Pierwszoklasiści już pływają

  • 26.10.2020, 10:48 (aktualizacja 26.10.2020, 12:20)
  • red. /SP2
Pierwszoklasiści już pływają SP2

Podziel się:

Oceń:

We wrześniu w Szkole Podstawowej nr 2 utworzona została pierwsza klasa sportowa o profilu pływackim. To jedyna taka klasa w naszym mieście.

Klasa liczy 23 uczniów, a dzieci uczestniczą w lekcjach na basenie z podziałem na dwie grupy. W klasie sportowej prowadzonych jest 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu, w tym 6 godzin praktycznych - darmowej nauki i doskonalenia pływania realizowanych według programu Polskiego Związku Pływackiego, 3 godziny wychowania fizycznego przeznaczone na realizację podstawy programowej oraz godzina uczestnictwa w programie Sprawny Dolnoślązaczek.

Pływacka klasa sportowa ma na celu przede wszystkim naukę i doskonalenie techniki pływania dzięki zwiększonej ilości zajęć sportowych w wodzie. Zakres działań edukacyjnych w tej klasie służy też kształtowaniu prawidłowej sylwetki, wzmocnieniu odporności organizmu i przeciwdziałaniu chorobom cywilizacyjnym. Dzieci mają możliwość łączenia nauki z zajęciami sportowymi, dobrej zabawy z obowiązkami, a także rozwijania zainteresowań pod okiem nauczycieli, trenerów i instruktorów pływania.

red. /SP2

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe