Nocna akcja policji wymierzona w złodziei samochodów

  • 03.12.2020, 15:45 (aktualizacja 03.12.2020, 15:54)
  • red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań
Nocna akcja policji wymierzona w złodziei samochodów

Podziel się:

Oceń:

96 legitymowań, 69 kontroli pojazdów i bagaży, zatrzymany kierowca będący pod wpływem środków odurzających oraz poszukiwany mężczyzna. To wyniki nocnej akcji policji na terenie powiatu lubańskiego.

Funkcjonariusze policji z Lubania, Leśnej, Olszyny i Świeradowa-Zdroju przeprowadzili minionej nocy na terenie powiatu lubańskiego działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej. W efekcie skontrolowali 69 pojazdów, ujawniając kierującego pod wpływem środków odurzających. Wylegitymowano 96 osób w tym mężczyznę poszukiwanego w związku z prowadzonymi postępowaniami przez policjantów z Komisariatu Policji w Leśnej.

Mundurowi podczas doraźnych kontroli drogowych sprawdzali pojazdy pod kątem przewożenia ładunków i przedmiotów mogących służyć do popełnienia przestępstwa. Kontroli osobistej poddawani byli  kierujący oraz osoby znajdujące się w pojeździe. W rejon parkingów, miejsc w których najczęściej dochodzi do kradzieży pojazdów służbę pełnił patrol z wykorzystaniem psa tropiącego.  W akcji udział wzięli policjanci prewencji, dzielnicowi, drogówki oraz operacyjni.

red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań

Zdjęcia (3)

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cygan z łużyckiej
Cygan z łużyckiej 07.12.2020, 12:56
Jedna z przemysłowej dalej ***i bez opamiętania.Lekarze są bezradni
Prawnik
Prawnik 05.12.2020, 12:41
Czas komuny sie juzskonczyl, koniec naginania przepisow, jesli osoba prywatna nie jest scigana, milicja w zadnym wypadku bez nakazu nie ma najmniejszego prawa przeszukiwac prywatnego pojazdu na tzw. psi wech i psie oko, jest to czynnosc dalece zabroniona i podlega sciganiu z urzedu i nalozeniu sankcji karnych na takiego funkcjonariusza ktory znaczaco przekroczyl swoje uprawnienia! Nalezy natychmiast powiadomic rzecznika praw obywatelskich, zlozyc zawiadomienie do prokuratury okregowej w j.g z pominieciem miejscowej, ktora zawsze staje po stronie funkcjonariuszy miejscowych oraz zawiadomic niezwlocznie komende wojewodzka we wroclawiu-wydzial kontroli. Dosc lamiania swobod i wolnosci obywatelskich!
Major
Major 05.12.2020, 12:22
I co mundurowi? Potraficie czytac ze zrozumieniem, nie macie prawa przeszukiwac prywatnych aut bez nakazu prokuratora, jesli kierowca siw nie zgodzi podkulacie potulnie ogon i wypad!
do ree
do ree 04.12.2020, 16:49
Przejawiasz towarzyszu typowa mentalnosc aparatczykow z minionej epoki: buta nihilizm oraz moralizm aspoleczny, jesli wogole wiesz co to znaczy!
Upsssss
Upsssss 04.12.2020, 14:15
A czy u nas w Lubaniu kradną auta..... Chyba nie bo nic o tym nie piszą. Dlaczego???
znawca
znawca 04.12.2020, 13:55
A gruby z przemysłowej dalej diluje i jeździ bez prawka. Milicja podkupiona???
hj
hj 04.12.2020, 20:23
Milicji już dawno nie ma !!! napisz jak sie nazywa a sie nim zajmą
Sonny Crocket
Sonny Crocket 05.12.2020, 17:50
A co z was za funkcjonariusze, gotowe na tace, gdzie czynnosci operacyjne? Jak praca dochodzeniowo-sledcza! Wszystko lezy , 0 skutecznosci! Niech wasz komendancik wysle was na korepetycje do ojca Mateusza moze sie wreazcie czegos konkretnego nauczycie!
Marta
Marta 04.12.2020, 13:10
Jak ja sie ciesze ze wyjechalam za granice, w polsce nadal jest komuna i rezim i milicja nadal zastrasza ludzi! Masakra
Mieszkaniec leśnej !!
Mieszkaniec leśnej !! 04.12.2020, 11:04
Wszyscy wiedzą kto kradnie, a nic z tym zrobić nie można i nie chodzi mi tylko o samochody . W leśnej kradną praktycznie co noc , działki , podwórka , piwnice . Ale temu nic nie zrobią , tego się boją . Powinni ludzie się zebrać pójść pod dom , połamać ręce i w końcu może by się czegoś nauczyli . Zanim policja kogoś zdąży zamknąć to już z 30 osób straci swoje mienie. W miejsce tego złodzieje przyjdzie następny , a gdy złodziej wyjdzie dalej będzie kradł, a z polanymi rękoma już ciężko coś wynieść z piwnicy . Człowiek się dorabia czegoś całe życie, a później jakiś margines społeczny to kradnie .....
Mes
Mes 04.12.2020, 10:53
Nocna akcja o 21 śmiech na sali. Szkoda że po 22 jest tylko jeden góra dwa patrole policji.
Częściej!
Częściej! 04.12.2020, 09:26
Brawo tylko szkoda że tak rzadko:(
do antylegala
do antylegala 04.12.2020, 09:17
Chyba jest demokracja? Kazdy ma prawo pisac co mu sie podoba, obrazanie innich i zastraszanie jest typowe dla ustroju totalitarnego panie milicjancie
do bozeny
do bozeny 04.12.2020, 09:08
Oprzytomnij kobieto prl mamy za soba i panstwo milicyjne sie juz dawno skonczylo
Hans z Gorllitz
Hans z Gorllitz 04.12.2020, 10:19
Stary przestan pić,,,,, co niby sie skonczylo???? Ty wyjdz z domu nie czytaj super expresu, ani tej dennej telewizji nie ogladaj ty zobacz co sie dzieje sa rownni i równiejsi tak bylo i tak bedzie i panstwo policyjne to sie dopiero rozkreca bo informatorów maja pelno konfident na konfidencie ale to wyjatkowa rasa konfidentow jak tobie sie powodzi to sasiad juz donosi bo go wątroba z zazdrosci boli
do robercika
do robercika 04.12.2020, 08:55
Przezylem komune i represje ze strony milicji, jestescie od nich gorsi, mawet tu wyzywacie ludzi od idiotow, macie mozgi na poziomie mojej 4 letniej wnuczki, nie chodzi o ukrywanie tylko o gwalcenie wolnosci i dziwicie sie ze ludzie was nienawidza, ja na wasz widok mam odruch wymiotny.
ree..
ree.. 04.12.2020, 10:04
Może kiedyś za takie głupoty dostaniesz po r***** od kogoś, albo jakiś ćpun z***** twój rower, albo twojej 4 letniej wnuczce, tylko wówczas nie dzwoń po Policję, bo możesz zwymiotować jak przyjadą.
Żal mi takich ludzi jak ty.
Mieszkanka.
Mieszkanka. 04.12.2020, 08:25
Super wkoncu się wzięli brawo dla policji jeszcze bardziej wnikliwie przetrzepać tą Leśną
Żulbert
Żulbert 04.12.2020, 06:16
Tak widziałem w Lubaniu koło cyganów wczoraj kogoś rąbneli na sygnały
Ania
Ania 03.12.2020, 21:55
Chcialabym wiedziec na jakiej podstawie byle kraweznik moze dokonac przeszukania auta bez mojej zgody? Na oko? Widzi mi sie? Kobieta mnie nie odstrzeli to ja skontroluje? Czekam na konkretny przepis.
kula
kula 04.12.2020, 20:25
Biedna !!!
🤓
🤓 04.12.2020, 07:27
Art.15 ust.1 pkt 5 Ustawy o Policji 🤦‍♀️
Arabela
Arabela 05.12.2020, 02:33
Z tej ustawy nie wynika, że może policjant tak bezprawnie sobie szukać kiedy nie jesteś na dworcu, lotnisku czy porcie. Ma narzędzia prawne lecz niektóre sprawy są podyktowane nakazem prokuratora. I tyle w temacie tej ustawy.... Czytajcie ze zrozumieniem
patryja
patryja 05.12.2020, 12:18
Milicja naciaga ustawy na swoja korzyszc, oczywiscie ze moje auto to nie lotnisko czy dworzec i brz nakazu prokuratora moga milicjanci mnie cmoknac jak im pozwole oczywiscie
ree
ree 04.12.2020, 10:06
W jej przypadku szukanie, a co za tym idzie myślenie boli.
Biedna Ania.
Gość
Gość 03.12.2020, 19:36
Brawo Panowie i Panie ! Proszę częściej ...i nie czytajcie tych głupot co tu piszą ! Jak im auto ukradną lub naleją to przyjdą do Was Harcerzykow po pomoc ! 👍
Maniek
Maniek 03.12.2020, 18:58
Ja bym tym pajacykom nie dal auta przeszukac bez nakazu, owszem mnie harcerzyki moga wylegitymowac moge im nawet dmuchnac ale od mojego auta bez nakazu prokuratorka wara!
ree
ree 04.12.2020, 10:09
Za dużo filmów.........
Pamiętaj, zawsze są też czynnosci na szmate, o przepraszam, legitymację służbową.
Ziomek
Ziomek 04.12.2020, 00:11
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku
Art. 50. Zapewnia się nienaruszalność mieszkania. Przeszukanie mieszkania, pomieszczenia lub pojazdu może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie i w sposób w niej określony. Funkcjonariusze policji mogą wejść do mieszkania, również dokonać przeszukania samochodu w trybie tzw. postępowania w niezbędnym zakresie opisanego w art. 308 k.p.k. w zw. z art. 54 ust. 6 k.p.w. Takie działanie policji może mieć miejsce jeśli konieczne jest zabezpieczenie śladów czy dowodów przestępstwa przed ich utratą, w wypadku niecierpiącym zwłoki. Niestety dla obwinionego termin przypadek niecierpiący zwłoki jest pojęciem nieostrym. Jak wskazuje doktryna ocena czy taki przypadek zachodzi należy do organu podejmującego czynność w konkretnej sytuacji. Przykładem opisanej sytuacji może być np.: dochodzący z lokalu zapach marihuany. Po dokonaniu czynności w tzw. niezbędnym zakresie sprawę przekazuje się prokuratorowi, który następnie wydaje postanowienie o przedstawieniu zarzutów, bądź umarza postępowanie. Ustawodawca przyznał policji szereg uprawnień w związku z podejmowanymi interwencjami, nie otwarcie drzwi mieszkania funkcjonariuszom policji może pozwolić uniknąć ukarania, z drugiej strony jednak konsekwencje mogą być znacznie bardziej dotkliwe niż pouczenie czy mandat. W rzeczywistości jeśli funkcjonariusze za wszelką cenę będą chcieli wejść do zajmowanego przez nas lokalu lub skontrolować pojazd wewnątrz, to znajdą ku temu odpowiedni powód. Wydaje się, że rozsądniejsze i mniej ryzykowne wyjście to jednak otwarcie drzwi i rozmowa z funkcjonariuszami, która częstokroć kończy się jedynie pouczeniem co do niefrasobliwych lokatorów, również co do samochodu zakończeniem kontroli jeśli wszystko jest w porządku. Niemniej jednak decyzja, co zrobić w sytuacji gdy policjanci stoją pod naszymi drzwiami, czy też kontrolują auto, zależy indywidualnie od każdego z nas.

Warto też wspomnieć, że zgodnie z art. 15 ust. 7 ustawy o Policji „na sposób prowadzenia czynności (…) przysługuje zażalenie do miejscowo właściwego prokuratora”, co więcej policjant powinien nas poinformować ustnie o przysługującym nam uprawnieniu złożenia zażalenie do prokuratora.
jacek
jacek 03.12.2020, 20:59
Dobrze, że jeszcze tacy jak ty mają mało do gadania xD
Robert
Robert 03.12.2020, 20:55
To po co ta policja jak według ciebie nic nie może robić? Jak nie masz nic do ukrycia to czego się obawiać
997
997 03.12.2020, 20:16
Za dużo się naczytales brawo girl- oczywiście, że policja może sprawdzić ci auto
antypies
antypies 03.12.2020, 21:10
Podaj podstawe prawna
Ktoś
Ktoś 03.12.2020, 23:10
A na jakiej podstawie Ty łamiesz przepisy dotyczące znaków B20 i D42 i wielu innych?
Legal
Legal 03.12.2020, 19:56
Poczytaj idioto pospolity ustawę o uprawnieniach Policji co byś nie wylądował na dołku jak będziesz mędrkował i popadł w poważniejsze kłopoty prawne. Słyszałeś gdzieś o jakimś "nakazie" i na tym się twoja wiedza kończy.
Bozena
Bozena 03.12.2020, 19:15
Maniek wyjdz wreszcie z domu ,kup kodeks ty zyjesz w innej epoce powiem ci w zaufaniu oni moga z toba zrobic wszystko a nawet przeszukanie domu na legitymacje ty nasz twardzielu 🤣🤣🤣🤣
To ja zlodziej
To ja zlodziej 03.12.2020, 19:04
Ciekawe jak będziesz płakał jak Ci to t"woje auto" ukradną.. będziesz jęczał gdzie była policja;D
Polak
Polak 03.12.2020, 18:51
Co za kraj ze bez podstwa dokonują kontroli osobistej ....Niech se jeden drugiemu w *** po zagładą
Ktos
Ktos 03.12.2020, 23:16
W całej Unii mają prawo a nawet mogą Cię wywlec z auta i pałą potraktować
Pozdrawiam
Pozdrawiam 03.12.2020, 19:34
Czytać należy że zrozumieniem !!
Zlodziej
Zlodziej 03.12.2020, 19:01
Jak Ci walną furę to inaczej będziesz śpiewał...
!