Sytuacja epidemiologiczna w Niemczech i Czechach

  • 12.02.2021, 09:36 (aktualizacja 12.02.2021, 10:36)
  • Red.
Sytuacja epidemiologiczna w Niemczech i Czechach Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj Czesi całkowicie zamknęli powiat trutnowski z powodu liczby chorych na koronawirusa. Nie jest dobrze w całym Kraju Libereckim. Natomiast poprawia się sytuacja w powiecie Görlitz.

Tylko wczoraj w Kraju Libereckim odnotowano 463 przypadki zakażenia koronawirusem, a łącznie hospitalizowanych jest 301 osób. Oddziały szpitalne w tym IOM zajęte są w 74 proc. Wczoraj zmarła też jedna osoba. Sytuacja poważnie wygląda m.in. w miejscowości Stráž nad Nisou, gdzie na 2377 mieszkańców koronawirusa potwierdzono u 1010 z nich. Najwięcej przypadków notuje się też w miejscowościach: Bílý Kostel nad Nisou, Dětřichov, Chotyně czy Jindřichovice pod Smrkem, gdzie średnia zachorowalność w ciągu 7 dni wynosi ponad tysiąc. W Kraju Libereckim są również miasta, gdzie od kilku dni nie notuje się nowych przypadków zakażenia np. Heřmanice czy Kunratice, które bezpośrednio graniczą z Polską. 

Sytuacja poprawia się natomiast w powiecie Görlitz. Wczoraj zachodni sąsiedzi potwierdzili 43 nowe zakażenia SARS-CoV-2. Osoby, które uzyskały pozytywny wynik to 42 osoby dorosłe i jedno dziecko. Potwierdzono też dwa, nowe przypadki brytyjskiego wariantu SARS-CoV-2. Są to przypadki związane z wykrytymi 30 stycznia. Mutację wirusa wykryto łącznie u dziewięciu osób w regionie. Obecnie w powiecie Görlitz 371 osób jest zarażonych. Zachorowalność z 7 dni to 95,36 na 100 000 populację. Hospitalizowanych jest 114 osób, z których 15 wymaga intensywnej opieki. 

Red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Damianek
Damianek 13.02.2021, 16:11
Jak najdłużej korona niech zostanie. Teraz nie ma ludzi chorych na grypę gdzie umieralność była większa a i lekarzy już nam większości nie potrzeba bo teleporady to z własnego domu mogą udzielać. Wniosek , pozamykać połowę szpitali, albo otworzyć się dla chorych a nie tylko prywata!

Pozostałe