Podwójne trafienie. Policjant w drodze do pracy zatrzymał pijanego kierowcę i pasażera auta

  • 30.11.2020, 13:31 (aktualizacja 30.11.2020, 13:40)
  • red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Podwójne trafienie. Policjant w drodze do pracy zatrzymał pijanego kierowcę i pasażera auta KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 34- latek z powiatu lubańskiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem a samochód marki Opel Astra, którym kierował nie miał aktualnego przeglądu technicznego. Jednak to nie koniec. Jak się okazało jeden z przewożonych pasażerów poszukiwany jest przez organy ścigania do odbycia kary pozbawienia wolności.

W niedzielę (29.11.) około 19.00 na drodze krajowej 30 w Olszynie Dolnej jadący na służbę oficer dyżurny lubańskiej komendy, zauważył Opla Astrę, który przykuł jego uwagę. Styl jazdy kierowcy pojazdu wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Manewry wykonywane na całej szerokości jezdni stwarzały zagrożenia nie tylko dla kierowców ale i pieszych. Policjant przystąpił do zatrzymania pojazdu Opel Astra oraz natychmiast skontaktował się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, który w ten rejon wysłał patrol policji.

Okazało się, że kierujący to 34- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że poruszał się on samochodem osobowym po drodze publicznej mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania oraz przeglądu technicznego pojazdu. Zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy danych personalnych pasażerów opla  okazało się, że jeden z nich 58- latek poszukiwany jest do odbycia kary pozbawiania wolności w wymiarze 10 miesięcy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu gdzie następnie zostanie przewieziony do jednostki penitencjarnej.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna lub zakaz prowadzenia pojazdów za brak prawa jazdy.

red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kiiiiia
Kiiiiia 03.12.2020, 23:04
Najbardziej jak się domyślam rzucają się osoby które pewnie też jeżdżą pod wpływem i to im nie na rękę że ktoś potrafi jednak złapać. Brawo rycerzyki. Wina policjanta że ktoś napity jechał? Bez komentarza świat i mentalność ludzka zmierza ku upadkowi
www
www 03.12.2020, 15:41
Brawo Panie Policjancie. Powinien być awans. Bo policjantem jest się w pracy ale też poza pracą i przed pracą. Brawo.
Asia
Asia 02.12.2020, 15:14
Kapitan wilk ma racje, dyzurny zamiast kierowac grozby karalne typu: nie znam cie na szczescie, powinien sie ustosunkowac do zdania kapitana a nie wpadac w histerie, kto wam broni pic kawe? Prosze zaczac myslec trzezwo i podszkolic sie z KK, panie dyzurny pan chyba pomylil epoki i nadal pan egzystuje w prl!
Pyzdra
Pyzdra 02.12.2020, 13:25
Dobrze jest, wzorowo jako policjant i jako obywatel. A Hauptmann jakoś tam haldi klapp und loss. ***aj do Niemca i komentuj poczynania ******* *****. Kurcze s miałem być opanowany.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich hejterow i wrogów obywateli polskich.
Hauptmann Wolf
Hauptmann Wolf 01.12.2020, 15:56
Oj milicjanty zabolala prawda, cienkie z was bolki, potraficie tylko pijaczkow lapac a mafia, ktora przez wasz teren przerzuca dragi, tyton, dziwki, jest bezkarna, ich ruszcie to was wystrzelaja jak dzikie kaczki, wtedy zobaczymy jakie z was cwaniaczki i niech otym pisze wasza wyszczekana rzecznik, wtedy dostaniecie rasie w gore ode mnie!
Dyżurny
Dyżurny 01.12.2020, 21:45
Nie wiem kim jesteś. I może to twoje szczęście. Mam nadzieję, że ten pijak za kółkiem ( potencjalny zabójca ) nie zabił ci dziecka, żony, kochanki. Bo jak by do tego doszło to byłoby pytanie: gdzie jest policja i na co idą nasze podatki. Przecież ja płacę na tych nierobów co tylko kawę na Orlenie potrafią pić! Tak by było! Więc się odczep od policjanta ( na co dzień normalnego zwykłego obywatela ), który zrobił co do niego należało.
Do Hermann Brunner
Do Hermann Brunner 01.12.2020, 06:41
Takiego zatrzymania moze dokonać zwykły obywatel, ciekawe czy byłbyś taki mądry gdyby ten nawalony gość bez uprawnień zabił by ci na drodze kogoś z rodziny. Pewnie bylo by "gdzie policja". Zastanów sie co pleciesz
else
else 01.12.2020, 15:49
Po 1 nie policja tylko milicja, po 2 jak to tak wielki sukces obsadzcie tego milicjanta w wojewodzkiej za skutecznosc wielkich rozmiarow niech sie realizuje wasaty oficer
:-D
:-D 30.11.2020, 22:07
Bardzo dobra robota.
Hermann Brunner
Hermann Brunner 30.11.2020, 20:20
A czy ten pseudo dyzurny nie przejawia nadmiernego zboczenia zawodowego? nawet o pracy psia natura sie odzywa! Taki cwany szeryf z rozklekotana radomska wersja p99, robiaca wstyd niemieckiej marce siegajacej czasow Fuhrera, niech lepiej pani kapral b********* pochwali sie porazkami laubanskiej psiarni, jest ich znacznie wiecej niz sukcesow!!!!!
Kloss
Kloss 01.12.2020, 10:49
Nie ze mną te numery, Brunner
...
... 01.12.2020, 08:33
Czyli uważasz, że policjant po służbie powinien pozwolić kierować pijanemu kierowcy? Policjant po służbie to nadal policjant, niezły z Ciebie dzban... pieprzysz trzy po trzy nawet nie wiesz co i na jaki temat.
puszke
puszke 01.12.2020, 15:41
Ale z was reortowe tepaki, nie potraficie czytac ze zrozumieniem, nie ma czym sie chwalic, kay by tak postapil, tylko ze pies to juz laudacja, jesli wiecie sierzanty co to znaczy
Meggy
Meggy 01.12.2020, 17:59
Brawo ty puszke!
Mieszkanka
Mieszkanka 30.11.2020, 19:18
Dobrze ze zareagował, nie wiadomo jakim nieszczęściem mogło się to skończyć
Giscio
Giscio 30.11.2020, 17:51
Brawo 👍
czytelnik
czytelnik 30.11.2020, 14:42
Brawo dla Pana Oficera!

Pozostałe