4-tygodniowy lockdown w Niemczech

  • 29.10.2020, 17:08
  • Źródło: UM Zgorzelec
4-tygodniowy lockdown w Niemczech

Podziel się:

Oceń:

Od poniedziałku, 2 listopada wchodzi w życie ogólnoniemiecki 4-tygodniowy lockdown. Przedstawiamy informacje, które mogą okazać się przydatne dla osób przekraczających polsko-niemiecką granicę.
  • GASTRONOMIA: restauracje, bary, kluby, dyskoteki itp. zostają zamknięte. Posiłki na wynos oraz dostawa są możliwe.
  • SPORT: studia fitness, siłownie, baseny zostają zamknięte. Mecze i zawody sportowe bez widowni.
  • USŁUGI: salony kosmetyczne, salony masażu, studia tatuażu muszą zostać zamknięte. Praktyki świadczące usługi medyczne, tj. fizjoterapia mogą być otwarte.
  • SPOTKANIA TOWARZYSKIE: do max. 10 osób z max. 2 gospodarstw domowych. Dotyczy to zarówno miejsc publicznych jak i domów.
  • TURYSTYKA: zabronione zostają noclegi w celach turystycznych. Noclegi i podróże są możliwe tylko w niezbędnych do tego celach oraz w celach służbowych. Wzywa się obywateli do zrezygnowania z prywatnych podróży i odwiedzin.
  • PRACA: wprowadza się prace zdalną tam, gdzie tylko jest to możliwe, pozostałe zakłady pracy będą działały z uwzględnieniem rygoru sanitarnego.
  • SZKOŁY I PRZEDSZKOLA: pozostają otwarte pod zachowaniem rygoru sanitarnego.
  • HANDEL: detaliczny i hurtowy pozostaje otwarty przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i reguły 1 klient na 10m2.

W kwestii przekraczania granic nie ma zmian. Władze niemieckie nie prowadzą regularnych kontroli granicznych z krajami strefy Schengen. Przez cały czas obowiązywania obostrzeń władze niemieckie nie zapowiedziały wprowadzenia regularnych kontroli granicznych z Polską. 

Cała Polska jest uznawana jednak za obszar podwyższonego ryzyka. Przy podróży do Niemiec należy liczyć się z obowiązkiem wykonania testu na obecność koronawirusa oraz przebywania w kwarantannie. Jest tu jednak wiele wyjątków. Nie dotyczy to np. pracowników transgranicznych oraz osób przebywających na terenie Niemiec nie dłużej niż 24h. Osób które z przyczyn niemożliwych do przesunięcia w czasie, a bezwarunkowo koniecznych, muszą przez określony czas przebywać na terenie Niemiec.

W celu uzyskania aktualnych informacji miasto Goerlitz uruchomiło infolinię w godzinach 8:00 – 16:00 pod nr 03581 663-5656 oraz kontakt mailowy: [email protected], [email protected]

Źródło: UM Zgorzelec

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Świadomy
Świadomy 30.10.2020, 12:45
Ludzie, zanim zaczniecie siać herezję nauczcie się języka niemieckiego i czytajcie na stronach niemieckiego rządu, policji i ministerstwa zdrowia prawdziwe, rzetelne i sprawdzone informacje! Przecież połowa tego artykułu to bzdury!
Kriss
Kriss 29.10.2020, 22:21
Tak jak powyzej. Żadnych kontroli żadnych testów niczego na A4 za Erfurtem nie było. Pojechaliśmy jakby nigdy nic. I przepuszczam że dla transgranicznych granice będą otwarte.Bo bez Polskich pracowników których w Niemczech jest pełno i wszędzie ciężko a wręcz niemożliwe będzie funkcjonowanie gospodarki.

Pozostałe