Strajk Kobiet. Mieszkańcy Lubania na czwartek zaplanowali coś dużego

  • 29.10.2020, 14:41 (aktualizacja 29.10.2020, 15:47)
  • red.
Strajk Kobiet. Mieszkańcy Lubania na czwartek zaplanowali coś dużego

Podziel się:

Oceń:

Protestujący w Lubaniu nie podają szczegółów dzisiejszego spaceru, aby nie ułatwiać zadania potencjalnym agresorom. Ograniczono się do informacji, co zabrać oraz godziny spotkania. Po wczorajszych atakach narodowców, do których doszło we Wrocławiu pojawiły się również ulotki jak zachowywać się w przypadku napotkania agresji.

Jako że możemy mieć przeszkadzaczy, przeszkodzimy im w przeszkadzaniu nam, nie podając zbyt wielu informacji. - napisano wczoraj na Fb wydarzeniu. Link do wydarzenia w mediach społecznościowych >>KLIKNIJ<<. Na stronie pojawiła się też informacja jak dbać o swoje bezpieczeństwo (ulotka w galerii) i apel, aby niczego nie niszczyć, a kościoły omijać szerokim łukiem.  - W czwartek wydarzenie rozpoczyna się o 19:00 w stałym miejscu. Zabieramy czerwone kartki A4 i dużo czerwonych zniczy. - dowiadujemy się od strajkujących.

Z kolei portal Lwówek na sygnale wystosował apel nawołujący do obrony kobiet przed agresorami atakującymi marsze.

W związku z atakami grup narodowców na protestujące kobiety w wielu miastach, min. Wrocław, Białystok, Poznań oraz dochodzące nas sygnały o takich przygotowaniach apelujemy do mężczyzn, aby uczestniczyli wraz ze swoimi partnerkami, siostrami, koleżankami, żonami w kolejnych protestach, aby kobiety mogły protestować i wyrażać swój sprzeciw bezpiecznie. Jednocześnie prosimy chrońcie ale nie dajcie się sprowokować. Mamy nadzieję, że sam wasz liczny udział ostudzi zapał "osiłków" którzy postanowili zaatakować kobiety. Mamy sygnały także o tym, iż dewastacje kościołów, budynków są dokonywane pod osłoną nocy i są to prowokacje narodowców do tego, aby dostać "zielone" światło od rządu do atakowania innych. Dlatego jeśli widzicie taki incydent nie odwracajcie głowy tylko natychmiast informujcie policję na numer 112 i próbujcie to nagrywać i publikować w internecie. Pilnujcie aby nikt nie dokonywał zniszczeń i aktów wandalizmu dla dobra nas wszystkich, to działa na niekorzyść #ProtestKobiet

Apelujemy zaangażujcie się faktycznie w ochronę kobiet, a nie tylko w zmianę zdjęcia na Facebooku.

Wszyscy apelują również o zachowanie reżimu sanitarnego. Przypominamy, że w ciągu ubiegłej doby w Polsce odnotowano ponad 20 tys. nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Najprawdopodobniej są to wyniki osób, które zaraziły się jeszcze przed rozpoczęciem Strajku Kobiet, dlatego tak ważne jest zachowanie dystansu, noszenie maseczek i dezynfekcja rąk.

Ważną informację podał dziś na Twitterze Patryk Michalski, pochodzący z Lubania dziennikarz RMF FM. Dotarł on do pisma, które Prokurator Krajowy wystosował do podległych mu jednostek, w którym przekazuje wytyczne jak postępować wobec organizatorów protestów. Organizatorom i osobom, które zachęcają do strajków mogą być postawione zarzuty zagrożone karą do 8 lat więzienia.

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (83)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wPolityce.pl
wPolityce.pl 30.10.2020, 16:33
Michał Szutowicz vel Małgorzata Szutowicz vel Margot o jednej z liderek Strajku Kobiet Klementynie Suchanow: "znęcanie się, lekomania, misgenderowanie i transfobia, przemoc o podłożu seksualnym, naruszanie granic, deprecjonowanie, gaslighting, przemoc i groźby, wyrzucanie z domu i bezdomność, zaburzenia odżywiania, ptsd, “solidarnościowe” ukrywanie przemocy....Przemoc psychiczna, której dopuściła się Klementyna przyniosły również konsekwencje innego rodzaju. Byłam po raz pierwszy w życiu w stanie tak głębokich ciągłych lęków".
wpolityce.pl/polityka/524382-ko-obiecuje-bezkarnosc-kim-sa-wulgarne-liderki-protestow
Dzieci do domów
Dzieci do domów 30.10.2020, 14:21
Uczniowie będą usuwane z listy ucznia lubańskich szkół jest decyzja
??
?? 30.10.2020, 17:26
Bzdura a za szerzenie kłamstwo, konsekwencje. Myślisz ze po ID nikt cie nie znajdzie ?
chacha
chacha 02.11.2020, 15:29
chyba IP
hoho
hoho 30.10.2020, 14:16
wiadomosci.wp.pl/strajk-kobiet-rzeplinski-o-protestujacych-holota-francuska-zachowuje-sie-inaczej-6570196129131200a
bis
bis 30.10.2020, 13:39
Dlaczego opozycja nie krzyczy, tak jak przed wyborami, do których nie dopuściła w maju?
TO ZABÓJCZE!!!! tylko podsyca ten spęd. wiadomo, że jak przegrali wybory to już nie wiedzą jakich metod się chwycić aby obalić rząd. czy tam idą kobiety? widać rozwścieczałą młodzież, dzicz podburzoną.czy tam chodzi tylko o aborcje chorego płodu - nie, o skrobanki na każde życzenie chyba. Idą dla draki , agresji
Ciołki
Ciołki 30.10.2020, 13:48
Z tego samego powodu którego Kaczyści nie krzyczą teraz, że im rząd pieniądze z OFE znowu kradnie
nil
nil 30.10.2020, 17:18
Te pieniądza to akurat Tusk ,baranie.
edek
edek 30.10.2020, 13:33
Rozgonic to towarzystwo .KARAC ,KARAC i JESZCZEraz karac .Bo nic z tej młodziezy nie bedzie .Chca kompletnego luzu ...pic ,cpac ,palic uprawiac seks ,a jak nie wypali to usuwac .Zycie bez celu i autorytetów ....Acha i za to tez jest winny Kaczynski ? Kiedy wreszcie sie skonczy ten cyrk ..................
⚡️⚡️
⚡️⚡️ 30.10.2020, 14:11
Co za stek bzdur. Proszę nie namawiać do nienawiści i szerzyć terroru. Osoby protestujące mama autorytetu lecz nie w kaczce, lecz w innych osobach szerzących poziom i kulturę. Oczywiście Kwaczynski jest winny za to co dzieje się w kraju oraz za to co pod ta przykrywka wyprawia.
TVN tego nie powie.
TVN tego nie powie. 30.10.2020, 12:57
"Wiedział, że jest zakażony koronawirusem. Mimo to poszedł na manifestację i zaatakował księdza.
Zarzut spowodowania obrażeń, znieważenia i stosowania przemocy z powodu przynależności wyznaniowej usłyszał mężczyzna, który miał kilka dni temu podczas protestów zaatakować księdza z jednej z parafii w Myśliborzu. Jak się okazuje, napastnik był zakażony koronawirusem, o czym wiedział uczestnicząc w demonstracji."
niezalezna.pl/360977-wiedzial-ze-jest-zakazony-koronawirusem-mimo-to-poszedl-na-manifestacje-i-zaatakowal-ksiedza
Waleriana
Waleriana 30.10.2020, 12:43
Czy nie wydaje wam się że pan Kwaczkodan zwany Prezesem Polski pozostaje pod wrażeniem lektury "Mein Kampf" pewnego znanego tfórcy?
Ala
Ala 30.10.2020, 12:18
jedyne co zauwazylam to ze umieja mowic J.. PiS, poza tym nic wiecej, IQ ponizej 100?
Krzysiek
Krzysiek 30.10.2020, 14:36
Ala IQ chyba poniżej 50.Krzyczą J..c PiS to trzeba tej młodzieży do 26 lat przywrocic podatek dochodowy
🙂🙂
🙂🙂 30.10.2020, 14:07
U Ali tez iQ bardzo niskie widać. Gramatyka, ortografia zamiast pisać lepiej książki czytać 🌸
zulu
zulu 30.10.2020, 14:02
IQ poniżej temperatury ciała.
Lucjan
Lucjan 30.10.2020, 11:01
Jeden kudłaty tłusty okularnik w pstrokatej kurtce na początku marszu był bardzo jurny i zaczepny ale już na drugie okrążenie po mieście to krzykacz nie miał siły. Proszkowa młodzież
wPolityce.pl
wPolityce.pl 30.10.2020, 10:54
Były prezes TK Rzepliński powiedział:
”Jako obywatel patrzę na to z obrzydzeniem, jako katolik ze smutkiem” - powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. Jak dodał, demonstracje przed kościołami są czymś niezrozumiałym, ponieważ zawsze można przestać uczęszczać na Msze św.
Na pytanie, dlaczego demonstrujący idą pod kościoły, odpowiedział:
A myśli pan, że hołota francuska zachowuje się inaczej? A hołota amerykańska jest inna?
Nasuwa się pytanie, kto za nimi stoi, kto ich nakręca i promuje? Przecież dzisiaj przez media społecznościowe można pewne osoby wykreować i rozpropagować. Nie możemy wykluczyć, że ktoś chciałby Polskę – używając języka prof. Zybertowicza – kompletnie rozwibrować
— wskazał Rzepliński."
https://wpolityce.pl/polityka/…
Zbulwersowany
Zbulwersowany 30.10.2020, 10:06
Do Apostaty z Kościoła zawsze można wystąpić, ale pomyśl nad tym dobrze, żeby nie było jak z tym oprawcą Jaruzelskim, który na łożu śmierci przypomniał sobie, że jednak Bóg istnieje
Gość
Gość 02.11.2020, 00:06
W porównaniu z kaczyńskim Jaruzelski to archnioł Gabriel
PeHa
PeHa 30.10.2020, 12:22
Kiepski ten ich bóg, do którego przekonanie nabiera sie dopiero na łożu śmierci, kiedy najczęściej już trzeźwego czyli racjonalnego myślenia pod czaszką nie ma. Zresztą tak mają wszyscy bogowie tego świata - mieli, mają i jakiś czas jeszcze mieć będą.
Wielu też, szczególnie ateistom to przedśmiertne nawrócenie po protu pod propagandę Kościoła dopisali. No bo jak trwoga to do boga.
Zbulwersowany
Zbulwersowany 30.10.2020, 13:14
Masz rację żył jak ś******, niech umiera jak ś******* i niech go zakopią pod płotem jak ś*******. Tylko niech potem rodzina nie płacze, że ksiądz ma obowiązek pochować bo takiego obowiązku nie ma
Świnka
Świnka 30.10.2020, 14:14
... a dlaczego miałabym być ułożona pod płotem?
Rozbawiony
Rozbawiony 30.10.2020, 12:45
Ciekawe czy z Tobą tak nie będzie?.
Zbulwersowany
Zbulwersowany 30.10.2020, 13:57
Mam nadzieję że nie
Apostata
Apostata 30.10.2020, 09:22
APOSTAZJA jak to zrobić” - to i podobne pytanie coraz częściej zadają Google’owi Polki i Polacy po wydaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wyjaśniamy więc, jak to zrobić i jak tego nie robić, by wystąpienie z Kościoła katolickiego było skuteczne...
======
https://oko.press/jak-dokonac-apostazji/
lul
lul 30.10.2020, 08:53
Wczoraj widziałam kto protestuje.... śmiechu warte!!!! średnia wieku 13-15 lat..... no ubawiłam się niezmiernie..... prawda posprzątajcie i zabrać trzeba te dzieci do domu na wieczorynke!!!!
Lukrecja
Lukrecja 30.10.2020, 12:24
Czymże się ******ubawiasz? Przecież aby dojść do dorosłości trzeba wcześniej przejść dzieciństwo i wiek młodzieńczy. Te nastolatki już jutro będą decydować o życiu na tym lez padole, nawet w tym lubańskim, zafajdanym grajdole.
Luluś
Luluś 30.10.2020, 11:10
Osoby po menopauzie nie powinny się wypowiadać🤪
Zbulwersowany
Zbulwersowany 30.10.2020, 13:26
Pomyśl prostaku co ty piszesz, dzieci zabić, starców eutanazja, a ty hulaj duszo piekła nie ma.
Zbulwersowany
Zbulwersowany 30.10.2020, 08:39
Do Sanitarna, śiejesz propagandę gdyby tak było to nie było by tylu chorych wśród pracowników lubańskiejj oświaty. Dzieci nie mają objawów ale reszta jest nieważna Nie gadaj pierdół tylko się doucz i potem zabieraj głos.
szkoda_gadać
szkoda_gadać 30.10.2020, 06:31
Trochę już żyję na tym świecie i wiem, że pewne są śmierć, podatki i... wywoływany przez polityków (najczęściej rządzących) temat zaostrzenia przepisów aborcyjnych ZAWSZE(!) kiedy usiłują przepchnąć niewygodne dla ludzi ustawy, czy inne przepisy. Dlatego zamiast dawać popisy "qltóry" wznosząc okrzyki ***** ***, czy trąbiąc ludziom pod oknami, śledźcie uważnej poczynania rządzących. Na bank, w najbliższym czasie wysmażą coś naprawdę paskudnego. .
Mirella
Mirella 30.10.2020, 09:24
Tym bardziej że przy władzy jest psychopata!
hgfd
hgfd 30.10.2020, 13:43
nic dziwnego że jesteś zła na wszystko, mając takie ,,,,,,,
chalina
chalina 30.10.2020, 05:06
Znowu sie ta ciemnota bedzie kotłować po mieście. Jak sie chłopu kondona wstydzi założyć to jeszcze antykoncepcyjne są! A po mieście brykać sie nie fstydzi jedna z drugo! A wykształcone niby jakie wykształcouchy jedne. Kondony w biedrone koło kasy so, ja do gradiksu jeżdże abo do zgorzelca i w lodówce trzymam. Poradzić se nie umio i Kwaczyński ratuj! A on sie f kułak śmieje a rudy to wywiał do zagranicy przed obciachem takim.
Hala
Hala 30.10.2020, 11:14
Chalina, zazdrościsz, że kondomy dla Ciebie już tylko do dmuchania na balony..🤷🏻‍♀️🤪
janina
janina 30.10.2020, 09:27
chalina! nie używaj ty condomof bo to grzech prawie śmiertelny i zbawienia doczekasz jak świnia nieba!
Rozklimka
Rozklimka 30.10.2020, 08:14
chalina, przecież Ty jesteś jedną z tych protestujących. Sama siebie nazywasz ciemnotą?. Nawaliłaś specjalnie błędów ortograficznych i podszywasz się pod przeciwniczkę protestów, chcąc w ten sposób zdyskredytować, ośmieszyć właśnie tych którym te protesty nie pasują.
Zbyt grubymi nićmi poszyłaś tę prowokację.
On
On 30.10.2020, 02:30
I jeszcze jedna sprawa do organizatorów protestu. Blondynki i kudlatego. Sprzatnijcie ten *** na obelisko bo to ważne miejsce dla Lubania a nie skladowisko na spalone znicze i kartony. Nie wstyd wam za to???
DZG
DZG 29.10.2020, 23:32
Do Ludmiły/ Przypomnieć ci co wykrzykiwano do policjantów ? teraz potrzebujecie pomocy od policji? Hipokryci i patologia.
PeHa
PeHa 29.10.2020, 21:23
Gdy wszystko wokół karleje - łącznie z naszym przywódcą,
Wy, kobiety pozostajecie wielkie!
Wiktor Hugo i Ja
Kleryk
Kleryk 29.10.2020, 21:02
Apel księży „5 x NIE, 5 x TAK”
+++++++++++++++
W apelu księża wzywają m. in. do zaprzestania używania religii do celów politycznych i porzucenia przekonania, że rozstrzygnięcia prawne mogą przynieść trwałą zmianę wrażliwości sumień, czego pragniemy głosząc Ewangelię. Sygnatariusze zachęcają do szczerej i realnej „otwartości na myślących inaczej i dialog z nimi, w miejsce często spotykanej postawy oskarżeń wrogów Kościoła i mentalności oblężonej twierdzy”. Pod apelem podpisali się m. in. o. Maciej Zięba OP, ks. Andrzej Szostek, ks. Adam Boniecki, o. Adam Szustak OP, o Tomasz Dostatni OP, o. Wojciech Jędrzejewski OP, o. Stanisław Jaromi OFM Conv, ks. Andrzej Luter, ks. Grzegorz Michalczyk, o. Wacław Oszajca SJ, ks. Andrzej Perzyński, o. Jacek Prusak SJ.
++++++++++++
https://misyjne.pl/apel-ksiezy…

Pozostałe