Podsumowanie finału WOŚP w Leśnej

  • 07.02.2021, 23:27 (aktualizacja 08.02.2021, 08:30)
  • Dom Kultury w Leśnej
Podsumowanie finału WOŚP w Leśnej

Podziel się:

Oceń:

To już 10 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Leśnej, zebrana kwota to 16 570,29 zł.

„Jest taka muzyka, która łzę wyciska. Jest taka orkiestra, co nadzieją tryska. Jest taki Dyrygent, co serce otwiera, i jest zwykłe dobro, co w nas nie umiera”
31.01.2021 r. w Leśnej odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jak zwykle nie zawiedliśmy się. Był to 29. Finał ogólnoświatowy, a 10. leśniański. Podsumowując dotychczasowe finały w Leśnej udało nam się wspólnie z 362 wolontariuszami zebrać kwotę wysokości 149.813,84 zł.
Od godziny 8:30 do 18:00 kwestujących wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami w obecności strażaków OSP z Grabiszyc można było spotkać na ulicach Leśnej. W OKiS prowadzony był punkt odpoczynku dla wolontariuszy oraz ich opiekunów. Podczas przerwy można było rozgrzać się gorącą herbatą, kawą lub posilić słodkimi bułeczkami i gorącą zupą. Przez cały okres trwania niedzielnego Finału prowadzona była licytacja przedmiotów przekazanych przez mieszkańców Leśnej i nie tylko. Łącznie zostało zlicytowanych 33 zestawów, dzięki temu udało się uzyskać kwotę 2 451,86 zł. Najwyżej wycenionymi przedmiotami przez osoby licytujące było serce WOŚP przekazane na licytację przez Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Dolina”. Dodatkowo w holu OKiS była możliwość pozyskania książek do domowych księgozbiorów. Pod akcją „Podaruj książce nowe życie ” każda osoba za symboliczną kwotę przekazaną do puszki WOŚP mogła zabrać do domu książkę, a po jej przeczytaniu przekazać dalej kolejnemu czytelnikowi. Ta akcja zasiliła WOŚP kwotą 148,61 zł. Bieg „Policz się z cukrzycą”, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Be Active” z Leśnej, konto WOŚP zostało zasilone kwotą 2 225,46 zł. Leśniańska eSkarbonka zgromadziła kwotę 1 635,00 zł.
Pomimo trudnego czasu pandemii, ale dzięki determinacji naszych wolontariuszy udało się zebrać dość dużą kwotę.

Ogromne podziękowania składamy Strażakom z OSP Grabiszyce za pilnowanie ładu, porządku oraz bezpieczeństwa podczas całodniowego przedsięwzięcia. Ich obecność była niezastąpiona.
Bardzo dziękujemy Wojciechowi Krawiec oraz Wanessie Chudzik za wspaniałe prowadzenie 29. Finału WOŚP w OKiS i stworzenie niezapomnianego klimatu radości i wzruszeń podczas całego niedzielnego dnia. Dziękujemy mieszkańcom i wszystkim darczyńcom za przekazane przedmioty na licytację oraz za licytowanie przedmiotów i wsparcie XXIX Finału WOŚP.
To dzięki Wam udało się uzbierać tak dużą kwotę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do wspólnego sukcesu, jakim jest zebranie kwoty, która podobnie jak w zeszłym roku zasili fundusze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych..
Leśniański Sztab WOŚP bardzo serdecznie dziękuje wolontariuszom, pracownikom Łużyckiego Banku Spółdzielczego o/Leśna, Panu Stanisławowi Leszczyńskiemu, Pani Marcie Bednarczyk, Pani Marcie Stachyra, Pani Katarzynie Sykulak, Pani Gabrieli Pijanowskiej, Pani Kamili Zenka, Pani Ewie Łowisz, Pani Annie Strzeszkowskiej, Pani Jowicie Jeleńskiej, Panu Mariuszowi Drozdek, Pani Joannie Szewczyk, Panu Ryszardowi Makowieckiemu, Pani Bogusławie Pulikowskiej, Rodzinie Burlik ze Świecia, Zamkowi Czocha w Suchej, Niepublicznemu Przedszkolu „Tęczowa Dolina”, Niepublicznemu Przedszkolu „ Leśne Elfiki”, Żłobkowi i Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Leśnej, Dyrekcji Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej, Stowarzyszeniu „Be Active” z Leśnej, Policji w Leśnej.

 

Sztab 29. Finału WOŚP w Leśnej: Patrycja Kostka, Urszula Tylka, Urszula Mazur, Małgorzata Woźniak, Anna Mąka.

Stowarzyszenia Be Active Leśna informuje, że dnia 30.01.2021 r. podczas biegu „Policz się z cukrzycą" wspólnie zebraliśmy:  2 225,46 zł.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom wydarzenia za to, że po raz kolejny pobiegli i pomaszerowali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki naszej sobotniej aktywność pokazaliśmy jak dużo mamy w sobie pozytywnej energii, która pozwala nam w tych trudnych czasach połączyć się i stworzyć najpiękniejszą orkiestrę świata.
Szczególne podziękowania składamy darczyńcom: Panu Sławomirowi Witek i Panu Marianowi Witek za drewno na ognisko; Pani Małgorzacie Hercuń-Dąbrowickiej,  spółce PONAR Lubań,  Panu Ryszardowi Makowieckiemu za artykuły spożywcze;  Łużyckiemu Bankowi Spółdzielczemu o/Leśna;  Pani Marcie Bednarczyk.
Ponadto dziękujemy OKiS w Leśnej za użyczenie sprzętu i pomoc techniczną oraz sztabowi WOŚP Leśna za współpracę.

Zarząd i członkowie Be Active Leśna

Dom Kultury w Leśnej

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kapelmistrz
Kapelmistrz 08.02.2021, 09:22
Cały Episkopat - z nielicznymi wyjątkami - z ojcem dyrektorem na czele skręca ból świętobliwej zazdrości. Zaś kamaryla z Caritasu woła o pomstę do nieba.

Pozostałe