Ostre słowa marszałka Przybylskiego do Teresy Zembik

  • 27.01.2021, 17:05 (aktualizacja 27.01.2021, 17:21)
  • red.
Ostre słowa marszałka Przybylskiego do Teresy Zembik FB Cezary Przybylski Cezary Przybylski

Podziel się:

Oceń:

Cezary Przybylski, marszałek województwa do Teresy Zembik - „Zwracam się do Pani Radnej, aby dokonując oceny kierowała się faktami, a nie jedynie własnymi przemyśleniami.” To reakcja na odpowiedź jakiej udzieliła nam radna w sprawie poniedziałkowego głosowania sejmiku województwa, dotyczącego unijnego budżetu dla Dolnego Śląska.

Marszałek Województwa odpowiada Teresie Zembik na jej oświadczenie, o którym pisaliśmy dziś w materiale „Dlaczego radni PiS głosowali przeciw”.

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE NIEPRAWDZIWYCH SŁÓW RADNEJ TERESY ZEMBIK

W odpowiedzi na mijający się z prawdą wpis, zamieszczony (świadomie bądź nieświadomie) na Facebooku przez Panią Teresę Zembik - Radną Województwa Dolnośląskiego z Prawa i Sprawiedliwości, sugerujący zaniechanie przeze mnie działań na rzecz otrzymania przez Dolny Śląsk wyższej kwoty z budżetu UE na lata 2021-2027, poprzez brak wydzielenia do celów statystycznych dwóch subregionów w województwie, przypominam Pani Radnej, że:

1) Podjąłem konkretne działania w tej sprawie we właściwym czasie.

2) Skierowałem w styczniu 2019 r. w imieniu Samorządu Województwa propozycję podziału statystycznego Dolnego Śląska do Ministra Inwestycji i Rozwoju, Pana Jerzego Kwiecińskiego (pismo w załączeniu).

3) W odpowiedzi Pan Minister odrzucił wyżej opisaną propozycję Samorządu Województwa, tłumacząc, tu cytat: "(…) Proponowane przez Samorząd Województwa rozwiązanie nie sprzyjałoby procesowi tworzenia unijnych programów rozwojowych i nie wpłynęłoby na wysokość środków europejskich dla Dolnego Śląska w perspektywie finansowej 2021-2027" (pismo w załączeniu).

Zarząd Województwa Dolnośląskiego, podejmując starania w sprawie utworzenia tzw. NUTSów – północnego i południowego, dążył do uzyskania przez nasz region jak najwyższego dofinansowania unijnego, mając świadomość, że jesteśmy zarówno regionem przejściowym, ale również nasze województwo wymaga zrównoważonego rozwoju części północnej i południowej.

Dlatego zwracam się do Pani Radnej, aby dokonując oceny kierowała się faktami, a nie jedynie własnymi przemyśleniami.

red.

Zdjęcia (6)

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Myslacy logicznie
Myslacy logicznie 28.01.2021, 22:23
Nie chcemy zeby niemieckie tiry wjechaly do naszego miasta i zawalily wszelakim brudem nasze wyrobisko .Panie marszałku zdrowie jest najwazniejsze ! Koronawirus uswiadomił mi ze zycie jest ulotne a jak widze to nikt swojego majatku nie zabrał ze soba do nieba .Prosze tez ostro postawic sie w naszej sprawie .
8gwiazdek
8gwiazdek 28.01.2021, 19:22
Ale zaorał terenie. Brawo Marszałek za prawdę ❤️
Majki
Majki 28.01.2021, 15:47
***** * * *!!!!!
Man
Man 28.01.2021, 14:28
PiS już musi iść w odstawkę
OLGA
OLGA 30.01.2021, 20:32
Ty musisz isc w odstawke .Bo piszesz brednie .Tyle co PIS zrobił dla Polakow to nikt nie zrobił ...od 1990 roku w tej złodziejskiej i UBECKIEJ POLSCE .Wiecej patriotyzmu ,a jak sie nie podoba to wyjazd do UNI lu PUtina .
lubaniowidz
lubaniowidz 28.01.2021, 10:17
Ten "wielki " marszal nic nigdy dobrego dla Lubania i powiatu nie zrobił! Prze głosowaniem pojawił się i rzucił kilka obiecanek cacanek które nie spełnia! Z Lubania zrobiono zapyziałe miasto dawniej kwitnące i prężne! Ale kasiora danina z miasta dla marszala i jego kolesi płynie! To widać po dworcu PKP, zabytkach padających i po nędzy miatsa i powiatu!!!
anita
anita 28.01.2021, 13:07
Mylisz się. To co sie robi w Lubaniu pochodzi ze środków województwa.
Andrzej z Lubania
Andrzej z Lubania 28.01.2021, 09:18
A kto to zacz ta Zembik? Nic nie znacząca postać musi coś palnąć jak wszystkie poj...y z PIS-u
OLGA
OLGA 30.01.2021, 20:34
Andrzej czy TY masz pochodzenie... KOMU....tyczne lub UBe..ckie ?
Lucek
Lucek 28.01.2021, 09:57
Po prostu chce zaistnieć w obiektywnej przestrzeni i prze jak baba przy porodzie aby sie dostać na szkło czyli media publiczne...
TVN kocha TVP
TVN kocha TVP 28.01.2021, 12:19
eLuban publicznym medium?
Cezary Cezary
Cezary Cezary 28.01.2021, 08:55
Problem Lubania jest prozaiczny, po prostu przewijają się od 20 lat te same nazwiska i oni nic już nie wymyślą. Haha
hans
hans 28.01.2021, 13:12
W Olszynie od 30 lat.
Klaudiusz
Klaudiusz 27.01.2021, 23:42
Panie Cezariuszu! Przecież ta miotełka nie jest w stanie racjonalnie myśleć, to są tylko jej chore urojenia!
Polak
Polak 27.01.2021, 22:36
Dobrze Panie marszałku, jedziemy z *****
hans
hans 27.01.2021, 21:19
Przyganiał kocioł garnkowi.
dorota z lubania
dorota z lubania 27.01.2021, 20:49
Jakby nie odpowiedź ze strony marszałka Przybylskiego to o istnieniu radnej Zembik wiedziałaby tylko najbliższa rodzina.
kawa
kawa 27.01.2021, 20:35
BRAWO PANIE MARSZAŁKU, CZASEM MI WSTYD, ŻE TA PANI MIESZKA W TYM SAMYM MIEŚCIE CO JA. POZDRAWIAM SERDECZNIE.
Bronek
Bronek 28.01.2021, 07:01
To weź kredyt i kup mieszkanie... może w
Herbata
Herbata 28.01.2021, 09:59
Do Bronek:
Jak podejmie pracę u tych niedobrych Niemców, to kupi bez kredytu, hahahaha.
Baska
Baska 27.01.2021, 20:08
Przykro mi, że Pani Zembik jest mieszkanką Lubania a bardzo szkoda, że znaleźli się wyborcy, którzy oddali na nią głos. Nie wstyd Wam, że na nią głosowaliście?
Prawy i Sprawiedliwy
Prawy i Sprawiedliwy 28.01.2021, 07:03
Nie. Wstyd mi za tych co sprzedali kraj niemcom
Polka
Polka 28.01.2021, 09:45
I jeszcze jedno: czy to Niemcy wczoraj opublikowali niezgodny z prawem wyrok TK??????
To pytanie do prawy i sprawiedliwy, ale nie odpowiadaj mi, bo ja wiem co masz w glowie i co mi odpowiesz. Tak więc bez odbioru.
Prawy i Sprawiedliwy
Prawy i Sprawiedliwy 28.01.2021, 12:22
Skrobanek wam się chce na kazde zawołani i tyle. Wiecie, że są mniej inwazyjne metody zapobiegania ciąży?

Pozdrawiam
Martusia_L
Martusia_L 28.01.2021, 10:04
Wspieram i Popieram!
Ogłaszajcie podczas demonstracji urbi et orbi że po upadku PiS-dzielców wyjdzie ustawa depisowska która (na wzór ustawy deubekizacyjnej) pozbawi połowy uposażeń emerytalnych wszystkich policjantów którzy brali udział w pacyfikowaniu protestów kobiet w latach 2019 -
Prawy i Sprawiedliwy
Prawy i Sprawiedliwy 28.01.2021, 12:27
Nie ze*** się. łac. Non te cacas
Polka
Polka 28.01.2021, 09:30
Do prawy i sprawiedliwy:
Hahahaha hahahaha
Ja sie śmieję z Ciebie, a moze to trzeba płakać??????
Prawy i Sprawiedliwy
Prawy i Sprawiedliwy 28.01.2021, 12:24
Cieszę się, że zaczęła się Polka zastanawiać.

Myślenie ma przyszłość.
Lauban
Lauban 28.01.2021, 09:20
że jeszcze takich nie sprzedali? 🤔
Prawy i Sprawiedliwy
Prawy i Sprawiedliwy 28.01.2021, 12:25
Ranio skóry nie sprzedam.
Madzia
Madzia 27.01.2021, 19:32
Marszałek znokautował tytankę intelektu z Pisu. Hehehe
Rombik
Rombik 27.01.2021, 23:45
***** ***
Renia
Renia 27.01.2021, 19:20
Ten marszałek, to też niezły "skoczek". Liczy kaska, kaska i zaistnienie.
regent
regent 27.01.2021, 18:48
To się nazywa " ZAISTNIEĆ". Jeszcze parę takich ekspozycji i w najbliższych wyborach "jedynka" na liście kandydatów gwarantowana. Jednak chyba mało się przyda, bo z list PiS-u będą słabe rokowania na "koryto plus".
Pani Basia
Pani Basia 28.01.2021, 07:04
PiS superpartia
...........
........... 27.01.2021, 18:11
Wygląda to jak starcie 2-ch tytanów prawdopodobnie zróżnicowanych politycznie. Tylko, co my szaraczki z tego mam?
Śmieszek
Śmieszek 28.01.2021, 07:04
Nowy odcinek komedii
z sejmiku
z sejmiku 27.01.2021, 17:45
Marszałek popełnił strategiczny błąd wiążąc się z PISem w koalicji. Chyba się nie spodziewał z jak zdegenerowaną watahą się związał.
Brawo Czaruś
Brawo Czaruś 27.01.2021, 17:33
Łyso pani T? :)
Haha
Haha 27.01.2021, 17:29
Z tymi "przemyśleniami" bym nie przesadzała 😄
Robin
Robin 27.01.2021, 23:48
A czy ona w ogóle ma czym myśleć.

Pozostałe