Najmłodsi wrócili do szkół

  • 18.01.2021, 14:30 (aktualizacja 19.01.2021, 10:05)
  • red.
Najmłodsi wrócili do szkół eluban.pl

Podziel się:

Oceń:

Dziś, po długiej przerwie, do szkół wrócili uczniowie klas I-III. W największej z lubańskich podstawówek frekwencja jest bardzo wysoka, a dzieci są bardzo zadowolone z powrotu do szkoły. Zapytaliśmy też, jak obecnie wygląda nauka w trybie stacjonarnym.

Powrót maluchów do szkół poprzedziła ogólnopolska akcja testowania nauczycieli. Testy na obecność wirusa Sars-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej tych szkół były dobrowolne i bezpłatne i trwały od 11 do 15 stycznia. W całym kraju testom poddało się niemal 134 tys. nauczycieli klas I-III, wynik pozytywny otrzymały 2422 osoby, co stanowi 2% wykonanych testów. W powiecie lubańskim przetestowano 231 nauczycieli i ku radości wszystkich badanych nikt nie otrzymał wyniku pozytywnego.

Jeszcze rok temu nikt by nie uwierzył, a jednak najbardziej z powrotu do szkoły cieszą się uczniowie:

Dzieci z wielką ochotą przyszły do szkoły, są zadowolone i uśmiechnięte. Frekwencja wśród uczniów jest doskonała. Jeżeli chodzi o nauczycieli, to nieobecny jest tylko jeden nauczyciel, więc bez problemu zorganizowaliśmy zastępstwo. - mówi Marzena Tomczyk, dyrektor SP4 w Lubaniu.

Jak w praktyce wygląda praca szkoły, co z zachowaniem reżimu sanitarnego i nowymi wytycznymi? Cały ciężar właściwej organizacji pracy szkoły spadł na dyrektorów placówek, choć nowe wytyczne nie różnią się znacząco od tych wrześniowych, to i tak spełnienie wszystkich wymogów nie jest proste.

Musimy oddzielać klasy od siebie, dlatego uczniowie przychodzą do szkoły w różnych godzinach i w różnych godzinach wychodzą, również na przerwach klasy nie mogą się spotykać, dlatego każda klasa ma wydzielone miejsca na przerwy. Jeżeli chodzi o lekcje wychowania fizycznego to preferujemy zajęcia na dworze – sanki czy spacer, na sali gimnastycznej może być jedna klasa. Czas pokaże co będzie dalej, na ten moment cieszymy się z powrotu do szkoły i robimy wszystko, aby było bezpiecznie. - dodaje Marzena Tomczyk.

red.

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mama
Mama Wczoraj, 01:10
Wiecie może kto będzie obejmował wychowawstwo w klasach pierwszych w SP4?
Karol _III klasa
Karol _III klasa 05.02.2021, 17:57
Autentyk!
=======================================
Zadanie nr 4
Na jabłoni rosło 50 jabłek. Dorotka zerwała 28 jabłek, a ja zerwałem o 2 jabłka więcej od niej. Ile jabłek zostało na jabłoni?
=====================
Matematyka Ministra Przemysława Cz.
W pisowskiej edukacji, wzorem ministra a może i premiera, z jabłoni da się zerwać więcej, niż na niej urosło.
I jeszcze zostanie! Słuszną linię ma nasza władza!

Redemptor
Redemptor 04.02.2021, 08:59
A jak jest w Lubaniu?
Młodzież coraz częściej rezygnuje z lekcji religii. Co trzeci licealista w Kielcach zrezygnował z uczęszczania na lekcje religii. W innych polskich miastach sytuacja jest podobna. Według danych szczecińskiego magistratu czterech na dziesięciu uczniów nie bierze udziału w lekcjach religii, a we Wrocławiu i Poznaniu na zajęcia chodzi tylko ok. 30 proc. licealistów. - Zarówno katecheci, jak i księża przestali być świadkami wiary. Nie są autentyczni. Młodzież to wyczuwa ...
==============
Jak wynika z danych Ministerstwa Edukacji i Nauki, w Polsce jest 1747 szkół, w których w ogóle nie organizuje się lekcji religii, ponieważ chęci udziału nie zgłosił ani jeden uczeń. Osiem lat temu takich placówek było 960. W odpowiedzi na ten kryzys, podczas noworocznej mszy w katedrze Chrystusa Króla, do członków MEN zaapelował arcybiskup metropolita katowicki Wiktor Skworc. Duchowny zaproponował, by religia - przede wszystkim - stała się przedmiotem obowiązkowym. Etyka już mniej? A może tak religioznawstwo?
Ludomiła
Ludomiła 04.02.2021, 15:07
Czyżby może wielebny purpurowy szaman nie wspomniał, że chodzi o etykę chrześcijańską?
Redemptor
Redemptor 31.01.2021, 19:32
Czy tych najmłodszych - zresztą i niektórych starszych również - uczą jeszcze, że zZemie zwane Górnymi i Dolnymi Łużycami zawdzięczamy tylko i wyłącznie panu Józefowi Stalinowi? Cały aliancki Zachód był przeciwny włączeniu do Polski tak zwanych Ziem Wyzyskanych czyli kiedyś nazywanych "starymi piastowskimi". Trzeba by zainaugurować obyczaj zapalania chociażby znicza pod obeliskiem na placu 3 Maja w rocznicę narodzin albo śmierci wielkiego przywódcy ZSRR.
Mama
Mama 19.01.2021, 11:04
Szkoła nr 4 od pewnego czasu ma problem ze wszystkim... oj rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 może być słaba... szkoda, taka fajna szkoła była...
Rodzic
Rodzic 18.01.2021, 23:09
Wychodzenie o różnych godzinach niestety nie działa. Samowola nauczycieli nie współgra z wytycznymi dyrekcji.
Zaniepokojona
Zaniepokojona 18.01.2021, 19:48
Bańki z jednym nauczycielem. Śmiech na sali. W świetlicy i 2 trakcie lekcji w ciągu tygodnia w jednej klasie mija się od 8 do 11 nauczycieli. Papier wszystko przyjmuje. Testy, wywiady i udawanie że jest wszystko ok. Organizacyjne dno. Do pierwszego zgonu.
Rodzic
Rodzic 18.01.2021, 16:44
uczniowie może są zadowoleni ale rodzice są bardzo niezadowoleni - brak swietlicy rano a po lekcjach tylko do 15:00 Co mają zrobić rodzice pracujący na 7:00 lub do 15:30??? Pani dyrektor to już nie obchodzi !!!!
😉
😉 19.01.2021, 21:00
Pracuje się 8h 7-15.00 więc rodzic niech zrezygnuje z nadgodzin 😉
ja
ja 20.01.2021, 17:48
proszę czytać ze zrozumieniem !!! wyraźnie napisane jest "LUB do 15:30" co nie jest tożsame od 7 do 15, To dwie różne sytuacje !!!
X men
X men 18.01.2021, 19:05
Zgadza się. Wstyd że w tej szkole o takich tradycjach, w tych czasach panuje taki minimalizm. Wymagania ogromne od siebie minimum
TK
TK 18.01.2021, 19:02
Zapraszamy do SP 3 , mało klas ,miła atmosfera, świetlica do 16.00,
Rodzic pracujący
Rodzic pracujący 18.01.2021, 17:26
Wręcz przeciwnie - obchodzi. Tylko nie ma mozliwowci takich z uwagi na brak godzin dla nauczycieli. I mówię to z perspektywy rodzica pracującego w takich godzinach że poranna opieka i potem do 16.00 jest konieczna. Mimo trudności cieszę się z powrotu dzieci do szkoły.
Mama
Mama 18.01.2021, 19:29
Dziwne to wszystko bo jakoś w innych szkołach jest możliwość zapewnienia świetlicy w tych godzinach a tylko w 4 jest problem.

Pozostałe