Dziś Dzień Babci!

  • 21.01.2021, 12:51 (aktualizacja 21.01.2021, 15:22)
  • red.
Dziś Dzień Babci! Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Kochają ją wszystkie wnuczki i wnuczęta. Często bez pomocy ich nie mogłaby funkcjonować współczesna rodzina. Mowa oczywiście o babciach, które dzisiaj obchodzą swoje święto.

Dzień Babci obchodzony jest w Polsce od roku 1964 z inicjatywy tygodnika „Kobieta i Życie”. W ciągu kilkunastu lat na trwale wpisał się w kalendarz świąt obchodzonych w całym kraju. Nic dziwnego, bowiem funkcja jaką spełnia babcia w wychowaniu wnucząt jest nieoceniona. Często to tylko dzięki niej rodzice mają chwilę wytchnienia i mogą połączyć wychowanie dzieci z pracą i wypoczynkiem.

Babcie zawsze świetnie gotują, a smaki dzieciństwa podążają za nami przez całe życie. Babcie z racji swego wieku i życiowego doświadczenia potrafią wielki problem sprowadzić do błahostki. Często to właśnie one poświęcają najwięcej czasu wielkim problemom małych wnucząt. Dlatego też tego dnia składamy babciom serdeczne życzenia i obdarowujemy je drobnymi prezentami. Maluchy przygotowują laurki a starsze wnuczęta drobne upominki. Najważniejsza jest jednak pamięć i już same odwiedziny dają im wiele radości.

Wszystkim babciom redakcja eLubań.pl składa najlepsze życzenia!

Na marginesie przypominamy zapominalskim, że jutro obchodzimy Dzień Dziadka!

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe