Leśna. Bakterie z grupy coli w wodociągu sieciowym

  • 28.01.2021, 18:48 (aktualizacja 28.01.2021, 21:04)
  • red.
Leśna. Bakterie z grupy coli w wodociągu sieciowym pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Badania próbek wody pobranych z wodociągu sieciowego w Leśnej wykazały, że nie spełnia ona wymaganych norm. Badanie próbek wody pobranych 25 stycznia wykazało wystąpienie zanieczyszczeń mikrobiologicznych, to jest bakterii grupy coli, Eschertcha coli.

Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Lubaniu 28 stycznia wydał komunikat w tej sprawie, informując jednocześnie o braku przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu sieciowego w Leśnej.

W związku z tym:

  • woda z kranu nie może być spożywana oraz używana do przygotowywania posiłków
  • woda nie może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń
  • woda nie nadaje się do kąpieli, mycia zębów, przemywania otwartych zranień
  • woda może być wykorzystywana do celów sanitarnych, to jest do spłukiwania wody w toalecie, sprzątania

Dostawca wody jest zobowiązany do zapewnienia zastępczego źródła zaopatrzenia w wodę do spożycia oraz podjęcia działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań.

Magistrat w Leśnej informuje, że ujęcie wody wraz z siecią zostało powtórnie zdezynfekowane oraz, że skażenie było niewielkie.

Punkty wody zdatnej do picia zostaną usytuowane w Leśnej:

  • ul. Rynek (koło Ratusza)
  • ul. Baworowo (koło Biedronki)
  • ul. Osiedle

Mieszkańcy Leśnej nie kryją oburzenia, bo informacja o niezdatności wody do spożycia, pocztą pantoflową rozchodziła się na kilka godzin przed udostępnieniem komunikatu na Facebooku leśniańskiego magistratu. Ten pojawił się tam kilka minut przed 18. z adnotacją, że zrobiono to niezwłocznie po jego otrzymaniu. Szkopuł w tym, że PSSE w Lubaniu pracuje do godziny 15:00.

 

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (119)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maderoo.
Maderoo. 25.02.2021, 13:13
Coś ta woda w kranie znowu śmierdzi co się dzieje ludzie
Ania
Ania 02.02.2021, 18:32
To dramat w leśnej woda be a kasę do góry więc takiego bałaganu nie kompetencji w historii leśnej nie było amatorka i katastrofa
Robert
Robert 01.02.2021, 20:49
Czy ktoś da głowę że dziś nie ma bakteri przecież od pobrania próbki minęło 4 dni aż cztery dni wszystko zdarzyć się może
ze wsi
ze wsi 01.02.2021, 17:08
Wystawili beczkowóz. Ktoś ukradł stojak. Kręgi zbliżone do władzy: "bo w Leśnej jest beton i patologia, cóż spodziewać się innego!".
Gdzie w tym logika?
Jeśli - jak twierdzi władza - w Leśnej jest patologia i nie można się było spodziewać niczego innego, to dlaczego zostawiono beczki bez nadzoru??? To tak jakby prognozy zapowiadały -20C, a ktoś wychodzi w krótkich spodenkach, bo wierzy, że tym razem będzie inaczej i prognozy się nie sprawdzą. Albo nie zamykać na noc domu, choć w sąsiedztwie są kradzieże, bo przecież trzeba ufać ludziom. Bez sensu. Zejdźcie na ziemię!
Mieszkańcy od początku pytali się, dlaczego beczki są bez nadzoru. Jednak władza, mądrzejsza, WIE LEPIEJ. Mieszkańcy podpowiadają, załóżcie monitoring. Jednak władza mądrzejsza, WIE LEPIEJ, są pilniejsze sprawy.
Najłatwiej jest powiedzieć, że wokoło tylko beton i patologia. Może to wynik lenistwa poznawczego, do sformułowania takiej opinii nie trzeba wysilać szarych komórek. Informacja urzędu o kradzieży została zakończona słowami "brak słów". Ale jak to "brak słów"??? Brak słów to może mówić Kowalski, ale gmina ma wiedzieć, co zrobić i powiedzieć w takich sytuacjach. Czy sprawę zgłoszono na policję? Czy zachęcono ludzi do zgłaszania się jako świadkowie? Nie, po prostu "brak słów, beton i patologia, nic zrobić się nie da". Władza wie wszystko najlepiej, mimo że fakty temu przeczą.
Właśnie o taką nieudolność rządzenia, brak uwzględniania głosu mieszkańców i samozachwyt wyłącznie nad własnymi pomysłami mam na myśli w swoich postach.
Pilot jest czy nie
Pilot jest czy nie 01.02.2021, 15:18
Dobra woda już ok nie ma sprawy więc do kolejnej plagi czekamy
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.02.2021, 12:03
Trzeba pamiętać, że Burmistrz jest tylko jednoosobowym organem wykonawczym

Rada gminy (w gminach miejskich: rada miejska, rada miasta) – organ stanowiący i kontrolny gminy. Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy, o ile ustawy nie stanowią inaczej. Zgodnie z Ustawa o samorządzie gminnym https://isap.sejm.gov.pl/isap.…
- Art. 18a. 1. Rada gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy.
- Art. 18a. 1. Rada gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy; w tym celu powołuje komisję
rewizyjną.

Decydujący głos ma Rada. Teraz zobaczymy czy Rada dba o interes gminy, Burmistrza czy swój własny (tzn. nie wychylać się).

Spoza
Spoza 01.02.2021, 09:45
KURCZĘ, LUDZIE Z LEŚNEJ - CO Z WAMI ???
RUSZAMY NA URZĄD "GMINY" LEŚNA.
Dziś jest już 01.02.2021r.,
A WODY ZDATNEJ DO PICIA, JEDZENIA, itp. NADAL NIE MA !!!
TO SKANDAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CO ROBI BURMISTRZ, ABY LUDZIE MIELI WODĘ DO PICIA I MYCIA W KRANACH SWOICH MIESZKAŃ ???????
JEŚLI NIE POTRAFI PRZEZ TYDZIEŃ CZASU ZMIENIĆ TEGO FAKTU - SKAŻONEJ WODY W KRANACH MIESZKANCÓW LEŚNEJ
- TO TAKI BURMISTRZ JEST WAM DO NICZEGO NIE POTRZEBNY !!!!!!!!!
LUDZIE, OBUDŹCIE SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!
CZAS WYBRWYBRAĆ Ć NOWEGO BURMISTRZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JEŚLI PRZEZ TYDZIEŃ NIC NIE ZROBIŁ,
ABY PO TYGODNIU CZASU WODA BYŁA DALEJ NIEZDATNA DO PICIA, MYCIA, PRANIA, itd.,
TO CZAS ZMIENIĆ BURMISTRZA !!!!!!!!!!!!!!!!
NA CO WY CZEKACIE ???????????
GDYBY W LEŚNEJ MIESZKALI NIEMCY,
TO JUŻ W UBIEGŁYM TYGODNIU PILIBYŚCIE WODĘ Z KRANU. GWARANTUJĘ !!!
JESTEM TU TYMCZASOWO,
ALE TAM, SKAD POCHODZĘ, TO JEST NIEPOJĘTE, ŻEBY TAK DŁUGO CZEKAĆ
NA REAKCJĘ "WŁADZ" GMINY.
Odkad tu przyjeżdżam, zawsze sa problemy
z wodą: albo jej brak, albo skażona.
WSZYSCY TU TYLKO PISZECIE, PISZECIE, ... ALE NIKT NIE REAGUJE KONKRETNIE !!!!!!!!!
ZEBRAĆ SIĘ, ZGROMADZIĆ I WSPÓLNIE
DO BURMISTRZA, DO "GMINY" !!!!!!!!!!!!
POGADAĆ RZECZOWO, FACHOWO !!!!!
BEZ JAKICHKOLWIEK USTĘPSTW !!!
ŻĄDAĆ DEKLARACJI NA PIŚMIE !!!!
TAK SIĘ TERAZ U NAS W POLSCE SPRAWY ZALATWIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I - NIE BAĆ SIĘ, NIE PISAĆ DO GAZET,
TYLKO RAZEM - DO BURMISTRZA !!!!!!
PCHAĆ SIĘ DRZWIAMI I OKNAMI !!!!!!
BURMISTRZ PRACUJE DLA WAS, A NIE WY DLA NIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CZYTA WODA DLA LEŚNEJ TO JEGO "PSI" OBOWIĄZEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ratujmy gminę
Ratujmy gminę 03.02.2021, 15:38
Demonstracja planowana na piątek o 11 pod magistratem zapraszamy każdego
z Leśnej
z Leśnej 01.02.2021, 14:20
Daj przykład zacznij od siebie . Daj znać kiedy ruszasz . Na Pewno @ Mieszkaniec Ci pomoże .
Ratujmy gminę
Ratujmy gminę 04.02.2021, 08:39
Jutro 11 czekamy pod magistratem na każdego kto chce normalnego samorządu
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.02.2021, 11:09
REFERENDUM DLA BURMISTRZA I CAŁEJ RADY - ZDECYDOWANIE TRZEBA TO ZROBIĆ - BO LEŚNA PRZEPADNIE NA AMEN
Suseł.
Suseł. 01.02.2021, 12:07
Kto za niego Jan Gosia czekamy kto podejmie rękawice może Beata
Obłuda
Obłuda 31.01.2021, 19:51
Nowe podwyżki za śmieci już w krótce równamy do Warszawy za wodę też brawo wyborcy dalej łyksjcie lamerów na etaty w samorządzie
Pobiedna
Pobiedna 31.01.2021, 19:04
Brawo za pomysłowość w pobieraniu wody w Pobiednej dla miasta Leśna gdzie w Pobiednej jest uszkodzony wodociąg i wieczny brak wody . Wodociąg od dłuższego czasu domaga się modernizacji bo woda idzie w glebę a tu jeszcze zabieranie naszym mieszkańcom bo Leśna ważniejsza. Myślałem, że pan Szymon będzie odpowiednim burmistrzem ale tak jak widać obietnice wzięły w łeb
Bogdan
Bogdan 31.01.2021, 12:05
Słoma z butów panie burmistrzu! (celowo z małych liter) Buta, arogancja ale przede wszystkim kłamstwa! Tak panie Szymonie jest pan KŁAMCĄ! okłamał pan nas! Mieszkańców gminy i miasta Leśna. Oszukał pan większość z nas niejednokrotnie! Ludzi młodych, starszych i tych najstarszych. Uwierzyliśmy w pana obietnice w pana wizję lepszej Leśnej. Proszę powiedzieć co zostało z pana obietnic przedwyobrczych? Oglądamy nagranie gdzieś na fb, przepełnione pychą i arogancją w stosunku do Nas Mieszkańców. Bezczelnie uśmiecha sie pan na nim czytając wcześniej napisany tekst na którym próbuję pan usprawiedliwić pana i oczywiście pana pseudo zastępcy totalną porażkę. Pan lat 83, Pani lat 81 (małżeństwo) całe życie w Leśnej "ale nas oszukał, cwaniaczek jeden, a my na niego głosowaliśmy. Wstyd!" Swoją drogą ów małżeństwo o sytuacji z wodą dowiaduję się dzięki życzliwości innych ludzi, bo chyba zapomniał pan jak również pana "śledzik" że k..... nie wszyscy mają konta na fb. Brak słów! Prawda jest taka że gdyby nie Pan Makowiecki i jego szybka reakcja ( wiem że było inaczej niż opowiada pan na filmiku) w dalszym ciągu niczego nie świadomi korzystalibyśmy z wody w naszych kranach. Mam nadzieję, przepraszam w większości mamy, nadzieję! że kwestie reelekcji na fotel Burmistrza Naszego Miasta wybił pan sobie już chyba z głowy;) Wystarczyło zwykłe przepraszam.
Stop hejtowi
Stop hejtowi 31.01.2021, 11:43
„Jest sprawiedliwość co tym światem władnie: Kto drugich krzywdzi, zawsze sam upadnie” - Antoni Gorecki
Stop dziadostwu
Stop dziadostwu 31.01.2021, 19:45
A jak ktoś kłamie na dużą skalę, jak ktoś mami ludzi obietnicami dla własnych korzyści, a potem nie dotrzymuje słowa, jak ktoś bierze dużo pieniądze za byle jaką pracę, to co go spotka?
leśna
leśna 30.01.2021, 16:21
Przeczytałam właśnie komentarz pani sołtyski odnośnie pani Marty. Szczęka mi opadła, naprawdę. Mamy gminną Pawłowicz i Godek w jednym, tyle że czarną i do tego zwolenniczkę lewicy. Myślałem, że poziom lokalnej debaty publicznej nie mógł spaść niżej, że osiągnął dno, ale w tym dnie była klapa, którą otworzyła pani sołtys.
Do tego jest to osoba ze ścisłego grona burmistrza. To chyba strategia wzięta z góry. Czasem emocjonalne przemówienie (co prawda nie o zdradzieckich mordach, ale o winnych wszystkiego mieszkańcach), a czasem prostacki, czysty hejt na krytyków z ust przybocznych kobiet. Jeszcze brakuje jakichś teorii spiskowych lub wykluczania określonych grup społecznych. A nie, zaraz. Przecież to już się zaczęło. Wykluczeni i zmieszani z błotem zostali byli pracownicy Synergii. Wykluczone i zwyzywane są osoby, które wyrażają krytykę. To nie są prawdziwi Leśnianie, w przeciwieństwie do Prawdziwych Leśnian, którzy popierają burmistrza, wierzą niezłomnie w to, że za brakiem postępu w gminie stoi spisek, a nie nieudolność władz.
Oddałam swój głos, bo liczyłam na to, że inna polityka jest możliwa. Zawiodłam się. Wycofuję swoje poparcie.
Widać widać
Widać widać 02.02.2021, 03:14
Tak to jest jak.się słucha lewicy ich lansu po ten życie i płacz ..Oni tylko pluj na poprzednia władze co sesję teraz uuuuu wszytko jest ok no i sobie zaraz kasę podniosą do góry no jak to Burmistrz 20 tys radny 8 tys a wy za wodę płacie o śmieciach nie wspomnę taki leśnisko wolierski styl
.
. 31.01.2021, 16:33
Wyzywają pracowników synergii a jak się dowiedziałem to proszą jednego żeby wrucił chyba sobie rady nie dają zresztą widać
Puchatek
Puchatek 30.01.2021, 12:57
Kiedy będzie woda zdatna do picia Burmistrz to nic nie robi tylko śpi w Chacie i się śmieje
Wilk w owczej skórze
Wilk w owczej skórze 30.01.2021, 11:00
Przestań uprawiać ten hejt. Przyświeca ci propaganda sukcesu i labilność poglądów politycznych. Wszystko zależy od sytuacji, towarzystwa i ewentualnych profitów. Dodatkowo mitoman – patologiczny kłamca. Obłuda i fałsz miłosierdzia. Nie martw się o burmistrza – razem z radnymi DA RADĘ.
ze wsi
ze wsi 30.01.2021, 18:27
Nie wiem do kogo skierowano ten post, ale że wypowiadałem się krytycznie, wezmę to na siebie. Taka dogłębna diagnoza mojej (?) osobowości! Gdzie mam wysłać rachunek?
A tak na poważnie. Labilność poglądów politycznych, to czy może być większa niż to, że ktoś, gdy tylko dochapuje się do stanowiska, to porzuca swoją partię, tak jak zrobił to burmistrz? Startował jako członek partii, jak wygrał, to się na swoją partię wypiął. Albo zdobycie poparcia programem walki z kopalnią, umizgi do CZL, po czym po wygranej kopalnia poszła w odstawkę, a wcześniejsza sojuszniczka stała się obiektem hejtu.
Tutaj związek między labilnością poglądów a profitami jest aż zanadto widoczny.
Nie wiem, gdzie jest to widoczne w moich postach. Ale może w myśl zasady, że w innych przeglądamy się jak w lustrach, ma to jakiś sens.
Ad vocem
Ad vocem 31.01.2021, 11:40
Zgodzisz się ze mną, że okropny jest: brak kultury, hejt, niszczenie ludzi, wyrządzanie krzywdy,hipokryzja, ignorowanie, przejmowanie władzy podstępem, kopanie dołków pod innymi, działanie jedynie pod publikę, dwulicowość i arogancja. To nie jest droga do sukcesu, to prowadzi do destrukcji i niszczenia. Warto być przyzwoitym.
Bolo
Bolo 31.01.2021, 20:20
Bierz się burmistrzu do roboty a nie piszesz komentarze na elubaniu. Narobiłeś w Leśnej wielkiego bałaganu i liczysz na litość??? Ludzie co tu piszą mają rację. Pan jesteś przyzwoity??? Ok wyzwiska są niepotrzebne ale dajesz pan strasznie ciała i ludzie mają prawo głośno o tym mówić bo nie to pan obiecywał.
Weteran
Weteran 30.01.2021, 14:56
Nie mieszaj radnych w dziadostwo jakie uprawiasz. To wstyd wciągać innych w swoje gierki. Władza wykonawcza jest w twoich rękach i tylko ty razem z tym drugim za to odpowiadasz co się dzieje.
ha
ha 30.01.2021, 12:13
Ha ha ha
kolo
kolo 30.01.2021, 12:07
Nie podpieraj się radnymi , sam odpowiadasz za swoją nieudolność.
Panie Burmistrzu
Panie Burmistrzu 30.01.2021, 10:42
Podania i pisma bez podpisu wyrzuca się do kubła. Szkoda czasu.
....
.... 30.01.2021, 10:21
Czy czeka nas kolejna podwyżka za smieci ? cała leśna będzie zalana butelkami po wodzie z markeów i znowóż będzie na mieszkanców ?.
leśny ludzik
leśny ludzik 30.01.2021, 10:20
Kolejna informacja o Leśnej i znowu zmasowany atak wyjców Wyjce nie mogą pogodzić się z wynikiem wyborów . Jest ich garstka . Wystarczy żeby admin informował o IP . Admin tego nie zrobi bo poczytalność spadnie . A że żyjemy w czasach pauperyzacji poczucia empatii to narasta wszechobecne kłamstwo i zwykłe chamstwo . Całe to zło to burmistrz . Podwyżki śmieci , podwyżki wody czy co tam jeszcze to wszystko burmistrz . Przyszło komuś żeby np. w temacie rozwoju miasteczka poprosić na dyskusję przedstawiciela sejmiku wojewódzkiego z Leśnej . Zapomnieli że takiego wybierali .






Krytyka
Krytyka 05.02.2021, 06:47
Krytyka to teraz hejt dobre władza nie lubi jak się ją krytykuje .Burmistrz obiecywał wiele sposobów tu nic i sapme plagi z mieszkańców biednej gminy zdziera kasę i tu jest dramat
Jaga
Jaga 30.01.2021, 16:36
Eee a kto obiecywał złote góry nie burmistrz co turystyka fundusze ble ble tu co każdy widzi
LTSU
LTSU 30.01.2021, 10:11
Wybraliście SS żeby skończyć z układami w Leśnej to macie co chcieliście. Za synergi najpierw chlorowali a potem badali wodę i zawsze było ok. Widocznie obecny burmistrz jest za mało sprytny i nie potrafi dogadać się z sanepidem. Na wioskach podobny problem. Kiedyś przyjeżdżał pracownik synergii z wiaderkiem chloru a później zjawiał się sanepid i pobierał próbki. I przez lata wszystko grało. A teraz woda taka sama a studnie co chwilę zamknięte bo bakteria. Trzeba było wybrać swojaka to nie byłoby tego całego szumu. Leśna to stan umysłu i chyba nic tego nie zmieni.
hh
hh 31.01.2021, 18:10
Sugerujesz, że z lubańskim Sanepidem można się "dogadać" i dlatego były dobre wyniki? Czy to nie podpada pod zniesławienie? Ciekawe co na to pani kierownik Sanepidu.
pracownik
pracownik 30.01.2021, 09:29
Skoro mówisz , że wododociągi to ,,relikty" to daj sobie człowieku spokój z remontem hali w Pobiednej za około 250 tys ? , budową parkingu w miejscu kompletnie niepotrzebnym i bezużytecznym, patrząc na to z prespektywy całej gminy i nie pozyskując na te inwestycje środków zewnętrznych . Chcesz to wykonać z budżetu gminy ? Zrób coś w końcu porządnie, a nie chwal się, że w XXI wieku dostarczasz beczułkami wodę dla mieszkańców. Popracuj nad wizerunkiem medialnym bo z całej wypowiedzi ,,bije" bezczelność. https://fb.watch/3kQz-v6avs/
bakteria
bakteria 30.01.2021, 08:47
Wyzwanie zdązyć przed bakterią ,,W związku z likwidacją Przedsiębiorstwa Miejskiego Synergia leśniański magistrat przechodzi wiele zmian, a czeka go jeszcze więcej wyzwań" - czytamy w artykule https://www.eluban.pl/wiadomos… Nie zdążył, ale żonie zapewnił posadkę.
M
M 30.01.2021, 10:04
Nie przesadzajcie z tą posadą. Żona burmistrza to nie prezydentowa, że ma zapewnione z państwowych pieniędzy wikt i opierunek. Pensja burmistrza też do wybitnie dużych nie należy, więcej zarabiają w strefie, czy Goerlitz, nie mówiąc o większych miastach. To byłby absurd, gdyby żona burmistrza nie mogła pracować w gminie. Nie jest przecież dyrektorem, nie podlega pod męża. Nie przesadzajcie. Jest tyle innych spraw, za które należy się słuszna krytyka, że tą można sobie darować.
...
... 30.01.2021, 15:41
Nie musi , dyrektorem tam jest już yyyyyy..

Pozostałe