Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka przedstawia program dla Kościelników i Jałowca

  • 19.01.2021, 12:01 (aktualizacja 19.01.2021, 18:09)
  • Materiał wyborczy KWW Małgorzaty Hercuń-Dąbrowickiej
Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka przedstawia program dla Kościelników i Jałowca

Podziel się:

Oceń:

Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka, kandydatka na Wójta Gminy Lubań, opublikowała kolejną część programu dziś kolej na Kościelnik, Kościelniki Dolne i Jałowiec. Kolejne programy będą ukazywały się co kilka dni.

Z zebranych informacji i analizy wynika, że Mieszkańcy oczekują na:

  • budowę parkingu przy świetlicy "BAHUS"
  • zagospodarowanie terenu przy świetlicy, stworzenie placu zabaw dla dzieci
  • wykonanie toalety na placu rekreacyjnym w Jałowcu
  • rozbudowę dróg i modernizację istniejących, budowę chodników dla pieszych
  • rozwój nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia dróg
  • rozbudowę atrakcyjnych turystycznie tras rowerowych oraz wiat do odpoczynku
  • organizowanie zajęć dla mieszkańców i dzieci oraz współpracę z Sołectwami w celu maksymalnego wykorzystania istniejących już obiektów

To kontynuacja działań, które w ostatnich 10 latach objęły także:

  • budowę nowego przedszkola przy szkole
  • odkupienie świetlicy BACHUS i kapitalny remont
  • budowę nowej kładki na Kwisie
  • remont sieci wodociągowej
  • budowę szatni przy boisku LZS (tu ze względu na to, że był to teren zalewowy – procedury trwały długo)
  • budowę wiaty, placu fitness i placu zabaw
  • rozbudowę sieci dróg lokalnych i oświetlenia drogowego
  • budowę drogi z nawierzchnią bitumiczną oraz mostu w Jałowcu

Pomysły dla danej miejscowości to część programu dla całej Gminy.

Łącznie mój program obejmuje - ok 60 propozycji dla nas wszystkich.

Łączę wyrazy szacunku i życzę dużo zdrowia.

Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka

Materiał wyborczy KWW Małgorzaty Hercuń-Dąbrowickiej

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Soltyska
Soltyska 22.01.2021, 13:00
Sama zasiadłem razem z panią Hercuń przy stole do rozmowy o programie. Wiem ze takich spotkań było kilka z sołtysami i radnymi . Celem było wypracowanie planu zakresu inwestycji na dwu letnia kadencji. Duża kwestie opierają była na notatkach zmarłego ojca . Nie wiem po co ten jad . Czy ktoś komu coś ukradł nie .pani Hercuń miała notatki nasza opinie i na rym wypracowaliśmy REALNY zakres prac jakie chcemy żeby gmina miała przez dwa lata . Pani Usyk ma swoj plan swoje pomysły czy dobre ja nie wim dla mnie RZETELNYM UCZCIWYM PRZEDSIĘBIORCZYM KANDYDATEM NA WÓJTA JEST PANI MAŁGORZATA HERCUŃ
Kropka i już
Ludzik
Ludzik 23.01.2021, 12:24
A moim zdaniem najlepszym kandydatem na Wójta. najlepiej przygotowanym i doświadczonym jest Pani Aneta i o tym każdy wie i pani sołtys też .Mam nadzieję jako wyborca ,że jako radna postara się te wypracowane wnioski wprowadzić jako zadania i zabezpieczy ich realizację w budżecie gminy na 2021rok.
Pl
Pl 22.01.2021, 14:05
Dziwne Pani Usyk nigdy nie wspominała, otobie ty w każdym wpisie. Opamiętania kobieto, arogancja i kłamstwa.
Pani
Pani 22.01.2021, 14:02
Należałoby się zdecydować jaką płeć reprezentujesz. Myląc końcówki już pokazałeś, że nie jesteś wiarygodny. Raz ona, raz on. To jesteś sołtysem czy sołtyską? :)
wieśniak
wieśniak 20.01.2021, 23:32
Aneta w swoim rogramie podaje konkretne żródła finansowania lub możliwości pozyskania pieniędzy na poszczególne działania. Widać że wie o cym mówi. A tu co - hasła, pierdu, pierdu, kopiuj - wklej, bez konkretów, taki program każdy może napisać.
stary_cis
stary_cis 21.01.2021, 12:32
No tak, bo dla takich jak ty najważniejsze jest żeby mu dziurę załatali pod domem i kwiatki pod krzyżem zasadzili, popatrz trochę szerzej człowieku a nie daj się populizmowi Anety U...
Lex
Lex 21.01.2021, 14:06
Dla twojej osoby wystarczy kit sklepowy i plagiat.
Wyborca
Wyborca 21.01.2021, 11:48
Szkodę ze te programy już są nie aktualne napisane. O napisane a łudzą i tak się kit wcisnie
Ludzik
Ludzik 23.01.2021, 12:34
Programy Pani Anety odzwierciedlają faktyczne możliwości gminy, są aktualne i na czasie i ponadto wskazują żródła możliwości ich finansowania.
Lex
Lex 21.01.2021, 14:14
Pustka informacyjna u wyborcy, aż dzwoni.
123
123 20.01.2021, 20:26
Obiecanki cacanki ! Skąd my to znamy ?
Tom
Tom 20.01.2021, 18:29
Żaden z kandydatów nie zasługuje na mój głos.Wiecznie odgrzewany kotlet już dawno się przypalił.Potrzebny kandydat spoza gminy nie uwikłany w żadne układy.
ufoludek
ufoludek 25.01.2021, 20:43
Dokładnie tak
Lex
Lex 21.01.2021, 14:18
Czyżby reprezentant dawnego układu MO.
Marzena
Marzena 19.01.2021, 19:08
Nie wiem czy to realne ja mieszkam w Jałowcu i bardzo brakuje mi gazu, może udało by się coś zrobić w tym kierunku
Kibicuję Pani
Kibicuję Pani 20.01.2021, 15:00
Nie tylko w Jałowcu. Po sąsiedzku w Kościelnikach też.
Ted
Ted 19.01.2021, 19:04
Nic o planie zagospodarowania. Jak byłem u poprzedniego wójta rozmawiać o terminie opracowania planu, to się mnie pytał czy mam pieniądze na budowę, zero konkretów, zero terminów, tylko ogólniki i piękna gadka . I tu będzie to samo. Tylko Aneta która zna gminę na wylot i pogoni to towarzystwo wzajemnej adoracji do roboty. Urząd ma być dla obywateli a nie odwrotnie.
Pl
Pl 22.01.2021, 09:27
Jedynie pieniądze gościa interesowały. Udowodnił to nieraz.
stary_cis
stary_cis 21.01.2021, 12:30
Panie Ted, a może powinienem napisać Panie Sochacki? Wiem, że to Pan pisze, w kółko o tym samym pod postami kandydatów, to już się nudne robi. Jak pan był (bez)radnym to nic pan nie zrobił, leniuch pan jest i do tego kłamczuch
ufoludek
ufoludek 25.01.2021, 20:45
Bzdury wypisujesz gościu
Lex
Lex 21.01.2021, 21:20
Twoje kłamstwa i tatusia nie do pobicia.
Rafi
Rafi 19.01.2021, 16:42
Ma Pani mój głos i mojej rodziny
Kacper_radost
Kacper_radost 21.01.2021, 12:37
Ja początkowo myślałem że zagłosuje na panią usyk, ale po tym jak usłyszałem jak potraktowała razem z mężem wdowę po wójcie to uznałem, że taki ktoś nie ma prawa pełnić żadnej funkcji w naszej pięknej gminie. Pani Hercun, jeśli Pani to widzi - Radostow jest za panią!
Ludzik
Ludzik 23.01.2021, 12:59
Po takim wpisie pod adresem Państwa U należałoby wyjaśnić o co chodzi. Domyślam się, że Pani Hercuń ma żal że U. nie wzięli udziału w pogrzebie Śp. Wójta mimo, że ze sobą wcześniej pracowali .Pogrzeb miał charakter prywatny bez podania do publicznej wiadomości daty i godziny uroczystości. Należałoby Wójta pochować z honorami przynależnymi do stanowiska jak to zrobiono na pogrzebach zmarłych Radnych miasta Lubań wówczas przedstawiciele Rady Gminy, Powiatu a może i województwa mieli by szanse podziękować za długoletnią pracę, podkreślić zasługi a rodzinie złożyć kondolencje. Można by powiedzieć, że rodzina zmarnowała ostatnią szanse pożegnania członka swojej rodziny przez społeczeństwo.
Aleksandra
Aleksandra 21.01.2021, 22:26
Wasza taktyka to powtarzać kłamstwo, aby stało się prawdą. Może jakiś konkret, co takiego zrobiła Pani Usyk. Ponowny wpis oczerniający, insynuujący. Domagacie się czystej, kulturalnej kampani a sami sięgacie dna szamba. Co jeszcze wymyślicie? Życzę spokojnych snów i dobrego samopoczucia
Radostowianka
Radostowianka 21.01.2021, 21:36
Prosze podać konkretną sytuacje? Jak potraktował? Z tego co jest mi wiadome to Pani Hercuń źle traktuje ludzi. Grozenie że nie będzie można robić zakupów w sklepie bo popiera nie tą osobę co trzeb! Wstyd! Ps. Proszę pisac za siebie nie za Radostów bo ja popieram w 100%
Lex
Lex 21.01.2021, 21:14
Co ta kobieta jeszcze wymyśli? Pokazała pani niskie loty, ale u państwa to standard.
Leon
Leon 19.01.2021, 16:38
Kobieto zajmij sie lepiej sklepami.
Bogusława Kościelniki
Bogusława Kościelniki 19.01.2021, 15:08
To propozycja działań na szczeblu lokalnym, a co by było we współpracy między gminnej(Leśna, Świeradów-Zdrój), czy na to nie ma pomysłu? Wszak jesteśmy terenem podgórskim. Może jakaś mała współpraca aglomeracji podizerskiej? Obszarów ku temu jest sporo: turystyka i rekreacja, jakiś temat wodociągowania, czy porządnej komunikacji transportowej. Lokalnie to tak trochę zbyt mocno temat okrojony. Skoro Pani ma chęci, to warto zrobić jakiś format między gminny.
Drajwer
Drajwer 20.01.2021, 14:21
Myślę że to nie wszystko co Pani Hercuń ma do zaoferowania, w końcu to tylko plan dla jednej miejscowości :) szkoda tylko, że inni kandydaci jak pasożyty żerują na jej pomysłach
Aleksandra
Aleksandra 20.01.2021, 22:58
Mam odmienne zdanie. Pani Aneta Usyk jako pierwsza ogłosiła program wyborczy z podziałem na miejscowości. Daty publikacji można sprawdzić. Wychodzi, że kto inny uprawia plagiat i to w wersji mini.
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 19.01.2021, 14:54
Widać, że Pani Małgosia pomimo tego, że nie pracowała w administracji to wie jakie są potrzeby mieszkańców a au bardzo nieudolnie próbuje dogonić Panią Gosię i powiela wiele sloganów, które nie mają pokrycia - bardzo to słabe i świadczy tylko o tym, że czas au już się skończył, trzeba dać szansę innym, bo au już pokazała na co ją stać. A tak nawiasem mówiąc to wasze ocieplenie wizerunku ( mówie tu o 8 radnych) jest tak przesłodzone że aż zęby bolą. Zobaczymy, czy długo tak zdołacie grać tą komedię typu cyt. „ ma Pan tak miły głos”😁😀🤣😂
Real
Real 21.01.2021, 05:54
Pani Renata to za pracę w urzędzie niech się weźmie a nie za spiskowanie i wchodzenie w d..... kandydatce. Ale tak to jest pracą i wiedzą się nie broni. Wcześniej wójtowi klakierowała teraz M.H. 🤣 fałsz i obłuda w jednym
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.01.2021, 15:45
Chce zauważyć że to Pani Aneta dodaje pierwsza posty o swojej propozycji dla poszczególnych wiosek. Dlatego kto tu powiela slogany? No tak Pani Małgorzata bo sama od siebie nie wie co powiedzieć. Zresztą ostatnio krąży informacja ze to nie Pani Małgorzata pisze tylko wynajęta firma.. w każdej plotce ziarnko prawdy jest 🤭🤥
Wyborca
Wyborca 19.01.2021, 21:09
W samo sedno . Ocieplanie wizerunku nagle wszyscy z urzędu są mili życzliwi . Aż się żygać chce z tej miłej atmosfery. Pewnie i budżet będzie super . Ale 8 radnych nabijansobie kasę w kieszeń za plecami 5 komisja w styczniu tak obradują masakra
Grzegorz
Grzegorz 20.01.2021, 15:11
Chyba niektórzy radni zapomnieli, że piastowanie tej funkcji jest społeczne. Faktycznie - wielu z nich zrobiło sobie dodatkowe źródło dochodu. Skoro mają płacone za każde posiedzenie, to niech robią je 2 x dziennie. Idźcie na całość.
Aleksandra
Aleksandra 19.01.2021, 22:07
Pracownicy sami dziękują radnym za dobrą współpracę. Podczas tych komisji, kiedy rzekomo radni nabijają sobie kasę podejmowali decyzje na co złożyć wnioski o dofinansowanie, aby maksymalnie je wykorzystać. Dopiero teraz, gdzie od początku kadencji o to wnioskowali, wspólnie decydują o zadaniach ujętych we wnioskach. Potrafią się wszyscy porozumieć i głosować niemalże jednomyślnie. Myślę, że każdy wie dlaczego....Teraz to widać. Nie potrzeba ocieplać wizerunku. Oczywiście trudno jest prowadzić kampanię, którą oparło się na konflikcie, którego nie było i nie ma. Co teraz mieszkańcom wciskać?
Mieszkniec
Mieszkniec 19.01.2021, 13:43
Uczciwe obietnice na tak krótka kadencje niestety niektórych ponosi już z obiecankami na 7 lat . Tak trzymać normalne propozycje na takie czasy
Xyz
Xyz 19.01.2021, 22:42
Widać że się znasz, pracując w urzedach np. Gminy statostwa itd. inwestycje planuję się na min 5 lat aby jednostka mogła się stałe rozwijać, jest to ekonomicznie wytłumaczone więc radze porozmawiac z osobą która sie na tym zna a następnie wypisywać komentarze.
****
**** 20.01.2021, 18:17
Nic bardziej mylnego. Starostwo planuje inwestycje na rok przed jej realizacją. To jest efekt umiejętnego pozyskiwania środków zewnętrznych, ogromnego zaangażowania Starosty, sprawnego prowadzenia postępowania administacyjnego i procesu inwestycyjnego przez wykwalifikowanych w tej dziedzinie pracowników, https://www.eluban.pl/wiadomos…
Xx
Xx 19.01.2021, 13:15
Szkoła nic w temacie,ogólne obicanki.Firma słabo zna problemy, która pisze program.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.01.2021, 13:41
Panie u skąd u pana tyle jadu
Xyz
Xyz 19.01.2021, 22:44
Prawda w oczy kole , a kłamstwo ma krótkie nogi cała gmina mówi że powyższa kandydatka sama nie pisze a po za tym nie odpowiqda na pytania mieszkańców jak to robia inni kandydaci a odrazu ich blokuje lub usuwa
Xx
Xx 19.01.2021, 22:00
Wygląda to na obsesję,na punkcie osób
Rowerzystka
Rowerzystka 19.01.2021, 12:49
Pomysł z trasami rowerowymi jest super! W końcu ktoś pomyślał o turystyce rowerowej dla rodzin. Marzy mi sie taka sieć tras przez najpiękniejsze miejsca w naszej okolicy, a mamy tego sporo :))
stary_cis
stary_cis 19.01.2021, 12:43
w końcu jakiś program z konkretami, i to możliwymi do zrealizowania. Bo to, co oferują niektórzy (lub niektóre), to czyste gruszki na wierzbie... albo na cisie hehe. czekam aż pani aneta żeby przebić panią hercuń zapowie budowę kosmodromu w parku koło urzędu, to będą dopiero jaja :)
Mieszkanka
Mieszkanka 19.01.2021, 18:01
Tak naprawdę tu nie padły żadne konkrety. To wszystko to dodatki i kosmetyka. A konkretnych problemów nie porusza.
Max
Max 19.01.2021, 17:30
Ja proponuje kontrkandydatom budowę aquaparku w Jałowcu i pełnowymiarowego lotniska w Radostowie.
Wyborca
Wyborca 23.01.2021, 13:18
Może zamiast tych bzdór zaproponować kandydatom wybudować na Kwisie gminne kąpielisko w Jałowcu albo w kościelniku z przyległym placem zabaw z prawdziwego zdarzenia ratownikiem, ogrodzić i zagospodarować turystycznie przyległy teren.
Aleksandra
Aleksandra 19.01.2021, 13:42
Pani Aneta dużo wcześniej przedstawiła swój program wyborczy. Warto byłoby się zapoznać, a później krytykować. Jak narazie, to Pani Hercuń nie wykazała się niczym innowacyjnym w stosunku do Pani Usyk. Wygląda to tak, że Pani Hercuń przedstawia program po zapoznaniu się z programem Pani Anety. U Pani Usyk jest zakończenie prac nad planem zagospodarowania przestrzennego, termomodernizacja szkoły, zagospodarowanie działki przy boisku LZS, wymiana uszkodzonego odcinka sieci wodociądowej. Nie są to gruszki na cisie, ale konkrety. Dokładnie zna potrzeby mieszkańców. Warto się zapoznać.
Zaintersowany
Zaintersowany 19.01.2021, 21:15
Ten jad od pni u tak bije że masakra. Chciała być pierwsza to po trzy posty dawała dziennie żeby być pierwsza . Ale niestet na to miła wpływ ale ostatni będą pierwszymi . Powodzenia pani Gosiu 4 głosy z domu za. A pani J niech się opamieta
Xyz
Xyz 19.01.2021, 22:56
To od pana bije jad, a może kandydatka Pani Aneta chce w miare szybko zamiescic program wybirczy aby do jak najwiekszej liczby osób dotarło, narazie tylko pani Aneta przedtswia program gdzie wyszczególnia konkretne zadania i opisuje gdzie mozna uzyskac wsparcie ze środków unijnych aby bylo mozna wiecej zrobic. Daty nie klamia i widac gołym okiem że pani hercun wrecz skopiowała program i niedodala nic konkretegonod siebie. Pragnę zauważyć, że pani Aneta program wyborczy przygotowuje dla każdej miejscowości osobno, moim zdaniem w ten sposob podkreśla że każda miejscowość ma swoje indwidualne potrzrby a nie jak program kandydayki tutaj zaprezebtowany dla 3 miejscowosci bez jakiegos szczegolnego wyróżnienia dla każdej miejscowosci. Pokazuje to jak pani Hercun spotzrega a wlasciwie nie sposztrzega, że są to 3 odrębne miejscowosci które zasługują na indwidualne programy. No ale jak ktos nie ma wystarczającej wiedzy to co ma napisac dla każdej miejscowości lepiej wrzucic kilka do jednego programu i ogolnie polać wody. Jestem ciekaw czy następny program będzie połączeniem Nawojowa Śląskiego i Nawojowa Łużyckiegi jako jednej miejscowości bo przecież nie ma to różnicy.
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 19.01.2021, 18:24
Kobieto co ty tu piszesz? Zakończenie prac nad PZP już dobiega końca i nie będzie to zasługa au - tylko procedura trwa tak długo bo inne instytucje mają na to wpływ. A co do wymiany uszkodzonej czy też zużytej infrastruktury to nikt nie robi łaski - kto by to nie był to będzie musiał to zrobić. Ludzie, pomyślcie trochę i przeanalizujcie program au - to wszystko o czym pisze to odgrzewane kotlety i tylko chęć dorwanie się do władzy i dobrego życia na koszt podatników.
Xyz
Xyz 19.01.2021, 22:57
Odgrzewane kotlety czlowieku czy ty potrafisz czytac tam są NOWE inwestycje, radze przeczytac jeszcze raz to moze zrozumiesz a jak nie to może ktos ci wytlumaczy.
Anka
Anka 19.01.2021, 21:16
A jak U się dorwie to będziecie mieli wielkie *** . Zakup limuzyny i szofera dla siebie
Szkoda słow
Zyx
Zyx 19.01.2021, 22:58
A jak pani hercun to bedzie mozna likwidowac gmine bedzie gorsza od poprzednika
Januszek
Januszek 19.01.2021, 12:43
Teraz będziemy zalewani obietnicami aż do dnia wyborów.... Po kilka artykółw dziennie o jednym kandydacie to nie jest jakieś stronnicze działanie promocyjne? Bądźmy obiektywni
stary_cis
stary_cis 19.01.2021, 13:57
Widocznie inni kandydaci nie mają nic ciekawego do zaoferowania... a ja tą panią lubię :)
Xyz
Xyz 19.01.2021, 23:00