Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka - Oto moja historia

  • 18.01.2021, 20:28 (aktualizacja 19.01.2021, 12:11)
  • Materiał wyborczy KWW Małgorzaty Hercuń-Dąbrowickiej
Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka - Oto moja historia

Podziel się:

Oceń:

Przed mieszkańcami Gminy Lubań przedterminowe wybory, w których wybiorą nowego wójta. Poniżej w kilku zdaniach opowiada o sobie jedna z kandydatek na to stanowisko.

Chciałabym przedstawić się Państwu bliżej. W moim przekonaniu wymaga tego zarówno sytuacja, kultura jak i szacunek wobec wszystkich Państwa - Mieszkańców naszej Gminy.

Poniżej kilka słów na mój temat, do których załączam serdeczne pozdrowienia.

Od urodzenia mieszkam w Henrykowie. Moi rodzice w pobliżu swojego domu wybudowali budynek, w którym zamieszkałam. Najpierw sama, później z mężem. Tu urodził się mój syn. Moja młodsza siostra mieszka na tym samym podwórzu. Miło mieszkać tak rodzinnie.

Byłam w związku małżeńskim 12 lat, niestety kilka lat po urodzeniu syna rozwiedliśmy się. Dziecko nie było zdrowe. Trzy razy był reanimowany, z czego raz reanimowałam go samodzielnie. To chwile, które zapamiętam do końca życia. Wiele czasu walczyłam o zdrowie syna, piętnaście lat poświęciłam na jego rehabilitację, z czego jestem bardzo dumna. Te wszystkie starania przyniosły skutek, bo Wojtek skończył liceum w Lubaniu, a dzisiaj jest studentem Politechniki Wrocławskiej. Mieszka we Wrocławiu, ale przyjeżdża na weekendy do domu. W wakacje pracujemy razem w naszej firmie.

- Wiem co to walka o to, w co się wierzy. Wiem co to wyrzeczenia, ale wiem też jaką radość daje dbanie o innych i obserwowanie ich uśmiechu. Gdy dobrze robimy, to dobro do nas wraca.

W 1992 r. zdałam maturę w Studium Nauczycielskim w Lubomierzu. Następnie zmieniłam kierunek edukacji i uzyskałam dyplom w zawodzie menadżera, na kierunku handel. Edukację zakończyłam pracą pt. „Analiza ekonomiczna przedsiębiorstwa” z wynikiem celującym.

Bardzo lubiłam to, czego się uczyłam i wykorzystałam tę wiedzę w codziennej pracy i prowadzonej firmie. Najpierw pracowałam wspólnie z rodzicami gdy prowadziliśmy hurtownię spożywczą. Następnie otworzyliśmy sklepy, które po pewnym czasie przejęłyśmy od rodziców z siostrą.

Moja firma, mimo wielu zmian rynkowych funkcjonuje od 20 lat. Dzisiaj zatrudniam 14 osób w czterech sklepach. Pracujemy razem, wspieramy się. Bardzo sumiennie podchodzę do swoich obowiązków.

Poza pracą, mam kilka pasji – to jazda na nartach czy opieka nad zwierzętami. Ale największą jest ogród, moja szklarnia, skoszone trawniki i zadbane ogrodzenie. To dlatego czasami widzą mnie Państwo, jak przy sklepach dbam o kawałek zieleni. Ja i kosiarka to często widziany duet.

Mam też 2,5 ha pola i jestem rolnikiem, ale w dobrym wyglądzie upraw udział ma mój sąsiad, za co mu dziękuję.

- Lubię pracę z ludźmi. Mam bliski kontakt z naszymi mieszkańcami i wiem co myślą. Myślę, że tak powinien do pracy podchodzić wójt – być blisko ludzi i być z nimi. Powinien też mieć doświadczenie w zarządzaniu firmą, budżetem, rozliczeniach. Powinien też wiedzieć i czuć, że razem i w zgodzie można więcej.

Jako wójt będę łączyć pasję i zaangażowanie jakie przez wiele lat widziałam w pracy mojego Taty z moją energią, zapałem do pracy i chęcią być z Państwem i dla Państwa.

Bardzo proszę o każdy jeden głos.

Materiał wyborczy KWW Małgorzaty Hercuń-Dąbrowickiej

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wybitny
Wybitny 21.01.2021, 14:53
Bez doświadczenia bez wykształcenia a w życiu sobie radzi rozwija się prężnie dba o sklepy i ich otoczenie. Nie bankrutuje nie jeździ rozsypane gratem. Babka na poziomie i z ambicjami. Powodzenia
Xx
Xx 21.01.2021, 21:34
Jedyny argument sklepik. Kim i czym jeszcze będziesz, w tej kampanii?
ktoś
ktoś 21.01.2021, 12:50
Rację ma były pracownik.Trochę zwolnionych przez panią jest i pracują w innych firmach gdzie są szanowani.Ja nie zagłosuję na panią
Były pracownik
Były pracownik 21.01.2021, 11:19
Mam pytanie do Pani Heruń. Jako pracodawca nie ma Pani dobrej opinii. Traktuje Pani ludzi z góry. Zwalnia Pani pracowników z byle powodu. Nie słucha Pani tłumaczeń bo wie Pani najlepiej. Lubi Pani donosicieli. Takim wójtem chce Pani być?
Zainteresowany
Zainteresowany 21.01.2021, 14:47
Co za żenada czego pani się nienpodpisal z imieniny nazwiska jeśli pani tak został skrzywdzona
Lex.
Lex. 21.01.2021, 21:30
Prawda boli.
Marzena
Marzena 19.01.2021, 19:04
Czytam te komentarze i jestem przerażona. Ludzie skąd w was tyle jadu? Kobieta napisała kilka zdań o sobie i super. Ja tej Pani nie znam i z ciekawością przeczytałam, bo pójdę na wybory. Mnie ciekawi dlaczego inni kandydaci nic nie piszą o sobie. Boją się hejtu? Jedyny kandydat, który przedstawił się i napisał co zamierza zrobić w danym mieście Gminy Lubań
alibaba
alibaba 20.01.2021, 05:48
To nie jad przez ludzi przemawia, może i są wpisy od osób, które się tylko tym kierują, ale jeśli kandydat się przestawia jako osoba właściwa na urząd wójt to chyba powinien bardziej o kwalifikacjach zawodowych a nie relacjach rodzinnych. Śledzę informacje o innych kandydatach i faktycznie jest ich zamieszczana skąpa ilość w stosunku do tego co przekazywane jest odnośnie Pani Małgorzaty, trochę to daje do myślenia. Poza tym gdyby napisana była prawda to pewnie Ci co znają Panią Małgorzatę nie zabierali by głosu, a to co Pani czyta aktualnie jako przedstawienie siebie, no cóż to tylko zgrabnie ułożona opowiastka, owszem zawiera fakty z życia bohaterki, ale czy to o takie fakty chodzi?
Madonna
Madonna 19.01.2021, 21:06
Skąd tyle jadu? Przecież to V-Kolumna pretendentki czyli madame AU. To jest odpowiednik PiSu - ta sama metoda dochodzenia do władzy i później jej sprawowania - nie dajcie się ogłupić
Lex
Lex 19.01.2021, 23:56
Chorą nienawiść pokazała kobieta sukcesu za ladą
Aleksandra
Aleksandra 19.01.2021, 22:29
A ty tym wpisem, co robisz jak nie plujesz jadem w stosunku do Pani Anety Usyk. Myślisz, że jak napiszesz AU to nie bierzesz odpowiedzialności za to kogo obrażasz. Miej odwagę i wskazuj osobę, którą opluwasz z imienia i nazwiska. Nie domagaj się szacunku i kultury kiedy sam tego nie robisz. Zmiany zacznij od siebie. Pozdrawiam
Aleksandra
Aleksandra 19.01.2021, 20:32
Pani Aneta Usyk napisała o sobie oraz przedstawiła program wyborczy dużo wcześniej. Pytanie tylko dlaczego portal umieszcza informacje tylko o tej kandydatce.
Wyborca
Wyborca 21.01.2021, 14:50
Pani Aneta wie dlaczego nie ma jej wpisów jak i każdy kandydat to nie jest fb tylko portal za które rzeczy trzeba płacić . A pani Małgorzat z bankrutującymi sklepami bez wykrzsztalcwnia stać ja na opłatę
Aleksandra
Aleksandra 21.01.2021, 16:59
Zobaczymy na jak długo. Jest limit wydatków, który w przypadku tych wyborów nie jest wysoki. Można policzyć artykuły.
xyz
xyz 21.01.2021, 16:57
jeśli jest sponsorowany z komitetu pani hercuń to powinna być zamieszczona informacja od administratora jeśli nie jest tak to moim zdaniem administrator pokazuje że jego strona nie należy do mediów niezależnych.
Lex
Lex 19.01.2021, 23:59
Uzależnione informacje to standard
Aleksandra
Aleksandra 19.01.2021, 13:49
Sprytnie napisane "uzyskałam dyplom" kojarzy się z ukończeniem uczelni wyższej. Prawda jest taka, że Pani ma wykształcenie średnie. Warto byłoby napisać, gdzie Pani zdobyła dyplom. Na prywatnym kursie, studium policealnym. Już tego zabrakło. Źle brzmi w stosunku do pozostałych kontrkandydatów, którzy mają wykształcenie wyższe. Jest to celowe zagranie marketingowe, które ma zmylić wyborców.
Grzegorz
Grzegorz 19.01.2021, 21:25
Co ma wykształcenie wspólnego z umiejętnością zarządzania oraz pomysłowością. Widać również, ze ukończenie studiów nie idzie w parze z kultura osobista niektórych kandydatów.
xyc
xyc 21.01.2021, 17:00
Uważam że jesli kandydat jako kolwiek kończył studia związane z administracją mają większą wiedze niż pani hercuń, rozmawiałam z tą panią i ona twierdziła że pisała wnioski dla gminy które uzyskały dofinansowanie, każdy kto ma minimalną wiedze wie że jest to niemożliwe, ponieważ osoby z zewnątrz nie mają prawa
👏👏👏Aneta na wójta
👏👏👏Aneta na wójta 19.01.2021, 12:54
Aneta wójtem!! Jedyna doświadczona zaradna najlepsza z najlepszych kandydatką na to odpowiedzialne stanowisko!!!!
Mieszkaniec gmin
Mieszkaniec gmin 19.01.2021, 15:13
Tak zaradna bardzo - sama sobie nagrody przydzielała ( odkryła to kontrola z RIO ).
Lex
Lex 19.01.2021, 21:11
Narazie tylko Hercun zwracał odprawę, to wykazały kontrole RIO
Aleksandra
Aleksandra 19.01.2021, 20:36
Może przeczytasz ostatni protokół z kontroli RIO, gdzie wójt oddał ponad 50.000 zł bezpodstawnie pobranej odprawy emerytalnej. I gdzie ta czysta kampania, o którą tak wnosiłaś.
😉
😉 19.01.2021, 17:59
Nie wymyślaj i nie plotkuj bo gdyby tak było była by aferą a nagroda do zwrotu jak w przypadku jednej osoby z powiatu 😉
Stek bzdur
Zainteresowana
Zainteresowana 19.01.2021, 12:36
Pani Gosiu życzę powodzenia . Komuś się pomyliło bo kampania jest inna niż wszystkie . Sama pomagałam pani na spotkaniu w przygotowaniu programu wyborczego omawianiu strategii w przedsięwzięciach . Firma jaka firma kto coś wie co potrzeba naszej wspólnej gminie . My sami to wiemy. Brudna kampania kogoś poniosło . Nikt nie uczy się na błędach nikt nie chce iść własna droga. . Łatwiej jest kogoś opluwać . POWODZENIA
Grzegorz
Grzegorz 19.01.2021, 11:45
Jak to fajnie anonimowo - pozornie anonimowo - wylewać pomyje na kogoś. Miej odwagę i powiedz to prosto w oczy lub podpisz się imieniem i nazwiskiem. Pani Gosiu, każdy negatywny wpis to kolejny plus na Pani koncie. Właśnie się przekonałem, że zagłosuję właśnie na Panią. Pani kampania jest normalna, rzeczowa i ludzka. Życzę wielkiego sukcesu w wyborach.
Zenek
Zenek 19.01.2021, 11:56
Tez zmieniłem zdanie . Ma pani mój Głos a U niech przepadnie . Ile jadu jeszcze będzie masakra
Aleksandra
Aleksandra 19.01.2021, 22:40
Sugeruje Pan, że te pomyje wylewane w tych komentarzach są autorstwa Pani Usyk. Na jakiej podstawie? Jadem i nienawiścią w stosunku do Pani Anety Usyk to Pan zieje. Nawet nie ma Pan odwagi napisać wprost kogo ma Pan na myśli. W odróżnieniu do Pana - zdrowia i spokoju życzę
Lex
Lex 19.01.2021, 13:47
Twój jad jest najlepszy. Fałsz wręcz ideał, możesz na wagę sprzedawać fortuna pewna.
Maryjan
Maryjan 19.01.2021, 09:35
*Jedno co trzeba stwierdzić to na podstawie doświadczenia życiowego ma pani predyspozycje do pracy w zespole ratownictwa medycznego i tam takich potrzebują....* Oznaczamy posty pisane z tego samego nr IP a opisywane rożnymi nickami
Do redakcji
Do redakcji 19.01.2021, 12:48
Czasami kilka osób korzysta z jednego komputera ale brawo dla redakcji za błyskotliwość
Lex.
Lex. 19.01.2021, 16:17
Za trudne do zrozumienia jednostronne przekazy.Całkowite oddanie.*
Grzegorz
Grzegorz 19.01.2021, 12:42
Maryjan, tuz inteligencji z Ciebie. Zwróć uwagę na przecinki, bo Twoja wypowiedź jest mało czytelna. Jak zwracasz się do kogoś per Pani - pisz zawsze wielka literą.
Maryjan
Maryjan 19.01.2021, 20:13
Możem prosty człek ale forma pani pisana z małej litery jest zamierzona i odzwierciedla mój szacunek do kandydatki
Wyborca
Wyborca 19.01.2021, 09:20
Akurat szacunku i kultury to u Pani nie widać byłem kilka razy w sklepie i widziałem i słyszałem jak odnosi się Pani do ludzi i dałem osobie spokój z zakupami u Pani. WSTYD wypisywać takie kłamstwa jaka to jestem cudowna ale to w sumie tak zwana kiełbasa wyborcza trzeba pisac co się da i jak nie prośbą to groźbą a jak to nie daję efektów to brać ludzi na litość jak w poście powyżej a niby taka pewna sobie silna i niezależna krótko mówiąc wiocha i tyle!!!!!
Ludzik
Ludzik 19.01.2021, 11:44
Pamiętasz a może już zapomniałaś jak przy sklepie w Pisarzowicach zaatakowałaś agresją werbalną matkę niepełnosprawnego za to , ze syn zaangażował się w/g ciebie nie po właściwej stronie w kampani wyborczej w 2018r. Może trzeba ci przypomnieć małżeństwo z Mściszowa podobnie zwyzywane i zagrożone, że nie będziecie ich obsługiwać. Ludzie twoje zachowania pamiętają i wyciągną stosowne wnioski, Pozdrawiam.
Milena
Milena 19.01.2021, 21:12
A pamiętasz jak mnie kopnęłaś wew doopu... że aż ze sklepu wypadłam?
Kilka takich wpisów i po kandydatce....?
Smiech
Smiech 19.01.2021, 14:06
Oj U- kowo puszczają nerwy
Kukuryku
Kukuryku 19.01.2021, 10:48
Dokładnie w samo sedno
Zenek
Zenek 19.01.2021, 11:59
Popatrzcie nie miła nie sympatyczna a tyle lat prowadzi swoj biznes
Grzegorz
Grzegorz 19.01.2021, 12:33
Fenomenalne
Janina
Janina 19.01.2021, 08:36
Dom, hurtownie, sklepy, rodzina, ogrodzenie ... warto się temu poświęcić i dać szansę komuś młodemu.

Analiza ekonomiczna gminy jest przedstawiona w raportach, tutaj potrzeba działania w pozyskiwaniu środków i umiejętne dysponowanie.

Chyba, że wyborcy chcą widzieć jak Wójt kosi trawę... za skromne wynagrodzenie.
Hans
Hans 20.01.2021, 19:09
Tak, najlepiej komuś kto w życiu do niczego nie doszedł a jedyne co potrafi najlepiej robić to grzać du... e na państwowej posadzie i za nic nie odpowiadać, sukces życiowy i zdolność poradzenia sobie z prowadzeniem choćby małej firmy z powodzeniem, jest dla mnie wystarczającym argumentem aby być za, gmina nie potrzebuje ludzi na przetrwanie i stagnacje, tylko oczekuje aktywności i odwagi w podejmowaniu decyzji które pomogą rozwinąć ją i usprawnić jej pracę dla dobra nas mieszkańców. Potrzebujemy zmiany na lepsze, mądrzejsze i zdecydowane decyzje z urzędu, nie uwikłane w dziwne i po prostu głupie gierki jakich do tej pory byliśmy świadkami, kandydatura Pani H. Wydaje mi się właściwą w wyborze jaki mamy na dzisiaj, ale oczywiście jest to tylko moja subiektywna opinia która mogłem się tutaj podzielić.
Lex
Lex 19.01.2021, 13:39
Za te środki można kość
Co na to radni?
Co na to radni? 19.01.2021, 09:14
Po takim komentarzu ciśnie się na usta pytanie - Co zrobi z wynagrodzeniem nowego wójta stara rada gminy? Podwyższy, czy pozostawi na najniższym poziomie?
Lex
Lex 19.01.2021, 13:36
Zna warunki pensji jak zarabia cudownie w sklepiku, to pozostaje dalej handlować. Tatuś już głosił MISJĘ i ohydne kłamstwa.
Wyborca
Wyborca 19.01.2021, 11:48
Jeśli wygra pani u napewno zostanie podwyższone jeśli ktoś nowy zostanie bez zmian żeby się mógł ktoś wykazać żenada
Januszek
Januszek 19.01.2021, 06:39
*... Rozwiodłam się? To takie mało katolickie :) a po co? Bo związek był ciężarem w pani życiu towarzyskim? Prawda? Wyborcy powinni wiedzieć o tym także* Oznaczamy posty pisane z tego samego nr IP a opisywane rożnymi nickami
stary_cis
stary_cis 19.01.2021, 08:31
A kim Pan jest, żeby tą Panią oceniać w życiu prywatnym? Nie znamy powodów, ale Pan pisze farmazony żeby oczernić kandydatkę. A możę to jeden z kontrkandydatów? Pani AU ma takie zapędy...
Aleksandra
Aleksandra 19.01.2021, 22:48
Kolejny wpis bezpodstawie insynuujący, że Pani Aneta Usyk oczernia kontrkandydatów. Taki wpisy oczerniają Panią Anetę. Nie wiem jakie ma zapędy, ale wiem że takie bezpodstawne wpisy są co najmniej nie na miejscu. Narazie bez żadnych dowodów ,na siłę próbujecie, wyrzeć wśród czytelników wrażenie, że ten hejt, jad i pomyje słowne wychodzą od Pani Anety.
Ludzik
Ludzik 19.01.2021, 10:16
Logiczne wnioski nasuwają się same, reputacja nadszarpnięta, mąż jednak zostawił mimo choroby dziecka, nie potrafiłaś żyć w zgodzie. Taki charakterek pozdrawiam.
Lex
Lex 19.01.2021, 09:49
*Bardzo boli kandydatura pani Anety. Kłamstwa jak za Tatusia no cóż. ...* Oznaczamy posty pisane z tego samego nr IP a opisywane rożnymi nickami
Januszek
Januszek 19.01.2021, 09:32
*Nie oceniam a podaje fakty o których nie wspomniano bo nie są atutem!!! Chyba nikt z nas nie chce Wójta który w obliczu niezadowolenia bierze nogi za pas i ucieka bo tak jest mu lepiej i wygodniej?* Oznaczamy posty pisane z tego samego nr IP a opisywane rożnymi nickami
stary_cis
stary_cis 19.01.2021, 12:35
Januszek, Lex oraz Dex to te same osoby... nie zdziwił bym się, gdyby za komputerem siedziała czerwona ze złości Pani Us....... wstyd!
Do stary cis
Do stary cis 20.01.2021, 06:50
Błądzisz albo szklana kula cie kłamie
Aleksandra
Aleksandra 19.01.2021, 22:57
Kolejny wpis wskazujący, że rzekomo to Pani Aneta Usyk dokonuje tych obraźliwych wpisów. Na jakiej podstawie tak sądzisz? Nie masz dowodów i pewności to nie oczerniaj innych. Myślisz, że jak napiszesz Pani Us.... to nie wskazujesz konkretnej osoby. Lepiej się czujesz jak ją obrazisz? Czujesz się lepszym człowiekim, bardziej dowartościowanym. Jakie to niskie. Do takiego rynsztoka słownego mało kto by się zniżył. No, ale cóż i tacy są jak widać.....
Le
Le 19.01.2021, 16:11
Strzelaj dalej
Wyborca
Wyborca 19.01.2021, 14:07
Tak myśle tez
alibaba
alibaba 19.01.2021, 05:41
kłamstwa z ust tej Pani płyną jak rwący potok, współczuje tym którzy nie znają Jej prawdziwego oblicza i popierają tą kandydaturę na podstawie ładnego obrazka ustawionego przez profesjonalną firmę do kształtowania wizerunku z Wrocławia, która prowadzi Jej kampanię wyborczą.
Zenek
Zenek 19.01.2021, 11:52
Co wy ludzie macie co za jad z was płynie . Dobrze ze ludzie otaczaj się mandryli dobiło a nie tylko fotoszopem komputerowym
alibaba
alibaba 19.01.2021, 16:12
nie jad przeze mnie przemawia, znam tą Panią od wielu lat i na mnie wrażenia nie robią wyreżyserowane zdjęcia, a czy otacza się mądrymi, no cóż żeby prowadzić kampanię wyborczą grając na emocjach rozwodem czy słabym zdrowiem dziecka, to faktycznie trzeba ukończyć nie lada szkołę
Dex.
Dex. 19.01.2021, 09:03
Program również pisze firma? Czarno widzę gminę wychodzi brak wiedzy. Gmina to nie sklepik.
stary_cis
stary_cis 19.01.2021, 08:35
chyba mówisz o panu Zjawinie? Wtajemniczeni znają jego dziwne powiązania z niektórymi nieciekawymi ludźmi
Aleksandra
Aleksandra 19.01.2021, 23:00
Widzę, że jak nie obraźisz ludzi to nie przeżyjesz. Jakie powiązania? Co insynuujesz? Chcesz kogoś oskarżać, to pisz konkrety.
Dex
Dex 19.01.2021, 09:53
*Wystarczą twoje powiązania i manipulacje* Oznaczamy posty pisane z tego samego nr IP a opisywane rożnymi nickami
Dex.
Dex. 18.01.2021, 23:39
Jakie jeszcze historyjki wyjdą, na potrzeby kampanii. Żałosne granie na współczucie. ..
Kukuryku
Kukuryku 18.01.2021, 23:13
Pamiętam pracowników w waszej hurtowni,krótko mówiąc jeden wielki stres, nie zagłosuję na ciebie
Były pracownik
Były pracownik 19.01.2021, 08:50
robić się nie chciało to wiadomo, ja sobie chwaliłem prace u Pani Hercuń a 2 lata tam przepracowałem!! I głosować będę!
bobo
bobo 19.01.2021, 06:39
To nie prawda, u hurtowni dobrze się pracowało. Praca jak każda inna. A właściciel był hojny , nie raz potrafił zrobić drobne upominki spożywcze, bez okazji.
Kukuryku
Kukuryku 19.01.2021, 11:06
W którym roku bo mi chodzi o lata 93 do około 95,w którym roku tam pracowales czlowieku magazynierzy tam chodzili zestresowani nawet bali się rozmawiać
Zenek
Zenek 19.01.2021, 11:55
Ze stremowani to chyba byli jak towar na lewo wynosił .To musiał buc ogromny stres
alibaba
alibaba 19.01.2021, 16:15
o tu widzę, że jad się uaktywnił, a skąd Pan wie co wynosili? Ładnie takie oskarżenia rzucać, chyba, że sam tam Pan pracował i wynosił, to przepraszam
Pracownik
Pracownik 19.01.2021, 09:59
Termin ważności główny argument?
Roberto
Roberto 18.01.2021, 22:48
Małgosia! Wygrasz w cuglach. Konkurenci nie dorastają ci do pępka - a szczególnie ta jedna co nawet znacznie poniżej pępka.
Halwa
Halwa 18.01.2021, 21:04
życie dało Pani w 4 litery .Znałem Pani ojca i popieram kandydaturę na stanowisko Wojta Gminy pozdrawiam.

Pozostałe