Pomóż dr Mierzwie w walce z rakiem

  • 26.01.2021, 13:19 (aktualizacja 28.01.2021, 12:46)
  • red.
Pomóż dr Mierzwie w walce z rakiem zrzutka.pl

Podziel się:

Oceń:

- W listopadzie 2019 r. stało się coś, co zachwiało moim całym światem - pisze pani Bożena Mierzwa. Do tej pory to ona niosła pomoc innym, teraz sama jej potrzebuje.

Pani Bożena jako lekarka przyjmowała w Poradni Neurologicznej przy ulicy Kazimierza Wielkiego 11 w Lubaniu. W listopadzie 2019 r. wszystko w jej życiu się zmieniło. - Dowiedziałam się o ciężkiej chorobie. Diagnoza brzmiała jak wyrok śmierci - rak. Od grudnia 2019 do października  2020 r. otrzymałam 12 cykli chemioterapii - informuje Pani Bożena.

W listopadzie 2020 r. otrzymała kolejny cios. - Wykryto u mnie zakażenie wirusem Covid-19. Choroba przebiegała na tyle ciężko, że zmuszona byłam poddać się dwutygodniowej hospitalizacji. Niestety, zostało też przerwane moje leczenie onkologiczne. Po przebyciu Covid-19 mój stan zdrowia znacznie się pogorszył - rosło osłabienie, duszność, pojawiły się uporczywe bóle nóg - opowiada Pani Bożena.

- Wszystkich ludzi dobrego serca proszę o wsparcie finansowe. Nie jest to łatwe. Dotychczas to ja, będąc lekarzem, niosłam pomoc innym. Wiem jednak, że bez wsparcia finansowego życzliwych osób nie wygram walki z chorobą nowotworową - mówi Pani Bożena.

Pomóc można biorąc udział w zrzutce, która odbywa się TUTAJ.

Na prośbę czytelników zamieszczamy numer konta dr Bożeny Mierzwy
85 1090 1939 0000 0005 1604 7207

 

red.

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pz
pz 28.01.2021, 20:49
Na prośbę czytelników zamieszczamy numer konta dr Bożeny Mierzwy
85 1090 1939 0000 0005 1604 7207

Mart
Mart 28.01.2021, 23:15
Redakcjo, potwierdź numer konta czy jest prawdziwy, pilnie! Też pomogłem na zrzutka.pl ale jak pisałem wcześniej mam wiele osób co nie korzystają z bankowości elektronicznej! Pomóżmy drodzy Lubaniacy
Małgorzata
Małgorzata 27.01.2021, 20:44
Swietna babka. Zawsze szlam na wizyte wyluzowana , bo wiedzialam ze moge swobodnie wszystko powiedziec i bede wysluchana.
Zycze powrotu do zdrowia.
💪💪💪
Radek
Radek 27.01.2021, 19:20
Szanowna Redakcjo portalu, poprosimy numer konta o podanie gdzie można bezpośrednio wpłacić pieniądze, ja zrobiłem przelew na zrzutka.pl ale mam kilka osób które są starsze i chcą zrobić przelew tradycyjny bo nie korzystają z bankowości elektronicznej. Bardzo proszę o udostępnienie komentarza. Musimy pomoc!
Marysia
Marysia 28.01.2021, 10:24
Masz rację, zrzutka pobiera dodatkowo prowizję, którą można przeznaczyć na bezpośrednie konto dla Pani Dr.
Radek
Radek 27.01.2021, 21:41
Pomagajmy sobie, Lubań jest mały. Udostępnij proszę nr konta. Każde 1 zł się przyda pomimo że słyszałem że to wspaniała kobieta, pomogła wielu ludziom bezinteresownie. Ja dałem ile mogłem. Kiedyś chciałem też być lekarzem , została w Lubaniu,leczyła... jestem pewny że tej Pani nie znam pomimo ciężkiego stanu ale by pomogła w chorobie. Lubań, Polska okolice dajmy co możemy!
Powiedzmy, sobie przed snem! Człowiek, brzmi dumnie!
zulu
zulu 27.01.2021, 09:18
Szanowna redakcjo! Posty są pisane z tego samego IP ponieważ z jednego komputera korzystają w domu 3 osoby dorosłe i każda z nich ma własne zdanie na jakiś temat.Kropkowanie komentarzy to jakiś dziwny pomysł.
Alinka
Alinka 26.01.2021, 19:32
Drodzy pacjenci pani dr i miszkancy powiatu lubanskiego, brakuje jeszcze tylko na zrxutce ok 20 tys ale z rehabilitacją troche wiecej. Kwta nie jest trudna do zapelnienia oczekiwanej wysokosci Wezmy udzial w akcji. Ktorej Pani dr jedt warta Nie bsdzmy obojetni nie mowmy ze to lekarz to sobie poradzi Nie poradzi sobie sam Pani dr nas leczyla, nigdy nie byla wredna, zadufana, czy bezczelna jak ta...inna Jestem bardzo wdzieczna za wieloletnia opieke zawsze dobre slowo Teraz siła w Bogu i w nas- pacjentach Wpłacajmy ile nas stać Nr konta nie podano, ale jest wejscie na zrzutke Redakcja powinna bardziej uwidocznic wejscie i podac nr konta i podac sposoby platnosci różne Wesprzyjmy jak mozemy Z pozdrowieniami pani dr Niech bedzie silną
Wicek
Wicek 26.01.2021, 23:30
I nie mieszaj do tego bogów ani tego jedynego skoro do tej pory jest bezsilny!
Rencista
Rencista 26.01.2021, 22:26
Mimo mojej głodowej renty pomoge ! Prosze o nr konta ! Ludziom trzeba pomagać bo jak nie my to kto to zrobi?
KS
KS 26.01.2021, 17:49
To jest przykre , ale skoro doktorzy proszą o wsparcie finansowe w walce z chorobą to co czeka szarego człowieka jak zachoruje .Masakra !
Ja
Ja 26.01.2021, 20:24
Szaremu człowiekowi pozostanie modlitwa ,mimo ze przez całe życie uczciwie płacili składki na NFZ .
Mańka
Mańka 28.01.2021, 19:52
Ewidencja składek na NFZ jest wykazywana wraz z kosztami leczenia(wykupowanie leków, wizyty u specjalistów, skierowania(olane przez pacjenta) na IKP. Aktualnie można logować się przez ePUAP i to bezpośrednio bez relacji z bankiem itp. Widać ile środków wpłynęło od każdego z nas i ile wypłynęło w związku z leczeniem(ile system NFZ płaci lekarzom, aptekom, szpitalom, za sanatorium, sprzęty. Można samemu sprawdzić. W innych systemach obsługi zdrowotnej za granicą, jak braknie na koncie pacjenta kasy, to każą brać kredyt, albo równorzędny system (towarzystwo ubezpieczeniowe) pokrywa, albo nie leczy się, u nas albo trzeba poczekać w kolejce NFZ, ale pokrywa to państwo z dotacji, albo finansujemy prywatnie- to każdy wie.
Polak
Polak 26.01.2021, 16:36
"Do tej pory to ona niosła pomoc innym" - Nie niosła pomocy innym, tylko wykonywała swoją pracę. Czy piekarz pieczący chleb niesie pomoc innym, czy pracuje ? Ogarnijcie się trochę.
Pacjentka
Pacjentka 26.01.2021, 21:22
Oprócz pracy pomagała również pacjentom w inny sposób, np starała się o wypożyczenie kołnierza ortopedycznego.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 26.01.2021, 20:11
Bo widzisz, lekarz po kilku godzinnym przeszkoleniu by Cię nakarmił a ty nadal nikogo nie wyleczysz.
Ja
Ja 26.01.2021, 20:08
Jakie niestosowne porównanie. Pani doktor niosla pomoc innym i dokładała do tego swoje serce.
Daria
Daria 26.01.2021, 23:32
Bez tych pompatycznych ...
Ja
Ja 27.01.2021, 09:54
Jakie doznania podczas kilkuletniej opieki medycznej, takie słowa...
Pacjent
Pacjent 26.01.2021, 16:03
To smutne
Oli
Oli 26.01.2021, 15:44
W związku z powyższym rodzi sie pytanie w jaki sposób pomóc pani doktor....może coś więcej na ten temat...numer konta itd....
zc
zc 26.01.2021, 21:33
WPŁACAMY PRZEZ KONTO ZRZUTKI
Ewa
Ewa 26.01.2021, 15:09
Pani dr proszę się nie poddawać, jestem Pani pacjentką, choć już z Lubania wyjechałam, to niezmiernie cenię Panią. Uczyła się Pani na moim przypadku neurologicznym. Będę prosiła o MOCNE wsparcie tam u góry. Tak, świetnego lekarza bardzo nam brakuje, oprócz dr-a Kujawińskiego to Pani należy się uznanie, ale i prośba do mieszkańców całego powiatu i WSPARCIE. Nie podawać się.
Pacjent
Pacjent 26.01.2021, 14:52
A gdzie link do zrzutki
Kasia.
Kasia. 26.01.2021, 21:51

Jest poniżej opisu.
Pacjent
Pacjent 26.01.2021, 14:28
Bardzo współczuje Pani Doktor choroby, szkoda tylko ze pielęgniarki z przychodni w której przyjmowała Pani Doktor pochowały ja już kilka miesięcy temu, mówiąc wprost pacjentom ze Pani Doktor nie żyje
Jan