Straż Graniczna kontroluje osoby na kwarantannie

  • 19.11.2020, 14:12 (aktualizacja 19.11.2020, 14:30)
  • mjr SG Joanna Konieczniak - NOSG
Straż Graniczna kontroluje osoby na kwarantannie

Podziel się:

Oceń:

Jesteś na kwarantannie? Nie zdziw się gdy skontaktuje się z tobą Straż Graniczna. Funkcjonariusze tej formacji od 30 października realizują nowy obowiązek. Podobnie jak policja i straże miejskie, kontrolują czy osoby skierowane na kwarantannę respektują ten obowiązek.

Funkcjonariusze Straży Granicznej realizują od 30 października nowy, dodatkowy obowiązek. Na mocy zmiany do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii obok Policji kontrolują osoby, które przebywają na obowiązkowej kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG realizują te kontrole od końca października. W tym okresie skontrolowali prawie 5 tysięcy osób. Patrole składają się z funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy podobnie jak Policja kontrolują czy osoby, które mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem na kwarantannie czy w izolacji domowej, ten obowiązek respektują. Przez ten czas funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kilkanaście osób, które nie zastosowały się do obowiązkowej kwarantanny. Dane tych osób przekazane zostały Policji, która prowadzi w związku z tym dalsze czynności.

Pomimo obecnego stanu epidemicznego związanego z koronawirusem SARS-CoV-2  funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w dalszym ciągu realizują ustawowe zadania spoczywające na naszej formacji m.in. zapobiegają i zwalczają nielegalną migrację oraz przeciwdziałają przestępczości transgranicznej, w dalszym ciągu prowadzą kontrole pobytu cudzoziemców oraz ich zatrudnienia na terenie naszego kraju, przeprowadzają wywiady środowiskowe dotyczące cudzoziemców, które zlecane są przez wojewodów.

Wszystkie te czynności oczywiście  realizowane są z zachowaniem szczególnej ostrożności dot. reżimu sanitarnego. 

mjr SG Joanna Konieczniak - NOSG

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe