Łużyce tuż za podium

  • 12.11.2020, 09:36
  • red.
Łużyce tuż za podium

Podziel się:

Oceń:

Zakończyła się runda jesienna w klasie okręgowej. Łużyce Lubań wygrały w Lwówku Śląskim z Czarnymi 2:1. Strata pięciu punktów do lidera zwiastuje ciekawą wiosnę.

Mecz w Lwówku Śląskim miał zdecydować, który zespół zakończy jesień na czwartym miejscu w tabeli. Gospodarzom wystarczał remis. Od początku to jednak Łużyce przejęły inicjatywę i do przerwy wygrywały 2:0 po bramkach Kamila Sitka i Damiana Bojdzińskiego. W drugiej części gospodarzy stać było tylko na zdobycie kontaktowego gola, którego autorem był Adrian Puchalski.

Łużyce nie tylko awansowały na czwarte miejsce w tabeli, ale też znacząco zmniejszyły straty do lidera rozgrywek. Pogoń Świerzawa, która złapała zadyszkę przegrała bowiem z Twardym Świętoszów i ma nad zespołem z Lubania tylko 5 punktów przewagi. Tyle samo Łużyce tracą do Iskry Łagów i 3 oczka do trzeciego BKS Bolesławiec. Jeśli koronawirus pozwoli runda wiosenna rozpocznie się w marcu 2021r. Na inaugurację Łużyce zmierzą się u siebie z Woskarem Szklarska Poręba.

Skład Łużyc w meczu z Czarnymi: Gleb - Starczewski, Sitek (79 Mandżejewski), Rymer, Pietruszewski (65 Pietroński), Młynarski (85 Wichowski), Kocuła, Jakubczyk, Furmański, Czuchryta, Bojdziński.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe