Jedno dachowanie, dwie wersje zdarzenia

  • 27.01.2021, 16:44 (aktualizacja 27.01.2021, 19:27)
  • red.
Jedno dachowanie, dwie wersje zdarzenia OSP w Nowogrodźcu / eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Dziś po 14. na drodze wojewódzkiej 357, która prowadzi przez Nawojów Łużycki miało miejsce dachowanie VW Passata. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło, gdy kierowca jadącego w kierunku Lubania VW Passata na ostrym zakręcie stracił kontrolę nad pojazdem i dachował.

Według jednego z mężczyzn podróżujących Passatem do dachowania doszło wskutek nieostrożności innego z kierowców. Jadący z naprzeciwka pojazd miało wynieść na łuku drogi i zmusiło to prowadzącego VW do gwałtownej ucieczki na pobocze drogi, co skończyło się dachowaniem.

Inną wersję usłyszeliśmy od emerytowanego kierowcy autobusu, który twierdzi, że widział zdarzenie z odległości 100m. - Nikogo innego na drodze nie było. Za szybko wszedł w zakręt, przyhamował, poniosło go i dlatego skończył na dachu.

Ostatecznie przybyły na miejsce patrol policji uznał, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i ukarał go mandatem karnym.

Początkowo do zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z powiatu bolesławieckiego, po przyjeździe na miejsce okazało się, że miało ono miejsce w powiecie lubańskim. Dlatego wezwano strażaków z Lubania i przekazano im miejsce zdarzenia.

red.

Zdjęcia (9)

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rysiu
Rysiu 30.01.2021, 08:15
Ale są władze gminy i reszta bandy niedorozwoi, którzy powinni o tą drogą dbać o naprawić,dzbany.
xyz
xyz 28.01.2021, 09:45
Passerattii.....nooo..... w tdiku pewno....moc moc moc... ;-D
Jan
Jan 28.01.2021, 16:24
Jakie to szczęście, że nie wszystkich stać na BMW :))) z własnego podwórka był by problem bez dzwona wyruszyć....
Maryjan
Maryjan 28.01.2021, 07:04
Tylko odcinkowy pomiar prędkości może powstrzymać piratów od stwarzania zagrożenia w ruchu drogowym
Brylant
Brylant 27.01.2021, 22:03
W głowie może 40 miał ale na liczniku pewnie 100 była
Darek
Darek 27.01.2021, 20:18
Rysiu to jest droga wojewódzka a nie powiatowa.
Ergo
Ergo 27.01.2021, 19:47
Emerytowany kierowca autobusu ciekawe dlaczego nie udzielil pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym? moze jest to ten kierowca ktorego ostatnio wyciągano z rowu a jutro bedzie trzecia wersja (szukajcie białego króliczka) ważne jest ze nic nikomu sie nie stało pozdrawiam eluban, ktory dla przyciągniecia uwagi opublikuje zdjecia sprzed wypadku i białego króliczka
Igor
Igor 27.01.2021, 21:28
Zachował odpowiedni dystans do deb.... 100m, pandemia :)
Rysiek
Rysiek 27.01.2021, 17:54
Jeżdżą jak szaleni a w nawojowie 40 km na godzinę, więcej się nie powinno, bo inaczej można pogubić plomby w zębach, takie są dziury, że historia świata.... Gdzie jest wójt i całe te władze gminy Lubań i w ogóle.... Wstyd.
Grabaż
Grabaż 28.01.2021, 07:11
Wójt zmarł deklu
JohnnyM
JohnnyM 27.01.2021, 20:44
Dziury w Nawojowie...chyba na całym odcinku od cmentarza w Lubaniu do Nowogordzca. To cięzko dziurami nazwać...do wiosny będzie można w tych kraterach sadzić drzewa i krzewy. Slalom między kraterami w dzień jest trudny...nie wspomne już w nocy. Kto mieszka to pewnie już na pamięc wie jak jechać aby koła nie urwać, ale przyjezdnym współczuję tej przeprawy. Ale co tam...droga powiatowa to trzeba czekać do wyborów aby kasa się znalazła. Lepiej dać Tadziowi na muzeum, albo na media rządowe, aby tylko szarym obywatelom nie żyło się lepiej...taka to jest nasza złośliwość narodowa.
Jaro
Jaro 28.01.2021, 08:36
Droga od cmentarza należy do Bolesławca warto się zgłosić tam i może zadziałać samemu
golf
golf 27.01.2021, 17:39
Passat,niekwestionowany król wiejskich szos
Karolina
Karolina 27.01.2021, 17:32
Przecież tam obowiązuje 40 km/h - jak tu przy takiej prędkości wydachować?

Pozostałe