Straż Graniczna gotowa do kolejnej misji w Macedonii

  • 27.10.2020, 08:18 (aktualizacja 27.10.2020, 08:29)
  • OSS SG
Straż Graniczna gotowa do kolejnej misji w Macedonii OSS SG

Podziel się:

Oceń:

24 października grupa funkcjonariuszy Straży Granicznej wyjechała do Republiki Macedonii Północnej, w celu wsparcia tamtejszej Policji Granicznej w przeciwdziałaniu kryzysowi migracyjnemu.

W misji uczestniczą funkcjonariusze z Karpackiego, Nadbużańskiego, Nadwiślańskiego, Podlaskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Bieszczadzkiego, Morskiego, Nadodrzańskiego i Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, a także z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie, Centralnego Ośrodka Szkolenia SG w Koszalinie oraz z Biura Ochrony Informacji KGSG i Wydziału Zamiejscowego w Chełmie Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Wyjazd został poprzedzony kursem doskonalącym pt. „Przygotowanie funkcjonariuszy do realizacji zadań służbowych w ramach współpracy transgranicznej z państwami członkowskimi Unii Europejskiej oraz innymi państwami w ramach umów bilateralnych”.
 
W trakcie zajęć funkcjonariusze trenowali umiejętności strzeleckie, ćwiczyli taktykę i techniki realizacji czynności służbowych w obiektach zurbanizowanych, zatrzymywanie oraz doprowadzanie osób zatrzymanych, ewakuację i samoewakuację z pojazdu, zasady udzielania pierwszej pomocy, a także zasady przemieszczania się pojazdów w kolumnie i terenie. Uczestniczyli również w wykładach na temat tradycji i kultury macedońskiej.
 
Do zadań, które polscy funkcjonariusze będą wykonywać poza granicami RP, będzie należało m.in. zapobieganie nielegalnemu przekraczaniu granicy poza przejściami granicznymi oraz rejestracja wniosków o ochronę międzynarodową i weryfikacja autentyczności dokumentów.

OSS SG

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe