie "dobra" w niej zgromadzone. Totalna nieodpowiedzialność.Data dodania komentarza: 3.07.2025, 21:38Źródło komentarza: Czarna chmura dymu nad Lubaniem. Gwałtowny pożar przy ul. SłowackiegoAutor komentarza: RomaneoTreść komentarza: A kto podpalił - czyżby imigranci? Przy okazji dla bojówek Bąkiewicza. Niemiecka Policja ekspediuje do Polski tych którzy z Polski do nich trafili - to miedzy innymi c którym paszporty i wizy wydali PiS-dzielce bo niby mieli u ans pracować. Szybko jednak uznali że na Zachdzie zarobią więcej no i socjal wyższy. Dla Policji niemieckiej wystarczy dowód w postaci paragonów sklepowych z zakupów w Polsce - tego nie da sie zakwestionować skąd taki delikwent do nich zawitał. A katolik Bakiewicz i jego banda robi dym bo trwa kampania wyborcza i trzeba ludziom w mózgownicach pomieszać - a najlepszym mieszadłem jest strach przed masową migracją. No ale gdzie jest chrześcijańska miłość do bliźniego swego ...? I uczynki miłosierdzia.Data dodania komentarza: 3.07.2025, 21:26Źródło komentarza: Dym nad Dolnym Śląskiem. To efekt pożaru lasu w NiemczechAutor komentarza: AntyWieczorekTreść komentarza: Pewnie że był. Ale się uśmiecha więc jak kłamie 🤥 to POczciwie… ale już niedługoData dodania komentarza: 3.07.2025, 18:48Źródło komentarza: Niskoczynszowe mieszkania, niebawem rusza nabór najemcówAutor komentarza: KrychaTreść komentarza: a czy śmieszny burmistrz nie był wcześniej przeciwko razem z Daszkiewiczem?Data dodania komentarza: 3.07.2025, 17:45Źródło komentarza: Niskoczynszowe mieszkania, niebawem rusza nabór najemców
ReklamaPowiat Lubań
Reklama