Wygaszono mandat Wójta Gminy Lubań

  • 23.11.2020, 17:21 (aktualizacja 23.11.2020, 18:03)
  • red.
Wygaszono mandat Wójta Gminy Lubań eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Dziś Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze wydał postanowienie stwierdzające wygaśniecie mandatu Wójta Gminy Lubań. Tym samym rozpoczęto procedurę zmierzającą do przedterminowych wyborów w gminie.

Tym sposobem rozpoczęto procedurę zmierzającą do przeprowadzenia przedterminowych wyborów w gminie Lubań. W ciągu najbliższych 14 dni premier wyznaczy komisarza, który przejmie kompetencje wójta. Wprowadzony komisarz funkcję tą sprawował będzie do czasu wyboru nowego wójta.

Szczegółowy kalendarz wyborczy poznamy wraz z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów zarządzającym przedterminowe wybory w gminie Lubań. Te najpóźniej powinny odbyć się do dnia 12 lutego 2021r.

 

POSTANOWIENIE NR 333/2020
Komisarza Wyborczego w Jeleniej Górze II
z dnia 23 listopada 2020 r.
w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Wójta Gminy Lubań

 

Na podstawie art. 492 § 1 pkt 7, § 2a i § 3a ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy /Dz. U. z 2020 r. poz. 1319/ Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze II

postanawia:

§ 1.
Stwierdzić wygaśnięcie z dniem 14 listopada 2020 r. mandatu Wójta Gminy Lubań – Zbigniewa HERCUNIA, w związku ze śmiercią wójta.

§ 2.
Postanowienie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego oraz podaniu do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej.

§ 3.
Postanowienie komisarza wyborczego przesyła się Wojewodzie Dolnośląskiemu oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Lubań.

§ 4.
Postanowienie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

pełniący funkcję

Komisarza Wyborczego

w Jeleniej Górze II

/-/ Jakub Szmigiel

 

red.

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Spokojna
Spokojna 26.11.2020, 11:01
A wystarczyło ten artykuł dać na stronę Gminy i nie byłoby rozdrapywanie ran. Sami prowokujecie, nieladnie. Ile ludzi tyle opinii.
Wartościowi ludzie za szybko odchodzą
Wartościowi ludzie za szybko odchodzą 24.11.2020, 00:46
Panie Wójcie nie wyobrażamy sobie gminy bez pana!
Był Pan dobrym człowiekiem. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci [*]
XP
XP 23.11.2020, 23:21
Mandat wygaszony.Problemy zostały.
..... PiS
..... PiS 23.11.2020, 21:59
Zaraz się pani Anecia aktywuje , która to prowadziła bardzo nieczystą kampanie ze Śp Panem Zbigniewem .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.11.2020, 23:45
Ciekawe za to gdzie dusza zmarłego trafiał za te liczne przekręty 🤔
Ja
Ja 25.11.2020, 13:31
Do Ciebie do domu, może jak Cię postraszy to trochę zmądrzejesz.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.11.2020, 14:33
Wystarczająco mam rozumu zeby stwierdzac kto robił cos dobrego dla gminy, a kto tylko przekręty. Może Pan Bóg dobrze osądzi 😜 Możesz nawet ty do mnie przyjść chętnie ugoszcze Cię i porozmawiamy na dobre argumenty co było, a co nie zrobione przez te ostatnie 2 lata. Chociaż to wszystko możesz przeczytać na dostępnych źródłach w internecie 😊
Wieśniak
Wieśniak 25.11.2020, 18:53
Pan Bóg nie jest od sądzenia spraw urzędowych. A w ogóle to on już od czasów Abrahama zaprzestał nie tylko sądzenia ale i zainteresowania co się na tym łez padole dzieje. Szamani tylko jeszcze wierzą, że kiedyś zesłał pandemię czarnej ospy, dżumy, AiDS a teraz koronowirusa. Wszystko jako kara za grzechy bo jest zaskoczony że stworzony przez niego człowiek okazał się tak niedoskonały i podatny na pokusy Szatana którego zresztą w tym celu też stworzył ...
Mieszkanka
Mieszkanka 25.11.2020, 19:46
Nie wiedziałem że ma Pan kontakt z Bogiem i wie co on robi ale jezeli tak chylę czoła. I po pierwsze nie mówię ze ma sądzić sprawy urzędowe, a samego CZŁOWIEKA i to co robil za życia. Czytanie ze zrozumieniem nie boli. Jednak nazwa 'wiesniak' do czegoś zobowiązuje 😂 Każdy ksiądz, biskup czy nawet PAPIEŻ mówi, że tylko Bóg może i będzie sądzić człowieka więc skąd ma Pan tak świetne informacje, że już się nie sądzi? Trochę trzeba wrzucić na luz, a jak już 'bronić' czegoś to z głową 😂
Jan
Jan 25.11.2020, 18:05
Nie przywołuj imienia Pana Boga swego na daremno. Nie sądź abyś nie był sądzony. Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego, itd. Powołuje się Pan na Boga więc wnioskuję, że jest Pan chrześcijaninem; w takim razie proponuję Panu na ewangelię się nie powoływać ale zacząć ją stosować w życiu. Oczywiście łatwiej jest dojrzeć w cudzym oku źdźbło niż we własnym belkę. Widać też, że jest Pan bez winy skoro pierwszy podniósł Pan kamień. P.S. Jako puentę przytoczę biskupa Krasickiego :
"Dewotce służebnica w czymsiś przewiniła
Właśnie natenczas, kiedy pacierze kończyła.
Obróciwszy się przeto z gniewem do dziewczyny,
Mówiąc właśnie te słowa: «…i odpuść nam winy,
Jako my odpuszczamy», biła bez litości.
Uchowaj, Panie Boże, takiej pobożności!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.11.2020, 19:49
Ależ ja nikogo nie sądzę, takie pytanie zadałem ale to chyba nie przestępstwo, prawda? Szanować szanuje jednak oczy i rozum mam, nie na wszystko trzeba kiwac ładnie głową na znak tak. Tak jestem bez winy bo na wybory poszedłem zaglosowalem na kogo chciałem, a później obserwowałem tylko to co sie działo za życia wójta czyli cyrk tylko że nawet na bilet nie musiałem płacić
MałaMi
MałaMi 24.11.2020, 10:13
Na pewno już zaciera ręce i uśmiech od rana do wieczora jej z twarzy nie schodzi.
???
??? 25.11.2020, 12:44
Zmarły kryształowy nie był.W jakimi celu ujadasz?
Rudy
Rudy 24.11.2020, 20:02
Bal , radość itp.. napewno nie oddam na nią głosu
66
66 25.11.2020, 16:28
Rudy głos, jest bez wartości.
XC
XC 23.11.2020, 23:26
Ty już nadajesz jadem.
Ku Pamięci Zbigniewa Hercunia (*)
Ku Pamięci Zbigniewa Hercunia (*) 23.11.2020, 21:12
PANIE WÓJCIE CZÓWAJ NAD NAMI TAM Z GÓRY WYSTRZEGAJ PRZED ZŁYMI SIŁAMI (*)
Ó
Ó 24.11.2020, 11:42
Czuwaj nad ortografią w publicznych postach, wstyd.
I
I 24.11.2020, 18:02
Chodzi o intencje jełopie
Julek
Julek 25.11.2020, 18:54
Ale PamBuk nie toleruje wszelkiej maści błędów... Ortograficznych też!
!
! 25.11.2020, 21:28
Dobrze że pam
😥