Bez barier w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu

  • 26.11.2020, 11:30 (aktualizacja 26.11.2020, 12:09)
  • ŁCR
Bez barier w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu ŁCR

Podziel się:

Oceń:

W Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu zmodernizowano teren, wykonano podjazd, zamontowano barierki i urządzenia na siłowni zewnętrznej. Wszystko z myślą o uczniach i osobach z niepełnosprawnościami.

Realizacja projektu była możliwa dzięki grantowi pozyskanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w II edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Gmina Miejska Lubań otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł, wydając ze swoich środków dodatkowe 16 tys. zł.

Głównym celem projektu była likwidacja barier architektonicznych i poprawa dostępności obiektów oświatowych, sportowych i rekreacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Z udogodnień skorzystają przede wszystkim uczniowie szkoły, ale nie tylko.

– Wykonana modernizacja i zamontowane wyposażenie usprawni pracę naszej szkoły oraz pozwoli na swobodne korzystanie z niej przez uczniów i osoby z niepełnosprawnościami – mówi Marzena Tomczyk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Uśmiechu w Lubaniu. – Osoby te będą mogły podjechać do części budynku, w której organizowane są zajęcia pozaszkolne i pozalekcyjne. Niewątpliwie urządzenia sportowe posłużą zarówno naszym uczniom, jak i wszystkim mieszkańcom Lubania. Pamiętajmy, że podczas każdych wyborów w budynku organizowany jest lokal wyborczy i teraz, np. osoby starsze będą miały jeszcze lepszy dostęp do niego – zaznacza dyrektorka szkoły.

Efekty wykonanych prac widać gołym okiem. Łatwiej można się dostać nie tylko do budynku szkolnego, ale też i do boiska „Orlik”, na którym organizowane są zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Ułatwiono także dostęp do części rekreacyjnej, znajdującej się na terenie szkoły (plac z wiatą), na której prowadzone są zorganizowane formy wypoczynku oraz spotkania grup nieformalnych współpracujących ze szkołą.

Na terenie gminy Lubań PSE realizują projekty inwestycyjne budowy linii 400 kV Mikułowa-Czarna oraz linii 400 kV Mikułowa-Świebodzice. Celem projektów jest zapewnienie niezawodnego wyprowadzenia mocy z Elektrowni Turów po rozbudowie jej o nowy blok o mocy 480 MW oraz poprawa pewności zasilania obszarów południowo-zachodniej części Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, a szczególnie największego odbiorcy na tym obszarze – Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi (KGHM).

ŁCR

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Renia
Renia 27.11.2020, 14:19
Pamiętam szkołę lata mojej młodości wspomnienia wróciły
Kwiryn
Kwiryn 26.11.2020, 22:53
Chyba jestem absolwentem tej szkoły nr 5 w 1962 r.

Pozostałe