Marsz protestujących pod dom burmistrz Lubania. "Wszyscy mówili, że jest z PiS"

  • 27.10.2020, 12:44 (aktualizacja 27.10.2020, 14:02)
  • red.
Marsz protestujących pod dom burmistrz Lubania. "Wszyscy mówili, że jest z PiS"

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek pod koniec protestu odbywającego się na ulicach Lubania doszło do sytuacji, która wywołała niesmak wśród wielu osób, które od początku popierały Strajk Kobiet w Lubaniu.

Pod koniec protestu, kiedy organizatorzy zakończyli swój udział w manifestacji, poprosili osoby zgromadzone na Pl. 3 Maja aby protest kontynuowany był z „głową”. Przypomniano, że bierność w walce o wolne Sądy skutkuje teraz tym, że dziś kobiety zmuszone są wyjść na ulice by bronić swoich praw i aby dzisiejsze protesty przekuć w coś dobrego.

- Oddaje protest w wasze ręce, korzystajcie z tego mądrze - z tymi słowy organizatorka protestu przekazała megafon w ręce młodej kobiety. To co wydarzyło się w ciągu następnych 30 sekund zaskoczyło wiele osób.

Zastanawialiśmy się co możemy jeszcze zrobić? A czy ktoś wie za kim jest nasz burmistrz? On nas nie wspiera w tej kwestii, może poszlibyśmy pod jego dom i mu udowodnili, że mamy swój głos! - popłynęło w tłum z megafonu.

Tłum liczący kilkaset osób ruszył w kierunku tej części miasta, gdzie mieszka burmistrz. „Słowiński idziemy po Ciebie” skandowali nawet ludzie, których nie sposób uznać za młodych, a uwagi, że włodarz miasta nie należy do PiS były przez nie ignorowane. Po drodze w kierunku ul. Osiedle Fabryczna pojawiły się policyjne radiowozy na sygnałach, wówczas tłum mocno się przerzedził a dorośli, którzy chwilę wcześniej skandowali „idziemy po ciebie” szybko się ulotnili.

Pojawiające się w tłumie głosy, że przecież burmistrz nie należy do PiS najwyraźniej nie dotarły na czoło protestu i ten prowadzony przez młodzież dotarł ostatecznie w okolice jego miejsca zamieszkania. Bez wsparcia młodzież nie była nawet w stanie ustalić gdzie mieszka burmistrz a dziewczyna, która była inicjatorką marszu pod dom burmistrza, gdy się dowiedziała, że ten nie jest z PiS nie kryła zaskoczenia wyrażając to w prostych słowach - Przecież wszyscy mówili, że jest z PIS.

Sytuacja nie spodobała się wielu uczestnikom protestów, mimo to że biorą w nich udział od soboty 24 października.

Nie o to w tym chodziło, aby nękać ludzi w ich domach. W ten sposób niszczy się szczytne idee i tak przegrywa się rewolucje. Przemarsz pod dom burmistrza  jest argumentem włożonym w ręce zwolenników jeszcze większego zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. - usłyszeliśmy od jednej z osób, które były na wczorajszym proteście.

Jak najbardziej protestujcie!!! Brawo! Ale z głową, bo gimnazjaliście którzy idą w proteście dla fanu w niczym nie pomogą! - pisze z kolei w sieci Pan Rafał.

Ostatecznie gdy do protestujących dotarło, że pomysł nie był trafiony zgromadzeni przeszli do centrum miasta, gdzie protest zakończono. Do sprawy dziś odniosła się Zuzanna Królak, organizatorka protestów w Lubaniu.

Kochani! Skoro już wyraziliśmy nasz pierwszy gniew wobec rządzących, pora przypomnieć, że to my jesteśmy tą normalną, twórczą i wrażliwszą częścią społeczeństwa, która jest właśnie brutalnie odzierana z podstawowych praw, z prawa do wolności!

Nie jestem w stanie kontrolować wszystkiego, ale proszę i apeluję, by nasze fajne wydarzenie nie przekształciło się w coś, co ludzi odpycha.

Słyszałam, że w stronę domu burmistrza poleciały wczoraj kamienie. (dop. red. nie widzieliśmy takie sytuacji) Wygląda na to, że paru osobom nerwy puściły aż za bardzo. Proszę, aby co bardziej opanowane osoby powściągały swoich zbyt narwanych znajomych! Nie jesteśmy wandalami!

Nie jestem z grona libertarian oburzonych słowem "wypierdalaj" - bo to słowo oddaje nasz stan emocjonalny; wiem też, że protest nie jest po to, by był ładny i grzeczny.

Ale zachowaniami, które nie reprezentują niczego poza chamstwem nikogo nie przekonamy.

Ludzie widząc nasz protest mają myśleć "Tak, oni mają rację, PiS niszczy naszą wolność!" A nie "Znowu ta chamska hołota".

Niedługo pojawią się propozycje happeningów i innych form protestu.

Pojawi się też więcej organizatorów, bo sama wszystkiego nie udźwignę.

red.

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lubaniak
Lubaniak 28.10.2020, 11:18
PIS powinien cofnąć wypłacanie 500+i 300 zgodnie z tym co chce opozycja. Jedynie emerytom się należą świadczenia bo oni ratują Polskę przed lewactwem czerwono tęczowym.
pracujący uczciwie
pracujący uczciwie 28.10.2020, 14:05
cofnąć świadczenia nierobom jak najbardziej!. Ale czy emerytom dać? Przecież większość to poplecznicy pisowscy!!!
mieszkaniec
mieszkaniec 28.10.2020, 10:01
Kobiety ! Walczcie o swoje prawa ! Swoją drogą burmistrz mógłby się wypowiedzieć co myśli o całej sytuacji.
Grażka
Grażka 28.10.2020, 22:09
Chyba atrapa burmistrza.
Piotruś
Piotruś 28.10.2020, 18:54
Przecież wiadomo co Pisiory myślą.
🤦‍♂️
🤦‍♂️ 27.10.2020, 23:17
Dno i wodprosty, wypaczenie przekazu. Jaka ekipa takie rezultaty.
Kaczyński pisze się przez ch, czy h?
Kaczyński pisze się przez ch, czy h? 27.10.2020, 22:41
Ło Magaleno miej w swej opiece naszego burmistrza i zastępcę pięknego jego! Nic niemających wspólnego z PISem ;) A gdzież w tym wszystkim umknęli uwadze protestujących sąsiedzi pana burmistrza (absolutnie z pis-dami nic wspólnego niemającego) - tak zapatrzeni w Jarka i majestat jego - Teresia i Wojtuś Zembkowie? Może waro spytać pani radnej wojewódzkiej co myśli o prawach kobiet? A pan prezes uzdrowisk cieplice plujący na wszech forach na wszystkich co inną niż jarek myśl wyznają co tak języka syku zapomniał wężowego? ********** **** ***** ***** **********
Malgorzatka
Malgorzatka 27.10.2020, 22:01
Słuchajcie ogłupieni katole. Przecież ten wasz bóg, zresztą wszechmogący dal wszystkim "WOLNĄ I NICZYM NIE PRZYMUSZONĄ WOLĘ"! To jakim prawem Kaduka wprowadzacie normy prawa które przymuszają do odpowiadających waszej ideologii zachowań?
Kto na tym forum napisał - chyba ojciec Herakliusz: "Jeżeli człowiek po namyśle, refleksji modlitwie nawet modlitwie stwierdzi, że jego czy jej sumienie jest czyste mimo ewidentnego konfliktu z moralną nauką Kościoła, może on, a nawet powinien kierować się raczej tym, co mówi mu sumienie, niż tym, co głosi oficjalna nauka Kościoła."
Amen!
Czesław
Czesław 28.10.2020, 09:19
Nie wyznaję żadnej wiary ale odp się od katolików
Zejdź parę pięter niżej i zobacz kto i kiedy wprowadził OWĄ ustawę
Jakim ***em trzeba być by sapać do ludzi(nie kleru)nienawiścią? Są również i dobrzy kapłani
Ile mamrotów trzeba w siebie wlać by być tak ograniczonym tłukiem?
Posap trochę na temat muzułmanów zobaczymy twoją odwagę?
Logik
Logik 28.10.2020, 08:46
Esesmani wpuszczający Cyklon-B do komór gazowych też twierdzili że mają czyste sumienie. Tyle w temacie.
Bidula
Bidula 27.10.2020, 21:48
Wielce zaskoczeni jesteście Aruś to sympatyk Pisu także postanowili wpaść na herbatkę. Wypad PiS
Czesław
Czesław 28.10.2020, 09:37
POkemony lepsze? Obudź się!
Bidula
Bidula 28.10.2020, 13:19
Czesiek po co gada ze jest bezpartyjny. Jak jest przy partii? Nie ładnie kłamać. I jakie pokemony, to ty się obudź.
Czesław
Czesław 28.10.2020, 16:43
PIS PO=POPIS Nie interesują mnie politycy dla mnie jest to zorganizowana grupa przestępcza
PęczkaJ.
PęczkaJ. 27.10.2020, 20:31
Niektóre osoby przy okazji chcą ugrać co nieco dla swoich politykointeresów ;-)
Jaroslaw B.
Jaroslaw B. 27.10.2020, 20:12
Banda tumanów nawet nie wie przeciwko komu protestować !!! Przecież kontrowersyjny zapis w Konstytucji RP zaostrzajacy prawo do aborcji podpisal Aleksander Kwasniewski w 1997 roku z ramienia SLD !! Natomiast Trybunał Konstytucyjny RP obecnie tylko potwierdzil co jest zapisane w Konstytucji RP !!! PiS nie dokonywal od tamtego czasu zadnych poprawek do Konstytucji w tych kwestiach !! Do kogo zatem tłuszcza i plebs ma teraz pretensje ??? Pani weterynarz niech sie podszkoli w tej kwesti bo na dzien dzisiejszy .... wie że nic nie wie !! Czasy palenia czarownic mam nadzieje skonczyly sie w czasach Średniowiecznych ! Bogu ducha nie winnego Burmistrza Lubania chcieli zmieszac z blotem .... czy moze spalic na stosie ???? Ludzie opamietajcie sie w swojej niewiedzy ....
Czesław
Czesław 28.10.2020, 09:08
Przecież ci ludzie nawet nie wiedzą w czym biorą udział Kto tym wszystkim steruje
W Warszawie już kogoś z modlących jakiś sku.. el dźgnął nożem Gdzie ci ludzie mają rozum?
Na Wiejskiej cieszą się i biją brawa głupie Polaki(sorki za określenie ale taka prawda) robią to co chcemy!
Tłuką się o partie polityczne zidiocenie ludzkie sięga zenitu
Mirek
Mirek 28.10.2020, 00:40
Mądrze napisane. Czy jest z PISu, czy z PO, nikomu nie wolno źle traktować wybranego przez mieszkańców tego miasta przedstawiciela. Widać też jak organizatorzy manipulują zebranymi tam młodymi ludźmi.
Wioletta
Wioletta 27.10.2020, 22:09
Jaruś! Czyżbyś był już aż tak tępy i nie rozumiał o co w tym wszystkim idzie? Czyżbyś nie słyszał homilii Kaczora w której rzekł był, że każdy płód ma być urodzony chociażby po to aby nadać imię i ochrzcić. Przecież to nie przypadek, że TK orzeka po wyborach - zresztą skoro komuna skundlona z Kościołem stan unormowała to po co pytanie do TK? Powiem ciebie ciołku po co. Po to aby mieć pretekst do zmiany ustawy....
Kobiety, dziewczyny (przyszłe kobiety), panny, mężatki... nie dajcie się oszukać. czas tę bandę rozgonić na cztery wiatry. Jak nie teraz to już nigdy.
Jaruś
Jaruś 28.10.2020, 18:56
Ty Wioletttto swoja impertynencją przewyzszyłas juz swoj wzrost ... twoje rozumowanie tematu jest identyczne jak hitlerowcow .... oni też propagowali i realizowali swoje bandyckie czyny zwiazane z eliminacją istnień Ludzkich cierpiacych na choroby fizyczne i umyslowe !! W tym temacie niczym sie nie roznisz podobnie jak reszta tej bandy wrzeszcząca na ulicach miast !! Wystepujecie teraz nie przeciw PiS owi ale przeciw DEMOKRACJI I PRAWNEJ OCHRONIE ŻYCIA LUDZKIEGO W UCHWALONEJ KONSTYTUCJI RP znowelizowanej przez SLD i Aleksandra Kwaśniewskiego !! Jeszcze nie dotarlo ???
Jaroslaw B.
Jaroslaw B. 27.10.2020, 19:37
To jest typowy kundlizm !! Pieniactwo i bandytyzm !! Te same osoby wydzierajace mordy w obronie Konstytucji teraz zamilkly ! Gdzie sa obroncy Konstytucji ?? Nie ma ?? Trybunal Konstutucyjny tylko potwierdzil to co zostalo zapisane w Konstytucji RP i podpisane nie przez PiS ale przez SLD i Prezydenta Kwasniewskiego w 1997roku ! To ten haniebny zapis zaostrzajacy przepisy aborcyjne w Konstytucji RP PODPISAL ALEKSANDER KWASNIEWSKI !!! Jesli ktos chce protestowac to zapraszam do niego !!!! PiS nic tutaj nie zawinil !! Warcholstwo jak widac nawet czytac ze zrozumieniem nie potrafi o czym świadczy ten zenujacy reportaż !! Na facebooku rowniez tylko slowa nienawisci nawołujace do czynow wręcz przestepczych !! Prosze przeczytac jak jakiś ***nawoluje nawet do wywozu nie winnego Burmistrza Lubania na taczkach na wysypisko !!! To powinno byc karalne i ścigane z urzedu !! W ten sam sposob niewinne kobiety w Średniowieczu byly palone na stosach jak czarownice !! Wystarczylo to ze ktos z idiotów krzyknął ze Pan Burmistrz jest z PiSu ! Co to ma byc ??? Żenada a nie protest !!!
Czesław
Czesław 28.10.2020, 09:13
Problem jest w ludziach idą i nawet nie wiedzą po co? Nie mają pojęcia kto kim jest w tej brudnej polityce Właśnie takich idiotów ONI potrzebują
Są łatwym narzędziem w łapach politycznych przestępców.
ww
ww 27.10.2020, 18:29
zebrała się tłuszcza dzieciobójców
Roni
Roni 27.10.2020, 18:27
Na jednej z grup na fb nienawiść i pogarda do burmistrza i jego radnych aż kipi. Kilka osób za życiowy cel obrało sobie poniżanie innych. To jest mega prostackie.
Jaroslaw B.
Jaroslaw B. 27.10.2020, 19:40
Jednym z takich jest jakis B******* .... to on pisal o wywozie taczkami niewinnego Czlowieka na wysypisko smieci !!!!
Jestescie manipulowani
Jestescie manipulowani 27.10.2020, 18:26
Gimbaza chodzi po miescie i drze ryja . Zachowujecie sie gorzej jak bydło, ale przecież o to wam chodzi, nie wiecie nawet o co chodzi w ustawie ale.macie argument zeby isc przez miasto jak swolocz. A pani organizator jest ponizej dna.
preczzrunąSS
preczzrunąSS 27.10.2020, 18:47
Właściwie to kto to organizuję? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć w spontaniczność lewackich protestów.
Czesław
Czesław 28.10.2020, 09:23
No bo nie są Nawet prowadząca nie zdaje sobie sprawy kto za tym stoi
Rysiek
Rysiek 27.10.2020, 17:57
Jak ludzie wybrali burmistrza i nie wiedzą jaką partię popiera?
obserwator1
obserwator1 27.10.2020, 17:30
Gdzie jest policja ,jak w zeszłym roku we Wrocławiu odbywał pokojowy się marsz Niepodległości to z urzędu miasta pani rozwiązała zgromadzenie i policja wkroczyła do akcji ,armatki wodne i po zgromadzeniu,pod pozorem mowy nienawiści ,a tutaj zgromadzenie nielegalne,mowa nienawiści kamienie i nic.To wina niestety burmistrza żądać od policji,on powinien zadziałać ale wszyscy robią w gacie.Nawet na tym portalu moderator też dopuszcza do tego.Trzeba sprawę zgłosić do prokuratury i zobaczymy.
Tom
Tom 27.10.2020, 22:17
Moderator był bardzo pobudzony ale tylko do czasu aż swołocz nie poszla do burmistrza.
Korynna
Korynna 27.10.2020, 17:11
Male rozwolnienie czyli stan jak po laksigenie Arusiowi nie zaszkodzi - pozna smak władzy z drugiej strony a może popadnie w jakąś pogłębioną zadumę i wyciągnie z tego jakieś wnioski....
PeHa
PeHa 27.10.2020, 17:08
Te demonstracje są PiS-dzielcom na rękę - będą mieli argument aby wprowadzić zamordyzm jeszcze większy. Już jest Żandarmeria - niebawem wjadą wozy opancerzone.... Na 13 grudnia wszystko przygotowane.
Nie dajcie się prowokować do czynów chuligańskich, do wandalizmu i używania przemocy wobec kogokolwiek - szczególnie Policji. Oni tylko to czekają i bezwzględnie wykorzystają....
Bądźcie rozsądni i opanowani!
Budzik
Budzik 27.10.2020, 21:36
Halo, Heraklusz, pobudka. Jest rok 2020 nie 1981.
Gienek
Gienek 27.10.2020, 20:11
Hej barany robta tak dalej.Ale jaja ha ha!!!
Wyborca
Wyborca 27.10.2020, 17:00
Brak słów na tą głupotę gdzie jest policja tego miasta
Czesław
Czesław 28.10.2020, 09:36
Jak to gdzie? W mediach ściekowych tego nie powiedzą (ściekowe od tvp po tvn) szukać w niezależnych mediach(straż miejska już się wypowiedziała na ten temat)
Mają zakaz reagowania... Ciekawe dlaczego? Mogą reagować gdy kościoły będą...?
Ciekawe czy odnajdą osobę która zaatakowała nożem modlącą się osobę w Warszawie?
Mam nadzieję że do protestujących kobiet coś dotrze...w czym biorą udział?
Żart
Żart 27.10.2020, 21:46
Śmieszny jesteś idź pisz donosy
As
As 27.10.2020, 16:39
99 % protestującyh ida aby robic zadyme prostaki
Jan
Jan 27.10.2020, 21:48
bo kiedyś mieli MDK teraz mogą iść na "mogiły"

niestety jeszcze myślą by zakładać rodziny. Przekwitanie nie ratuje kraju, pomyśl człoieku.
Czesio
Czesio 27.10.2020, 16:35
No tak czemu mnie to nie dziwi?
Sama YNTELYGENCYJA Lubańska dumnie kroczyła
Myślmy głową nie D.
Valdi
Valdi 27.10.2020, 16:11
A kto przyjmował Pana Dudę na Rynku??? Z jaką partią polityczną sympatyzuje? Ludzie PIS jak nic? Powinien wyjść do protestujących kobiet jak ma czyste sumienie! A nie chowa się ... Pozdrawiam Pana uczeń :D
ja