Niemcy znów przedłużają lockdown

  • 21.01.2021, 19:46 (aktualizacja 22.01.2021, 08:44)
  • Red.
Niemcy znów przedłużają lockdown Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Do 14 lutego został przedłużony lockdown. Nasi zachodni sąsiedzi nie mogą opuszczać domów od godz. 22 do 6 rano. Będą musieli też nosić maseczki medyczne – operacyjne lub FFP2.

Niemieckie władze podjęły decyzję o przedłużeniu lockdownu do 14 lutego. Najpierw państwo zamknęło się w grudniu, później lockdawn przedłużono do 31 stycznia. Teraz zapadła kolejna decyzja. Zachodnich sąsiadów czekają też kolejne zmiany. Przede wszystkim pracodawcy muszą umożliwiać swoim pracownikom pracę z domu wszędzie tam, gdzie warunki na to pozwalają. Praca z domu powinna być możliwa na mocy rozporządzenia przynajmniej do 15 marca. Ponadto pracodawcy muszą zapewnić swoim pracownikom maseczki medyczne, jeśli nadal muszą przychodzić do biura lub fabryki. Obowiązek noszenia maseczek medycznych lub FFP2 obowiązywać będzie również w przestrzeni publicznej wszystkich Niemców np. w sklepach czy komunikacji miejskiej. Oznacza to koniec własnoręcznie robionych maseczek materiałowych. 

Prywatne spotkania są nadal dozwolone między członkami jednego gospodarstwa domowego oraz jedną osobą, która nie mieszka w tym gospodarstwie domowym. Do 14 lutego pozostaną zamknięte również szkoły i przedszkola. Pełen lockdown obowiązuje też restauracje, puby, teatry, opery oraz handel detaliczny. Wyjątkiem są sklepy spożywcze i apteki. Jak do tej pory, obowiązywać będzie zakaz przemieszczenia się w godz. 22:00-6:00, a ruch na świeżym powietrzu będzie dozwolony tylko w obrębie 15-kilometrowej strefy od miejsca zamieszkania. 

Red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prawdziwy patriota
Prawdziwy patriota 22.01.2021, 11:05
Jwkby w Polsce były takie obostrzenia to by gadal8 że państwo policyjne i inne pierdy tvn-osko tęczowe
Jaśka
Jaśka 22.01.2021, 15:52
No i dzięki takiemu podejściu Polaków do sprawy, w naszym powiecie na wioskach coraz więcej przeciwników szczepień, co w tym samym czasie Niemcy boczkiem zamawiają na lewo dodatkowe szczepionki, bo trzepią tyłkami, że się zarażą. Brawo! Przynajmniej będziemy mieli klientów do świeradowskiego uzdrowiska. W Polsce nie trzeba już wojny, bo na własne życzenie powymiera większość 60+ wzwyż.
Zbyszko
Zbyszko 22.01.2021, 10:34
... bo Niemcy to jest naród niezwykle zdyscyplinowany - i u nich Regentów i innej maści antycovido-oszołomów jest relatywnie mało w stosunku do liczby ludności.
regent
regent 22.01.2021, 11:27
Do czego prowadzi ich odmiana dyscypliny, to pokazali szczególnie w latach 1933-1945. Filarem sa zapewne takie jednostki jak ty, kuble na medialne ścieki.

Pozostałe