Jest oficjalne oświadczenie zgorzeleckiego starostwa w sprawie odwołania Zofii Barczyk

  • 14.01.2021, 09:51 (aktualizacja 14.01.2021, 15:14)
  • Red./zinfo.pl
Jest oficjalne oświadczenie zgorzeleckiego starostwa w sprawie odwołania Zofii Barczyk

Podziel się:

Oceń:

Nie milkną głosy po odwołaniu dyrektor SP ZOZ w Zgorzelcu, Zofii Barczyk. Starosta zgorzelecki, Artur Bieliński, wystosował w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Przewodniczący Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego zabrał głos w sprawie odwołania Dyrektora WS - SPZOZ w Zgorzelcu. 

Treścią Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, przyjętego przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej w grudniu 2020 r., ustalono kolejność szczepień przeciwko Covid-19. Do tzw. „grupy 0”, otrzymującej pierwszeństwo w dostępie do szczepionki zaliczono pracowników sektora ochrony zdrowia, pracowników Domów Pomocy Społecznej  i Pracowników Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno - epidemiologicznych.

Pismem z dnia 5 stycznia 2021 r. Dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu oświadczyła, iż w dniu 30 grudnia 2020 r. Szpital otrzymał 375 dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Podała również, iż termin przydatności szczepionek oznaczono na dzień 03.01.2021 r. godzina 10:00, przy czym iniekcja wykonywana była w okresie od 30 do 31 grudnia 2020 r. W tym czasie wykorzystano wszystkie dawki szczepionki.

Jednocześnie, w okresie od 30 do 31 grudnia 2020 r. na liście osób chętnych do szczepienia z „grupy 0” było 500 pracowników zgorzeleckiego szpitala. Pomimo zgłoszenia przez nich chęci szczepienia nie zostali nawet poinformowani o możliwości przyjęcia dawki szczepionki w tym okresie. Tyczy się to również pracowników DPS, aptek, NZOZ-ów, MOPS, PCPR, sklepów medycznych i studentów uczelni medycznych.   

Tymczasem w ramach otrzymanych dawek szczepionki zaszczepiono osoby spoza „grupy 0”. Było to niezgodne z Narodowym Programem Szczepień, który do dnia 6 stycznia dopuszczał co prawda możliwość zaszczepienia się członków rodzin pracowników służby zdrowia oraz pacjentów szpitala, ale TYLKO w przypadku braku wystarczającego zainteresowania ze strony personelu medycznego oraz innych grup zawodowych kwalifikujących się do „grupy 0”.

Powyższe działanie, które w dobie panującej pandemii należy ocenić jako niewłaściwe i naruszające zasady równego dostępu do szczepień, było podstawą do podjęcia przez Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego uchwały o odwołaniu Zofii Barczyk z funkcji Dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala – Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu.

Jednocześnie Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego oczekuje na wynik postępowania kontrolnego prowadzonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Przewodniczący Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego

Artur Bieliński

Red./zinfo.pl

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JÓZEK
JÓZEK 14.01.2021, 19:37
Na uklady nie marady !
JÓZEK
JÓZEK 14.01.2021, 17:57
A CO ZROBIŁ SASIN SZUMOSKI MILIONY PĘKŁY A MOCHERY SIEDZĄ NA *** W KOŚCIUŁKU BO W TYCH KLUBACH NIEMA ZAKAZU TAM SZUKAJCIE PRZYCZYN POZDRAWIAM
Lucyjan
Lucyjan 14.01.2021, 18:48
No i za to PamBuk go pokarał - Sasin ma wirusa! Szumowski już miał
lubanianin
lubanianin 14.01.2021, 17:43
Logiczne. Po znajomości wepchali swoich, tak jak w wawie Jandę i inną "arystokrację". Konsekwencje muszą być wyciągnięte dla przykładu.
Grażyna
Grażyna 14.01.2021, 11:50
Mafia, dalej Rządzi. Szkoda tylko ludzi których mają, zamiar teraz się pozbyć.
Czarek
Czarek 14.01.2021, 11:34
Wszystko Lakonicznie Wyjasnione Przez Przewodniczacego Zarzadu Powiatu W Temacie Odwolania Pani Zofi Barczyk Dyrktora Szpitala W Zgorzelcu Tyle I Az Tyle W Tym Temacie. Mam Pytanie Czy Nie Bylo By Za Zasadne Poczekac Z Zajeciem Stanowiska Przez Zarzad Powiatu Do Zakonczenia Kontroli. Czy Sprawa Nie Cierpiala Zwloki I Trzeba Bylo Tak Blyskawicznych Dzialan Zwlaszcza W Czasie W Jakim Sie Wszyscy Znajdujemy. WATPIE ZEBY TAKIE DZIALANIA SLUZYLY NAM WSZYSTKIM . Z powazaniem
Anita
Anita 14.01.2021, 11:22
Ktoś czeka na ciepły ???? stołek.Tyle szumu bo co starosty nie zaszczepiono ???????????ha,ha,ha,ha
Nikita
Nikita 14.01.2021, 11:17
Niech Starosta zgorzelecki dobrze sie zastanowi odwołuje dobrą dyrektor szpitala, która swoim zaangażowaniem i pracą doprowadziła że szpital zgorzelecki jest jednym z najlepszych .Smierdzi tu bolszewizmem w czystej postaci.Doprowadzą do tego że szpital po***dnie- czy o to wlasnie chodzi a może gierki starosty osiagnęly apogeum.Dzisjaj jest się starostą a jutro ups zero. Mieszkancy Zgorzelca tego nie zapomną.Nawet nie podpisał się pod pismem tylko wyręczył przewodniczacym.
👩‍🏭🏥
👩‍🏭🏥 14.01.2021, 10:54
Co ten Zarząd Powiatu taki w gorącej wodzie kąpany?. Trzeba było poczekać na wynik postępowania kontrolnego prowadzonego przez NFZ, i dopiero potem podjąć decyzję. A jak postępowanie wykaże że żadnych nieprawidłowości nie było to co?. A nawet jak wykaże że były to raczej małe i jak to się ma do wielu lat dobrej pracy pani dyrektor?.
Zwolnienie pani dyrektor było błędem. Teraz pijcie to "piwo" które nawarzyliście. Wyborcy Wam podziękują przy najbliższych wyborach.

Pozostałe