A. Słowiński wyraził swój pogląd na temat aborcji

  • 30.10.2020, 13:01 (aktualizacja 30.10.2020, 13:24)
  • red.
A. Słowiński wyraził swój pogląd na temat aborcji

Podziel się:

Oceń:

Już w pierwszych dniach protestów w Lubaniu poprosiliśmy Arkadiusza Słowińskiego o ustosunkowanie się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Początkowo burmistrz wyraził zgodę, ostatecznie jednak odmówił, twierdząc, że to nie jest temat, w który powinien angażować się samorząd.

Okazuje się, że Arkadiusz Słowiński jako burmistrz i włodarz miasta jest powściągliwy. Inaczej jest już jednak prywatnie, dziś poprzez Twittera zajął stanowisko w tej sprawie, komentując dyskusję dwóch duchownych.

- Od marca zmiana poglądu o 180 stopni. Dlaczego? Czyżby obawa, że patroni przestaną wpłacać pieniądze na rzecz prowadzonego na yt kanału? Uważam za duży błąd "podważenie" kompromisu z 1993 roku. Mimo to konsekwentnie jestem za życiem. Dziękuję Bogu za 4 wspaniałych dzieci!!! - napisał na swoim Twitterze Arkadiusz Słowiński.

 

red.

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lalunia
Lalunia 02.11.2020, 09:14
Oj Arkadyjusz, Arkadyjusz! Że też ten Lubań takie nieszczęście spotkało i to na dwie kadencje. Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie jestem pewien.
Albert Einstein i Ja
Tttttttt
Tttttttt 02.11.2020, 13:25
Laluniu co do wszechświata to masz rację co do głupoty też tylko zapomniałaś dodać że chodzi o twoją głupotę.
piotrek
piotrek 02.11.2020, 02:12
Czytam raz,
i nic.
Czytam drugi,
znowu nic.
Zakładam okulary, od razu te lepsze.
Czytam jeszcze 2 razy.
Jak nic tak nic, pusto aż się echo pojawia.
Żadnego poglądu,
nawet śladu czy cienia poglądu.
Tylko i wyłącznie komentarz do sytuacji. Komentaż z daleka, przez potrójnie uszybione okno gabinetu, takie z wkładką antyprzewierceniową. Bezpiecznie, przez firankę, szerokim łukiem i tyłem do jakiegokolwiek poglądu na temat komentowanego tematu!
Od poglądów są inni.
Lubaniak
Lubaniak 02.11.2020, 15:38
I bardzo dobrze że Burmistrz nie komentuje. Musi być bezstronny, i jest.
Got
Got 01.11.2020, 22:40
A w białej sukni z welonem kazdej kobiecie marzy sie zaciagnac swojego rycerza przed ołtarz a dzisiaj atakuja koscioł .Smiech na sali ! 😤😤😤😤😤😤😤😤
Ttttttt
Ttttttt 02.11.2020, 13:28
Na dokładkę jakie oburzone jak coś ksiądz zapyta z prawd wiary. To ma być pić i pięknie wyglądać reszta się nie liczy
S ter
S ter 02.11.2020, 20:18
No to teraz kazda dama dostanie z liścia od ksiedza az jej welon spadnie z dyńki .
Klasowy
Klasowy 01.11.2020, 22:17
Piosenka - czyli ballada na czasie!
https://www.youtube.com/watch?…
Łech
Łech 31.10.2020, 22:33
Byłem dzisiaj na gitarowym proteście w Lubaniu. Były też dwie przeciwniczki protestu, z których jedna 70+ chciała pokazać swój stary odbyt. Jest nagranie.Przypominamy obnażanie w miejscu publicznym jest karalne,
Tttttttttt
Tttttttttt 02.11.2020, 13:30
Też skandal jak taki rumpel 70+śmiał tam przylezc. Przecież tam są sami dorośli z naciągana 15. Albo i niżej.
JO
JO 01.11.2020, 18:25
Popieram ! Obnażanie w miejscu publicznym osób 70+ powinno być karalne ..... Co innego przedział wiekowy 18-30 !
prusakolep
prusakolep 31.10.2020, 16:20
Słowiński nie wyrażaj się bo dostaniesz jajkiem po garniturze i to z jednej i drugiej strony!
Pod-władna
Pod-władna 31.10.2020, 16:15
Arkadyjusz!
Taki byłeś zajęty robieniem dzieci, że nie nie zdążyłeś zrobić prawa jazdy.... Czyś może taki życiowy nieudacznik?
Władna
Władna 02.11.2020, 16:06
Każdy sądzi według siebie Pod-władna. Widać Twoje piorytety, może napisz coś o sobie, jaka ty Ty jesteś udana, czuć tu patologią. Karma wraca
Tttttttt
Tttttttt 02.11.2020, 13:35
A ty byłaś zajęta tak mocno zdawaniem 50 razy na prawko że w końcu kupiłaś i brakło na czasu na robienie dzieci. Arkadiusz chociaż że spokojem będzie pobierał swoją emeryturę a ty darmozjadów tez? Czy będziesz żerować na pracy dzieci Pana Arkadiusza.
Chalina
Chalina 02.11.2020, 02:14
A ićżesz babo brzydka!
Ona
Ona 31.10.2020, 22:26
Na czyms jednak jezdzi ! Nie zazdrościć !
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 31.10.2020, 16:06
"Duszpasterstwo to otwarte serca, umysły, pójście za Jezusem, a nie zabarykadowane kościoły i straże wystawione przed grobem"
– napisał lider Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.
Dość mają nie tylko obywatele, politycy i celebryci, ale także zwykli księża. Napływa coraz więcej apeli o rozdzielenie religii od polityki.
W sieci pojawiło się także stanowisko warszawskich Ewangelików Reformowanych. "Nie możemy stać z boku i biernie się przyglądać. A brak stanowiska to przyzwolenie na działania władzy i Kościoła rzymskiego, który w osobach swoich hierarchów kompromituje chrześcijaństwo" – oświadczył teolog ewangelicki, Jakub Niewiadomski.
================
Niby w służbie tego samego Boga - ale jak inne rozumy!
Prorocze były tezy Marcina Lutra na drzwiach katedry zamkowej w Wittenberdze!
dziadek
dziadek 31.10.2020, 15:13
Czyli na dwoje babka..
Cały Arek :)
To znaczy że:
- mam wy....ne na zagadnienie, było dobrze był spokój, nikt mi podchwytliwych pytań nie zadawał i nie trzeba było tego ruszać.
Got
Got 30.10.2020, 22:27
Macica nie jest wlasnoscia kobiety , ona jest wlasnoscia panstwa ! Seniorom nie wolno wychodzic z domow bo musza na kims wyprobowac szczepionki na korone ,juz w styczniu .Tak nas kocha rzad , dzieci do porodu a z seniorow zrobia kroliki doswiadczalne .
Lechu.
Lechu. 30.10.2020, 22:05
Może się wydawać, że naród zaczyna świrować. Na to nie ma lekarstwa i dobrej rady. Rząd jakoś sobie radzi. Emeryci mają na czas swoje emerytury. Gospodarka jakoś się kręci. Praktycznie nikt nikomu nie ogranicza niczego. Można kochać PIS, lub platformę (totalna opozycja). Można nawet protestować narażając zdrowie do granic możliwości. Można używać wulgaryzmów i śmiać się z profesora Miodka, który uważa, że wy-ć, to słowo ostateczności i do wyboru są inne. Jest tylko jeden wniosek. Ostatnio coraz rzadziej kopią nas w tyłek. Bo Polska jakoś sobie radzi. Może nie potrafimy znaleźć się w nowej rzeczywistości i przyzwyczajeni jesteśmy do obolałego tyłka.
Wkurzona
Wkurzona 30.10.2020, 21:15
Panie burmistrzu, sądzę, że większość protestujących nie jest za aborcją a przeciw jakimkolwiek ustawom. Zapytano mnie czy ja jako katoliczka poddałabym się aborcji. Odpowiedziałam, że nie wiem. Nigdy nie byłam zmuszona do podejmowania takiej decyzji, nigdy nie byłam w takiej sytuacji abym musiała podejmować. Jestem całym sercem z protestującymi bo mają rację.
Tttttttttt
Tttttttttt 02.11.2020, 13:43
Luter też z biblii wykreślał co nie pasowało ty z dekalogu też wykreślić przykazanie nie zabijaj to jaka z ciebie katoliczką skoro przyjmujesz tylko to co pasuje a co trudniejsze to odrzucasz.
Ewa
Ewa 30.10.2020, 19:23
Oj tam,oj tam.Po prostu mąż publicznie podziekowal żonie za dzieci.
Ildefonsia
Ildefonsia 30.10.2020, 19:08
Gęby ponure, spojrzenia tępe....
- Z czym to tak walczycie bracia?
- Z postępem!
K.I. Gałczyński
Dziekanka
Dziekanka 30.10.2020, 18:51
Boże w Trójcy Świętej Jedyny, błagam Cie i proszę za wstawiennictwem Bogurodzicy Dziewicy Maryi, Świętego Michała Archanioła, wszystkich Aniołów i Świętych o tę wielką łaskę pokonania sił ciemności na polskiej ziemi i całym świecie. Odwołujemy się do zasług Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Jego Przenajdroższej Krwi przelanej za nas i Jego Świętych Ran, Agonii na Krzyżu i wszystkich cierpień poniesionych podczas Męki i przez całe Życie Pana Naszego i Zbawcy. Prosimy Cię Jezu Chryste, wyślij Swoich Aniołów, aby strąciły złe moce do czeluści piekielnych, aby na polskiej ziemi i na całym świecie nastało Boże Królestwo. Aby łaska Boża mogła się rozlać na każde ludzkie serce, aby nasz Naród i wszystkie narody całego świata mogły doświadczyć Bożego pokoju. Nasza Pani i Królowo, błagamy Cię gorąco poślij swoich Aniołów, aby strąciły do czeluści piekielnych, wszystkie te złe duchy, które mają być strącone. A Ty Wodzu Niebieskich Zastępów dokonaj tego dzieła, aby łaska Boża mogła nam nieustannie towarzyszyć. Poprowadź wszystkie Zastępy Niebieskie, aby złe moce zostały strącone do czeluści piekielnych. Użyj całej Swej mocy, aby pokonać lucyfera i jego aniołów, którzy się sprzeciwili Woli Bożej i teraz chcą niszczyć dusze ludzkie. Pokonaj ich, albowiem masz taką władzę, a nam wyproś łaskę pokoju i Bożej Miłości abyśmy podążali za Chrystusem do Królestwa Niebieskiego. Amen.
Mulinka
Mulinka 31.10.2020, 10:29
Dziekanka! Zapomniałaś wstawić do modlitwy zwalczenie wirusa - to jest ważniejsze niż jakieś urojone wrogi Kościoła i Twojego Boga.
Przecież on jest ponoć Wszechmogący a w miłosierdziu nikt mu dorównać nie może. Po prostu niewyobrażalny we wszystkim!
Wolf-gang
Wolf-gang 30.10.2020, 17:47
Strajk kobiet trwa. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie przebiera w słowach
Protesty w Polsce nie ustają. Już od tygodnia ludzie gromadzą się na ulicach. Ojciec Tadeusz Rydzyk mówi o "satanistycznej agresji" i nawołuje do "podjęcia aktów wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej za te grzechy".
================
A nie lepiej penie Rydzyk prosić Niekopulaną Dziewic e o jakiś cót przegonienia tego wirusa od jej Boga nadanego?
nil
nil 30.10.2020, 18:58
lewacki ***
Lechu
Lechu 30.10.2020, 17:46
Arkadiusz koniunkturaliusz lansik pląsik. Wszyscy włodarze w regionie poparli protesty on dostał złoty krzyż od długopisa. Lubań protestował pod domem on był głuchy, choć wie że powrócą. Jak protest wygra to on powie że popierał tylko asystent zabronił. Latający cyrk Monty Pythona..
Jadźka
Jadźka 31.10.2020, 18:21
Taką kukłę sobie wybraliście - taką macie. Z takim będziecie się jeszcze do końca kadencji męczyć.... Bo to ma honor żeby abdykować?
***** ***
***** *** 30.10.2020, 17:16
Badzmy za życiem,niech kobiety umierają w meczarniach,noszą niechciane dzieci które umrą po paru sekundach od narodzin,albo marnują swoje życie na wychowywanie poważnie chorego dziecka. Niepozdrawiam
nil
nil 30.10.2020, 19:01
Znasz kogoś takiego?
Mamama
Mamama 30.10.2020, 22:57
Tak
nil
nil 30.10.2020, 17:11

NAJNOWSZE
17:01 Zaskakujące odkrycie podczas badań najstarszych galaktyk
16:53 MZ: Domownik osoby zakażonej będzie objęty kwarantanną automatycznie
16:45 W kilkadziesiąt minut wypłacił z bankomatów ok. 175 tys. zł. Azjata zatrzymany
16:41 Ordo Iuris: W toku kilkanaście spraw o m.in. obrazę uczuć religijnych
16:36 Niebezpieczny tatar wołowy. Ostrzeżenie GIS
16:28 Dachowała karetka pogotowia; jechała na sygnale. Są ranni
16:20 „Nie” dla kompromisu. Lewica chce legalizacji bezwarunkowej aborcji do 12. tygodnia
15:55 Wieszał na ogrodzeniu kościoła transparent ze swastyką. Usłyszał zarzuty
15:42 Malowane wsie północnej Słowacji
15:30 Nie żyje Agnieszka Fatyga

Trzaskowski chciałby unieważnić orzeczenie TK ustawą
REKLAMA
Chcesz płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie poddasza?

Spokojniej w kościołach. „Wystąpienie Kaczyńskiego przyniosło efekty” [WIDEO]

Reporterka „GW” popchnięta na proteście. Internauci oskarżyli sportowca, ten zaprzecza
Trudno nam uwierzyć, że to było pod wpływem emocji, że opiekunki nie pomyślały, że mogą tym dotknąć nas i nasze dzieci. Być może tym paniom zależało, by w jakiś sposób to wybrzmiało – mówi portalowi tvp.info mama jednego z dzieci uczęszczających do przedszkola integracyjnego na warszawskim Mokotowie. Personel placówki pojawił się w pracy w czarnych ubraniach, z przyklejonymi czerwonymi piorunami, manifestując swoje proaborcyjne poglądy. Sprawą zajęło się już Ministerstwo Edukacji Narodowej.


„Olejmy na razie kościoły”. Strajk Kobiet zmienia taktykę, Bortniczuk pokazuje groźby
„Na kościoły ruszymy, jak pozamiatamy prawacki gnój w polityce!” – pisze jedna z uczestniczek Strajku Kobiet. Organizatorki proaborcyjnych...

zobacz więcej
Sytuacja miała miejsce Zespole Niepublicznych Żłobków i Przedszkoli Integracyjnych „Małe Misie”, choć wiemy już, że do podobnych zdarzeń dochodzi także w innych miejscach Polski.

Pracujące tam kobiety przyłączyły się do tzw. Strajku Kobiet, którego zwolennicy domagają się prawa do aborcji eugenicznej.

Szczególnie bulwersujący jest fakt, że do tej placówki uczęszczają także dzieci niepełnosprawne; zdaniem protestujących przeciwko orzeczeniu TK należy dopuszczać możliwość, by na takich dzieciach dokonać aborcji.

Dyrekcja przeprasza, choć jest pewne „ale”

W rozmowie z portalem tvp.info mama jednego z wychowanków przedszkola przyznaje, że zszokował ją widok rozklejonych na drzwiach i oknach placówki czarnych plakatów z czerwonymi piorunami (symbolem Strajku Kobiet) i identycznie ubranych przedszkolanek. O sprawie natychmiast zawiadomiła dyrekcję przedszkola.

– Mąż zadzwonił do pani dyrektor, która była na urlopie, ale już wiedziała o całym zdarzeniu. Przeprosiła nas za to i przyznała, że jest to karygodne. Jednak identyczna sytuacja miała miejsce już w poniedziałek – opisuje sytuację kobieta, której syn ma na autyzm.

Niemieckie bojówki nadciągają z Niemiec? „Zagrożenie może być realne”
Pojawiają się doniesienia, że niemieckie bojówki ściągają do Polski, by doprowadzić do eskalacji agresji na protestach proaborcyjnych. Jak się...

zobacz więcej
Po interwencji części rodziców symbole proaborcyjnych protestów zniknęły jeszcze w poniedziałek, spokój był także we wtorek. Wróciły jednak kolejnego dnia. Mama dziecka z autyzmem nie kryje, że także jej syn był wyraźnie poddenerwowany i zaniepokojony całą sytuacją – zazwyczaj bowiem przedszkolanki są ubrane w kolorowe koszulki.


„Według niektórych nie powinno się urodzić”

– W przedszkolu jest wiele dzieci z zespołem Downa, z autyzmem; w żłobku jest dziecko z porażeniem dziecięcym, więc tak naprawdę dziecko, które według niektórych ludzi nie powinno się urodzić – mówi nasz rozmówczyni.

Jak podkreśla, brak empatii przedszkolanek w stosunku do rodziców był ogromny. – Ciężko sobie wyobrazić, że te panie nie pomyślały, że mogą tym dotknąć nas, rodziców. Odbieram to za celowe działanie, być może paniom zależało na tym, żeby to w jakiś sposób wybrzmiało – mówi matka dziecka.

Mimo przeprosin dyrekcji placówki deklaruje, że już nigdy tam nie wróci. Zabrała rzeczy swojego dziecka z przedszkola, co – jak opisuje – spotkało się ze zdziwieniem wychowawczyni grupy.
hebel
hebel 31.10.2020, 15:17
ale napisał!
Jakmar
Jakmar 30.10.2020, 16:38
Brawo, w obronie nienarodzonych, i ich prawa do życia
Wilhelmina
Wilhelmina 30.10.2020, 19:13
Jakmar! Do cie i innych ogłupianych pojęciem 'Dzieci nienarodzone". „Nie jest dzieciobójczynią ta, która sprowadza poronienie, zanim dusza wstąpi w ciało” (Non est homicida, qui abortum procura, antequam anima corpori sit infusa” – z natchnienia Ducha Świętego – św. Augustyn Według stanowiska Kościoła, człowiek to ciało ożywione przez nieśmiertelną duszę. Św. Tomasz z Akwinu, doktor - największy teoretyk - pisał, że płód jest ożywiony przez duszę w 40. dniu po zapłodnieniu w przypadku chłopców i w 80. dniu w przypadku dziewczynek. (Encyklopedia katolicka, t. III, str. 454). Czyli do tego okresu płód nie jest człowiekiem! Kościół katolicki nigdy nie powiedział, że św. Tomasz z Akwinu się pomylił, bo musiałby przyznać, że Duch Święty, który kierował świętym mężem, również się pomylił i źle go natchnął, także w wielu innych sprawach. Zresztą nie tylko jego...
I jeszcze jedna sprawa. Otóż wspomniana Encyklopedia katolicka na str. 501 (t. IV) podaje definicję dziecka: „Dzieckiem jest człowiek w okresie od urodzenia do pierwszych lat dojrzewania (0-12 lat). To skąd się „narodził” termin „dzieci nienarodzone"?
Jakmar
Jakmar 30.10.2020, 21:46
Wilhelmina, idź do dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców i powiedz im że jesteś przemądrzała, i wiesz więcej niż Pan, i przestań wreszcie cytować, wszędzie Cię pełno
Wilhelmina
Wilhelmina 02.11.2020, 09:23
Jakmarku-matołku! Przecież masz tam same kościelne mądrości od samego Ducha Świętego dane. O co ciebie idzie? Jako wyznawca możesz sie z tym nie zgadzać - masz ponoć wona wolę - ale zważaj - piekło może cie pochłonąć za głoszenie herezji.

Pozostałe