Schetyna w Jeleniej Górze: Mamy kryzys, mamy wojnę domową

  • 26.10.2020, 14:30
  • Źródło: 24jgora.pl
Schetyna w Jeleniej Górze: Mamy kryzys, mamy wojnę domową

Podziel się:

Oceń:

Dziś w Jeleniej Górze odbyła się konferencja prasowa, podczas której Grzegorz Schetyna, zaapelował do Premiera Mateusza Morawieckiego o nie publikowanie orzeczenia TK i przejście do skutecznej walki z pandemią.

Mówimy o tym wszyscy i wszyscy to widzimy. Mamy kryzys, mamy wojnę domową. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego łamie i demoluje kompromis aborcyjny, który w Polsce funkcjonował od 27 lat. On był bardzo trudny, nie był pewnie dobrym rozwiązaniem, ale chronił nas przed wojną domową, chronił nas przed położeniem tematu aborcji jako pierwszej kwestii, która tak dzieli Polaków. Mówiliśmy, że działania PiS doprowadzą do wojny domowej, że podzielą Polaków, że zbudują wielki mur nienawiści, to trwa już od 5 lat. Trzeba z tym skończyć, trzeba nazwać winnych całej tej sytuacji. Polityka PiS jest polityką partyjną i jest skierowana przeciwko Polkom i przeciwko Polakom. Walczymy dziś o godność kobiet o prawo do wyboru czyli to co udało się wywalczyć na mocy porozumienia z 1993 roku. Apeluje do Premiera Morawieckiego – proszę nie publikować tego wyroku i nie prowadzić do eskalacji zachowań, które tak naprawdę doprowadzą do totalnego rozpadu naszej wspólnoty. Mówimy wyraźnie i twardo – nielegalność tej decyzji, nielegalność powoływania sędziów – dublerów w Trybunale Konstytucyjnym, skuteczna walka z covidem, daje takie możliwości żeby tego wyroku dziś nie publikować i nie uruchamiać procedury legislacyjnej. Nie wyobrażam sobie, żeby te emocje które widzimy dziś na ulicach polskich miast przeniosły się do Sejmu. Polska jest nieprzygotowana na wzrastającą liczbę zakażonych i chorych, a liczba ta będzie jeszcze wzrastała. Odpowiedzialność jest w rękach Premiera Morawieckiego. Dzisiaj wymogiem racji stanu jest to żeby tego orzeczenia nie publikować i żebyśmy przeszli do skutecznego sposobu walki z pandemią – powiedział dla portalu 24jgora Grzegorz Schetyna.

Źródło: 24jgora.pl

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ciekawski
Ciekawski 27.10.2020, 18:14
Czy pan Schetyna właśnie namawia premiera RP do działań sprzecznych z prawem, polegających na zaniechaniu publikowania wyroku TK? To przypadkiem nie jest przestępstwo z Art.18 paragraf 2 KK?
Wypad
Wypad 27.10.2020, 16:36
Panie Schetyna, gdybyście będąc u władzy, zadbali o dobro wszystkich obywateli, gdybyście byli uczciwi i szczerzy, to być może teraz nie musielibyśmy znosić tego kaczego syfu... Rozczarowaliście Polaków, straciliście Ich zaufanie, więc znikajcie.. Gamę over🤷🏻‍♀️
Jan
Jan 27.10.2020, 00:13
Schetyna wont padalcu paskudny nic nie zrobiles i twoi koledzy jak byliscie przy wladzy bylo utylizowac kaczke, ziobre, i inych wynalazkow teraz to wont
Obywatel R
Obywatel R 26.10.2020, 22:42
Towarzyszu Schetyna! Wasz czas się skończył. na emeryturę - cieple kapcie bo nadchodzi zima. Trzeba było być bardziej roztropnym w polityce i nie kundlić się z Kościołem - on jeszcze trwa, mimo że już dogorywa - dni jego policzone a upadek będzie wielki - Was już w polityce nie ma. Koniec waszej epoki! Co najwyżej teraz oddajcie się tworzeniu muzeum w formie izby pamięci. Zresztą niestety niechlubnej. Dopuściliście przez swoją głupotę PiS-dzielcow do władzy a zatem jesteście współwinni takiego stanu Rzeczypospolitej.
***
*** 26.10.2020, 21:32
Dzięki tobie ten syf.
JPDL
JPDL 26.10.2020, 19:33
......ten wyświechtany cień upadłego polityka mówi o wojnie domowej ?.......buahaaaaaaaa...........
Lubanianka
Lubanianka 26.10.2020, 18:23
Pan Schetyna ponownie próbuje wypłynąć jątrząc. Wojna domowa, to jego marzenie od czasu gdy spadł z piedestału.
Ocena
Ocena 26.10.2020, 18:20
Żadne PiS, PO,SLD,PSL- ci u koryta byli i g zrobili. Kradli tak jak teraz kradnie PiS tylko jeszcze o tym nikt nie wie.
jano
jano 26.10.2020, 17:17
dlaczego nie założył jarmułki?
Bez emocji
Bez emocji 26.10.2020, 16:50
Grześ grzeje emocje. Gada że to PiS wywołuje wojnę domową, a sam takimi wypowiedziami dolewa oliwy do ognia. A gadki-szmatki że wyroki sędziowskie są ostateczne to już nie obowiązują?.
......
...... 26.10.2020, 15:34
Żadnej wojny domowej niema. Schetyna pleciuch myśli, że na nieszczęściach można ubić kapitał polityczny. Wynika z tego, że czas Budki się kończy. Znowu będzie strząsał jakąś szarańczę.
Guf
Guf 26.10.2020, 15:07
Kłamaca tyś lecia w Jeleniej Górze

Pozostałe