Zamknięte cmentarze i praca zdalna

  • 30.10.2020, 18:25 (aktualizacja 30.10.2020, 18:31)
  • red.
Zamknięte cmentarze i praca zdalna

Podziel się:

Oceń:

Dziś premier Mateusz Morawicki ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa.

31 października oraz 1 i 2 listopada zamknięte będą wszystkie cmentarze. Z wyłączeniem uroczystości pogrzebowych. Wejście na cmentarz będzie możliwe w trakcie pogrzebu i czynności z nim związanych.

Premier poprosił seniorów, aby w tym czasie pozostali w domach. I przypomniał, że możliwym jest uczestnictwo w nabożeństwach za pośrednictwem radia i telewizji.

Obecnie obowiązuje limit osób, które mogą uczestniczyć w uroczystościach religijnych, np. w mszy świętej czy pogrzebie. W kościele może przebywać max. 1 osoba na 7 m2. Musimy zakrywać usta i nos oraz zachować co najmniej 1,5-metrowe odległości.

Aby zmniejszyć liczbę zakażeń rekomendowano pracę zdalną administracji.

"Tam, gdzie jest to możliwe w administracji publicznej, zalecamy pracę w systemie zdalnym. Dzięki procesowi cyfryzacji usług, obywatele w wielu przypadkach mogą załatwić sprawy urzędowe przez Internet. Podkreślamy, że wszystkie niezbędne do życia i funkcjonowania usługi będą dostępne." - czytamy na rządowych stronach.

red.

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zuzanna
Zuzanna 01.11.2020, 14:46
Apel na Facebooku!
==============
Zostawmy kościoły, bo to nie budynki a kler w nich urzędujący jest przeciwko nam.
Nie dopuśćmy by księża chodzili w glorii męczenników za wiarę.
Niech Kaczyński ze swoimi bojówkami broni kościołów których nikt nie będzie atakował.
+++++++++++++
Występujmy ze wspólnoty katolickiej skoro jej przedstawiciele są przeciwko nam.
Piszmy akty apostazji!
Przestańmy wspierać Kościół finansowo.
To jest droga do upadku Kościoła katolickiego nie katolickiego.
=============
Strajk Kobiet



hhhh
hhhh 01.11.2020, 17:14
stuknij się niedowiarku, zostaw katolików w spokoju, większość chodzi do kościoła by się modlić nie patrząc na działania księży, od was, ateiści, nic nie chcemy, odwalcie się od nas tylko i aż tyle
Oleg
Oleg 01.11.2020, 10:42
Wszyskie urzędy zamknięte tylko mops pracuje a kobiet tam tyle że same przyniosą zarazę i się pozarażają. To ich trzeba sie może bać?
Grabarz
Grabarz 31.10.2020, 22:43
Co się nie robi aby chapnąć kasę. Tak umiłowali tę mamonę że ...
++++++++
W Ksawerowie zamiast cmentarza jest park. Tak postanowił tamtejszy proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej utworzył komisję, która dekretem przemianowała cmentarz w Ksawerowie na "Park Cmentarny". "Park" w czasie rządowego zakazu wstępu będzie otwarty. NO tak - skoro pan premier zamiast zarządzić zamknięcie "miejsc pochówku zmarłych" ogłosił zamknięcie cmentarzy. Z podojenia kasy do proboszczowskiej kiesy nic nie będzie bo metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś nakazał proboszczowi natychmiastowe zamknięcie cmentarza - tfu! "parku cmentarnego".
Mateuszek
Mateuszek 31.10.2020, 20:49
Narodzie!
Mimo pandemii i kryzysu żyje nam się coraz lepiej, dochody nam wzrastają, podatki mamy relatywnie niskie a przywileje coraz większe....
Prezes Rady Ministrów
================
No dobrze wam - odpowiedział naród!
Agent_Ochrony
Agent_Ochrony 31.10.2020, 20:43
Zagadka:
Jeżeli właściwym służbom spod SOP wiadomo było, że w określonym dniu i czasie pod adresem Warszawa, ul. Mickiewicza 49, na Żoliborzu lokatora czasowo nie ma - to kogo pilnowały na całej ulicy całą dobę kordony Policji i setki radiowozów?
Ona
Ona 01.11.2020, 18:41
Kota Tuska ?
Cepcepacepem
Cepcepacepem 01.11.2020, 18:20
A choćby jego dobrego tfu! imienia pilnowały... Kota co bidulek został doma sam czy domu w ogóle żeby "Prezesowi - Wdzięczny Naród" nie nawrzucał jakich nagród bez okna...
Zca Agenta
Zca Agenta 01.11.2020, 17:40
jak to kogo? Kota!
123
123 02.11.2020, 12:13
Masz coś przeciwko KOTOM?
babcia Pelagia
babcia Pelagia 31.10.2020, 18:12
Coś się dzieje w tym kartonowym państwie!
PRYMAS ogłosił urbi et orbi że z Episkopatem nikt nie konsultował zamknięcia cmentarzy.
Ożesz qurfa przejaświętsza! A powinien?
Obsrywatorpolitsceny
Obsrywatorpolitsceny 31.10.2020, 22:17
POWINIEN!! W sytuacji mezaliansu Tronu i Tiary takie pytanie wydaje się bezzasadne i takim też jest!! Tym bardziej że za niecały rok znów przyjdzie się temu Nierządowi kiwać na flekach w takt wyśpiewywanych w Toruniu rocznicowych i imieninowych duserów na cześć i ku chwale... Pominięcie decyzyjne czynnika rządzącego rządem to tak jak przeskok o jeden ząb - i już .uj z rozrządem a nawet z całym silnikiem!!
Wszystkim żyjącym przypominam o wciąż obowiązującej 1'ej Ogólnej i 'ej Szczególnej Teorii Względności Ludzkiej Egzystencjalności:
Ogólna Teoria w/w Względności:
- Nigdy nie spiesz się - na cmentarz zawsze zdążysz,
- Szczególna Teoria w/w Względności:
- Nigdy nie spiesz się na cmentarz - zawsze zdążysz. Amin.
Przemy-sław
Przemy-sław 31.10.2020, 14:37
Bramy cmentarzy pozostają otwarte zarówno dzisiaj jak i w kolejnych dniach – zapewnił prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Dodał, że Straż Miejska nie ukarze nikogo, kto zechce pojawić się przy grobach bliskich.
Nowe restrykcje postanowił obejść prezydent Przemyśla. – Odpowiadając na liczne pytania w tej sprawie informuję, że bramy cmentarzy pozostają otwarte zarówno dzisiaj jak i w kolejnych dniach – napisał na Facebooku Wojciech Bakun.
– Pojawiały się również w Państwa pytaniach obawy czy Straż Miejska „będzie karać”. Szanowni Państwo, Straż Miejska została powołana po to żeby pomagać i pilnować porządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuje, że nikt za to mandatu nie dostanie – zaznaczył Bakun.
Prezydent Przemyśla odniósł się też do handlu w okolicach cmentarzy. – Ten problem rozwiążemy i usiądziemy do tego już w poniedziałek. Państwa decyzje zostaną anulowane, lub wg potrzeby przedłużone na inny okres. Dogadamy się! – napisał Bakun.
Kwiaciarka
Kwiaciarka 01.11.2020, 17:43
Arkadyjusz! Stać cie na taki gest?
Kaczkodan
Kaczkodan 31.10.2020, 12:29
Jeżeli jutro będziecie chcieli skakać przez plot na cmentarz to pamiętajcie - w godzinach 10.oo - 12.oo skaczą tylko seniorzy, czyli 60+
Rrrrr
Rrrrr 31.10.2020, 23:08
Słabe to raz, a dwa godziny dla seniora w weekend nie obowiązują
Nie-kościelny
Nie-kościelny 31.10.2020, 11:49
- W tym roku nie będziemy mogli tego dnia nawiedzić grobów naszych zmarłych, ale możemy ich wspominać i ofiarować za nich modlitwy i odpusty - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik ks. Leszek Gęsiak.
++++++++++++
Wielebny czarno-księżnik przypomniał jednocześnie, że w tym roku, decyzją penitencjarii apostolskiej, będzie można otrzymać odpust zupełny za wiernych zmarłych przez cały listopad, a nie tylko przez osiem dni od uroczystości Wszystkich Świętych.
Rzecznik KEP wskazał również, że odpust zupełny pod zwykłymi warunkami można uzyskać, nawiedzając 1 i 2 listopada kościół lub kaplicę publiczną i odmawiając tam "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga".
==========
Nie martwcie się zatem owieczki - macie jeszcze więcej łask niż gdyby cmentarz był dostępny. Wystarczy iść do kościoła - dać na tacę i niebo stoi otworem.
Obsrywatorpolitsceny
Obsrywatorpolitsceny 31.10.2020, 22:23
A jeśli szczęściem i życia ludzkiego przypadkiem przy okazji cmentarnych nawiedzeń złapiecie C-19 to i na cmentarz-tak w dniach ostatnich niedostępny przedmiot pożądania - traficie prędzej niż myślicie co tylko przychodu Kościołowi Waszemu przysporzy bo na pewno nie sierot, wdów, wdowców, zmartwienia, łez i żalu, te bowiem zawsze są po Waszej stronie lustra!!
Hiena
Hiena 31.10.2020, 22:16
Boże!!!! Jaki ciemnogród, średniowiecze!!!!
Molier
Molier 31.10.2020, 10:56
No taka mądrą decyzje to może podjąć tylko i wyłącznie nasz PiS-o zjednoczony żont. 3 listopada gawiedź pobieży tłumnie co by im więdnące kwiatki do końca nie padły a nieboszczyki nie popadli w smutek i zadumę co się na tym świecie dzieje. Zapłoną znicze i "ekologiczny" smród spalenizny zapanuje w atmosferze ....
Brawo ewangelizatorze Europy - wielebny Mateuszu!
Krzysiek
Krzysiek 31.10.2020, 10:03
Kłamczuszku Mateuszku! Pinokio nasz kochany! Nie pamiętasz swych okrzyków i machań łapkami przed wyborami? Tą swoją ohydną ignorancją i rozdawnictwem, doprowadziłeś do gnoju w tym kraju. Chrzanisz jak potłuczony z tymi miliardami wsparcia a tu baranie na wewnętrznym w Lubaniu ludzie muszą załatwiać swoje potrzeby do basenu. Higiena - łazienka, co to w ogóle jest?Jeden lekarz, 7 pielęgniarek musi ogarnąć całość. Chwalisz się liczbami dostawionych łóżek, ale czym *** leczyć tych pacjentów, to już nie Twój problem! To tutaj są ludzie pracy a nie całe to Wasze pospulstwo z sasinem i karłowatą kreaturą na czele. Personel robi aż nadto, aby ratować sytuację, ale jak długo w takim stanie dadzą radę?
P.S. Warunki szpitalne opisałem na podstawie przedwczorajszej rozmowy przeprowadzonej z jednym z pacjentów.
kaj
kaj 31.10.2020, 09:58
Rzad juz wie przegrali .
Hiena
Hiena 31.10.2020, 22:19
Nic nie przegrali! Płetwonogi wielebny kaczor powiedział, że "władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy". Sfałszują każde wybory. Przerastamy Rosję, Ukrainę. Dramat. To jest IV rozbiór Polski - dyktatura psychola!
Obsrywatorpolitsceny
Obsrywatorpolitsceny 01.11.2020, 18:27
A co ma robić Srul u Steru przy pomocy-udziale w 90% z7ydziałego kleru? Budowa POlin to nie robota na jedną de'kadencję przecie, tych de'kadencji trochę sobie mus zabukować!!
Mieszkanka Leśnej.
Mieszkanka Leśnej. 31.10.2020, 08:56
Rządzący nie potrafili poradzić sobie z "protestującą" wulgarną hołotą, więc uderzyli w najsłabszych. Jestem bardzo zawiedziona. Zamknięte cmentarze, to pomyłka, przecież tutaj jest cisza, nikt nie wrzeszczy i nie pluje wirusami. Skrzywdzono bardzo wielu spokojnych obywateli. Jest to bardzo przykre.
polak
polak 31.10.2020, 06:36
Jak można deptać tak zaciekle nasze wielowiekowe tradycje i obrzędy.
Wcale nie zdziwi mnie nawet fakt, kolejnego tzw.obostrzenia spreparowanego na kolanie,że przeniosą nam Boże Narodzenie na lipiec przyszłego roku,lub co absolutnie nie jest wykluczone,że owe nasze Wielkie Święto narodzin Naszego Zbawiciela zdelegalizują.
Musimy my Polacy Katolicy,nieustannie modlić się o Łaskę od Boga,
ponieważ czkają nas już niedługo tragiczne czasy.
Z PANEM BOGIEM.
Za_kościelny
Za_kościelny 01.11.2020, 17:50
Słyszycie już ten jęk zawodu spod płyt grobowych? Ten lament nieboszczyków że w tym roku na 1 Listopada (ich święto wprawdzie jutro) nie ma wycieczek i zawodzenia modlitewnego - a tu dusza chce do nieba i czeka... Za życia czasu nie było a wew trumnie czas sie ciągnie... Brama do nieba wąska a Pieter waży kto ile nadarzy na płytę nagrobną i szamanowi do kiesy w sutannie.
Oj durnowaty ty narodzie! Durnowaty ty!
Szympanides Makakikopulos
Szympanides Makakikopulos 31.10.2020, 22:31
Deptać można, tym lżej to przychodzi im ktoś-szabasowy pseudokatolik bardziej jest wyobcowany z tradycji i kultury Narodu który poddano jego polskojęzycznemu rządowi. 95% tego rządu to Synowie Przymierza wymieszani z usłużnym im szabsgojstwem II kategorii. III kategorią są masy "...rdalające za miskę ryżu".
Polaczek
Polaczek 31.10.2020, 14:42
Takla wola Twojego Bo9ga - osielku! Każda władza w ogóle a juz PiS- władza na pewno pochodzi od boga.
Czytaj ty Pismo zwane Świętym - tam stoi!
yeti
yeti 30.10.2020, 23:25
Lepiej nie umierajcie podczas pandemii przeczekajcie ją.
Gęsior
Gęsior 30.10.2020, 22:28
A czy w tych dniach jego BÓL będzie większy od naszego?
Edmunt
Edmunt 01.11.2020, 17:58
Może w tym roku po cmentarnej kwarantannie (jak Mateusz odwoła) wreszcie odwiedzi pochówek Rajmunda. Wprawdzie wola ojca była kiedyś wyrażona słowami: "Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami" - no ale cóż - nie uchronił i stało się. Zawsze jakieś nieszczęście musi na ten naród spaść.
Jacek
Jacek 30.10.2020, 22:25
A gdzie podstawa prawna w państwie prawa zgodnie z ustawą cmentarze mogą zamknąć samorządy brak jakiegokolwiek aktu prawnego nie ma przecieź stanu wyjątkowego
Witolt
Witolt 01.11.2020, 17:59
Żeby to podobnie jak prezydent Przemyśla nasz Arkadyjusz o tym wiedział...? Wprawdzie ma doradcę, ale powiadają nie trzeba doradcy jak się komuś tylkjo s...ć chcy...
Wincent
Wincent 30.10.2020, 22:18
Ostrzeżenie ludu przed klerem (1922):
Musicie baczyć, aby nie wyzyskiwali waszej wiary ci, co Boga i Ojczyznę mają wciąż na ustach, ale sam fałsz i obłudę w duszy, co dla swoich prywatnych celów gotowi są nadużyć Kościoła i ambony.
Wincenty Witos
Obsrywatorpolitsceny
Obsrywatorpolitsceny 31.10.2020, 22:37
"... Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Opis: list T.Kościuszki do Adama Czartoryskiego (1814) o potrzebie rozdziału Kościoła od państwa, napisany podczas kongresu wiedeńskiego.
Źródło: „Kwartalnik Historyczny”, R. LXXII, nr 4, 1965.

…albowiem wszelkie ciało udzielne w narodzie będzie działało przeciw poczynaniom rządu, przy którym będą istniały utajone rewolty, konspiracje, w które niestety obfituje historia; nie można spodziewać się, że zmienią postępowanie, gdyż w ich interesie leży istotnie fascynowanie oczu ludu kłamstwem, strachem przed piekłem, dziwacznymi dogmatami i abstrakcyjnymi czy też niezrozumiałymi ideami teologii.
Opis: list T.K. do Adama Czartoryskiego (1814) o potrzebie rozdziału Kościoła od państwa.
Źródło: „Kwartalnik Historyczny”, R. LXXII, nr 4, 1965.

Ja, Tadeusz Kościuszko, przysięgam w obliczu Boga całemu Narodowi Polskiemu, iż powierzonej mi władzy na niczyj prywatny ucisk nie użyję, lecz jedynie dla obrony całości granic, odzyskania samowładności Narodu i ugruntowania powszechnej wolności używać będę.
Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań".
Ludwisia
Ludwisia 01.11.2020, 18:01
Oh! Panie! Skąd tu wziąć takich Kościuszków w tym narodzie?
XXX
XXX 30.10.2020, 22:18
1 listopad mamy dziś cmentarze pełne ludzi zdążyć do 24 obłęd sięgną zenitu. Kaczor odleciał całkowicie
Von ***nszpryc
Von ***nszpryc 30.10.2020, 21:07
I co to dało? Naród tłumnie ruszył po 16-tej i d..a ze zmniejszenia ilości zakażeń. Dopiero na następny tydzień będziemy szli na rekord :).. Co za pajace wymyślają takie ***izmy?? Trzeba było uprzedzić ludzi na początku tygodnia, to może jakoś delikatniej by ruszyli. A teraz wiosenny makaron i papier toaletowy to pikuś przy tym co się dzisiaj odwala. A może o to chodzi?????? Oj, będzie się działo.

Pozostałe