Strajk Kobiet. Protest jakiego Lubań nie widział od lat

  • 25.10.2020, 09:17 (aktualizacja 25.10.2020, 09:39)
  • red.
Strajk Kobiet. Protest jakiego Lubań nie widział od lat

Podziel się:

Oceń:

Uczestnicy protestu zgodnie twierdzili, że odkąd pamiętają, pierwszy raz na ulice Lubania wyszło tylu oburzonych ludzi. Piątkowy, spontaniczny protest kilkunastu osób, w sobotę był już falą sprzeciwu płynącą przez lubańskie ulice. Tłum skandował hasła "Myślę, Czuję, Decyduję!", "Mój wybór moja sprawa!", wy*****!, czy ***** ***

Falę oburzenia w całym kraju wywołał czwartkowy wyrok upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego mówiący, że aborcja ze względu na ciężkie wady płodu jest niezgodna z Konstytucją. Wyrok ten sprawi, że kobieta w której rozwija się płód z bezmózgowiem, bezczaszkowiem czy zespołem Edwardsa - deformującym niemal każdy skrawek ciała, będzie musiała donosić ciążę.

Protesty wylały się na ulice niemal wszystkich miast w Polsce, podobnie było w Lubaniu. W piątek jedna z mieszkanek wyszła na Plac 3-Maja w Lubaniu gotowa samotnie protestować przeciwko haniebnemu wyrokowi. W sobotę idąc za jej przykładem do sprzeciwu dołączyło kilkaset osób.

W mediach społecznościowych mogliście śledzić na żywo nasze relacje.

Już przed 19. wokół obelisku, który był centralnym miejscem protestu zbierali się przedstawiciele wszystkich grup wiekowych i zawodowych. Licznie zgromadziła się młodzież, której wyrok trybunału dotyczy w szczególności. Wszyscy nie kryli oburzenia, że w środku epidemii podejmuje się decyzje, które zmuszają do wyjścia na ulice.

Protest odbywał się w formie spaceru po mieście, protestujący krążyli po mieście skandując hasła i wymachując biało-czerwonymi flagami.

Całe życie mieszkam w Lubaniu i nigdy bym nie przypuszczała, że coś takiego będzie miało tu miejsce – takiego tłumu zgodnie maszerującego przez miasto jeszcze nie było. Kierowcy trąbili dając nam wsparcie, w trakcie przemarszu w blokach otwierały się okna i ludzie krzyczeli z nich, że są z nami i że dzielne z nas dziewczyny. – mówiła nam Pani Joanna, uczestniczka protestu.

W kulminacyjnym momencie protestu w spacerze po Lubaniu i grupkach rozproszonych w centrum mogło zebrać się nawet około 500 osób. Ludzie protestowali całymi rodzinami, matki z córkami, przy wsparciu ojców i braci.

Spędziłem z żoną na oddziale patologii ciąży miesiąc czasu i to co tam widziałem utwierdza mnie w przekonaniu, że taki wyrok Trybunału Konstytucyjnego to zbrodnia – usłyszeliśmy od Pana Łukasza, który jest szczęśliwym ojcem.

Policja obecna na proteście spisywała pojedyncze osoby i co jakiś czas nawoływała przez megafon do rozejścia się. W pewnym momencie zebrany tłum po kolejnym okrążeniu miasta zablokował ruch na Placu 3 Maja i protestujący odśpiewali Hymn Narodowy, dopiero po jego zakończeniu interweniowała policja, spisując rozproszone grupki młodzieży.

Najgorsze jest to, że to władza swoją decyzją wyprowadziła ludzi na ulicę skazując kolejne pokolenia na cierpienia. Trzeba protestować. Pojedynczy głos zniknie w tłumie, a głos tłumu jest słyszany – mówiła nam wczoraj inna uczestniczka protestu.

Sobotni protest w Lubaniu zakończył się przed 21. jedynym jego śladem były transparenty pozostawione przy obelisku i wiele odpalonych zniczy.

W niedzielę protesty w kraju nie słabną. Strajk kobiet zaproponował, aby osoby, które mają ochotę poszły na niedzielne msze i dały na tacę specjalnie wydrukowany „banknot”.

Tymczasem w wyszukiwarce Google w dniach protestu zaobserwowano gwałtowny wzrost zapytań dotyczących apostazji i to aż o 400%.

 

red.

Zdjęcia (29)

Komentarze (157)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bożena z Lubania
Bożena z Lubania 31.10.2020, 12:53
Brawo dziewczyny
Riczi
Riczi 27.10.2020, 21:56
młodzi za dobrze mają trzeba zabrać 500+ i dać rodzinom które opiekóją się neipłnosprawynmi i pokazują prawdziwą miłość i szaczunek do bliżniego
Prawnik KPK.
Prawnik KPK. 27.10.2020, 17:01
Nie wiem czy Oni wiedzą, że Ci wszyscy, którzy tak postępują obrażają Kościół i ,,plują,, na wiarę i kościół Boga to grozi im ekskomunika z samego prawa.
Krystyna
Krystyna 27.10.2020, 07:55
Same wulgarne i wyuzdane ****** chcące dalej rozkładać uda na prawo i lewo bez konsekwencji i szacunku dla siebie i swojego ciała ,,
Tfu
Haha
Haha 28.10.2020, 08:56
Krystyna lepiej będzie jak zabiorą ci dostęp do internetu. W pewnym wieku to powinno być zabronione.
❤️
❤️ 27.10.2020, 07:12
***** *** i Konfederacje!
Wawa
Wawa 27.10.2020, 01:24
Lubań, jesteśmy z Was dumni. Jesteśmy z Wami!
Ala
Ala 26.10.2020, 13:33
Tak jak i w Polsce tak w Lubaniu potrzebny potężny wstrząs na opamiętanie, taki powszechny głód, niszczące i bezwzględne powodzie i konkretna susza. Bo co powstrzyma ten rzekomy postęp cywilizacyjny, jak to wydarzenie? Póki dzieci będą zab.j!ane to Polska nie ma już przyszłości.
PeHa
PeHa 27.10.2020, 17:18
... co Was opętało z tym "zabijaniem dzieci" - kto i w jakim celu wam te mózgi tak wyprał? No tak - retorycznie pytam.
No tak: Złote ornaty seksualnych baranów, edukatorów spod znaku krzyża rozświetlają mroczne umysły zdemoralizowanej ciemnoty zwanej owczarnią.
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie jestem pewien.
Albert Einstein i Ja
Bierzmowana
Bierzmowana 26.10.2020, 12:37
Lekarze ginekolodzy położnicy są zbulwersowani interpretacja orzeczenia TK. Nie można traktować kobiety jako inkubatora trumny. Uszkodzony płód to nie ma nic wspólnego z człowiekiem – to jest nowotwór uznawany jako guz. Żyje tylko dzięki pępowinie – po jej odcięciu umiera. Jak można powoływać się na jakieś urojone prawo naturalne – jaką mają moralność i empatię ci którzy tworzą takie prawo? Którzy skazują kobiety na taka traumę?
Szkoda, że panowie z Episkopatu i skatoliczała narodowa Prawica z taką determinacją nie bronią i chronią dzieci przed kościelnymi pedofilami i nie interesują się skutkami ich seks wybryków. Życie takiej ofiary jest zniszczone na zawsze. Maja więcej ofiar księży pedofilów na swoim koncie niż kobiety, które dokonały zalecanej aborcji. Hipokryci, zadośćuczynienia i wypłacenia odszkodowań też brak. Chcecie bronić życia to przekażcie cześć miliardów na służbę zdrowia i płaćcie podatki jak każdy inny. Te luxusowe posiadłości, pałace i majątki kościelne to przecież pieniądze podatników.
Ja
Ja 26.10.2020, 19:16
Brawo😉
Lucjana
Lucjana 26.10.2020, 12:10
Szkoda, ze Episkopat tak nie broni dzieci przed kościelnymi pedofilami. Zycie takiej ofiary jest zniszczone na zawsze. Maja więcej ofiar księży pedofilów na swoim koncie niż kobiety, które dokonały aborcji . Hipokryci, zadośćuczynienia i wypłacenia odszkodowań też brak.Chcecie bronic życia to przekażcie cześć miliardów na służbę zdrowia i płaćcie podatki jak każdy inny.Te luxusowe posiadłości i majątki kościelne to przecież pieniądze podatników.
Nullo
Nullo 26.10.2020, 11:27
Macie coście chcieli. Dzisiaj taka redemptorystyczna kreatura toruńska wobec protestujących kobiet (nie tylko) pyta - jakże to, przecież jesteście ochrzczeni? To ja się spytam tej zakonnej kreatury: a czy oni mieli jakiś wybór? Czy w ogóle chcieli być ...?
===========
Zastanówcie się rodzice co robicie ze swoimi dziećmi oddając ich w łapy tej czarnej zarazy!
Marlena
Marlena 26.10.2020, 11:20
Lata straszenia dzieci diabłem na religii skutkuje dożywotnim utrzymywaniem pseudo ochroniarzy w sutannach. Tylko że tego nie przewidzieli - i młodzi już nie boją się diabła ani piekła. Piekło i diabelskie nasienia utożsamiają z tymi co ich straszyli.
...
... 26.10.2020, 14:43
Piekło jest tutaj na Ziemi jednak większość ludzi żyje w Matrixie i jest nieświadoma tego, że diabeł rządzi i jego wyznawcy!
ZaPaHa
ZaPaHa 26.10.2020, 11:18
Do
OŚWIADCZENIA
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PO NIEDZIELNYCH PROFANACJACH KOŚCIOŁÓW
=============
Wielebni Szamani!
To jest ta wasza wielka klęska tak zwanego Społecznego nauczania Kościoła.
Zaprawdę powiadam Wam….
Protestanci wchodzą i będą już wchodzić do kościołów a nawet zakłócać nabożeństwa! O zgrozo! Skoro protestują pod siedzibą wodza z Żoliborza - to i odwiedzają kościoły.
Nie ma co sie oburzać. To jest tak jak sie wchodzi w mariaż z jedną partią polityczną. Kościół w Polsce jest kojarzony z Pis-em a Pis z Kościołem i to jest wina tylko i wyłącznie hierarchów KK. Takie są skutki kundlenia ołtarza z tronem. Podwójna moralność duchownych - z jednej strony obrona życia nienarodzonego a z drugiej przyzwolenie na pedofilie i inne dewiacje powoduje że KK w Polsce nie ma żadnego posłuchu w społeczeństwie ani szacunku. Moim zdaniem COVID i obecne wydarzenia tylko przyspieszą laicyzacje kraju.
I oby jak najszybciej!
============
PS. Przede wszystkim kościół jako budynek nie może być obiektem czyli przedmiotem profanacji. Cosik sie panu arcybacy w świętobliwej łepecie popi......ło!
Gienek
Gienek 26.10.2020, 23:02
Synu bolszewika ty masz bolszewicka mentalność
PWM
PWM 26.10.2020, 11:14
moderator czytasz to, czy nie. A może sam jesteś zwolennikiem siania nienawiści, bo ten materiał i duża część gromadzonych komentarzy temu tu właśnie służy i sprzyja. Mowa nienawiści jest tu bardzo wyczuwalna. PWM
Logik
Logik 26.10.2020, 17:14
Przecież to widać jak na dłoni że ten portal służy lewackiej propagandzie. Grzeją emocje do czerwoności. A to Schetyna w tej sprawie się wypowiada, a to Przybylski, tacy "znawcy" prawa konstytucyjnego. A dlaczego nie ma wypowiedzi osób które zgadzają się ze stanowiskiem TK?.
BCA
BCA 26.10.2020, 10:24
Kiedy pacjentka otrzymuje diagnozę ciężkiej wady lub choroby płodu, to jest to sytuacja dotyczącą tylko i wyłącznie jej. To jest jej własna tragedia - doktor nauk medycznych Karolina Maliszewska. Podkreśla, że "kobiety zawsze analizują sytuację pod swoim kątem i do tej pory miały możliwość, by dokonać wyboru". Teraz ten wybór został im zabrany.
123
123 26.10.2020, 17:15
Ma wybór. Niech urodzi i podrzuci do okna życia dla sióstr KK.
321
321 27.10.2020, 17:24
... co ma podrzucić? Trupa!
😐
😐 26.10.2020, 10:23
Rząd daje miliony na kościół i dla rydzyka a ludzie w szpitalach głodują bo mała kasa na posiłki i chorzy dostają głodowe racje żywnościowe
Abc
Abc 26.10.2020, 10:02
Polska to drugi Watykan, kościòł boi się zbuntowanych zasłaniając się policja nazywając nas barbarzyńcami, państwo nie szanuje naszego zdrowia spójrzcie na służbę jak się rozpada, już nie ma tam rąk do pracy, składki i podatki płacimy za co? Doją nas ze zdrowia i życia OTWÒRZCIE OCZY
😐
😐 26.10.2020, 10:23
Trzeba protesty przenieść do kościołów
StefanN
StefanN 26.10.2020, 09:19
Uderzmy w kościół.
+++++++++++
Uderzmy w kościół z wielką siłą
Taką, by dzwony spadły z dzwonnic,
By strach nieludzki padł na rzesze
Księży, kleryków i zakonnic.
Uderzmy w kościół z taką siłą
By wszyscy jego dostojnicy,
Uciekli z Polski raz na zawsze
Do apostolskiej ich stolicy.
By nigdy więcej naszym dzieciom
I nam - dorosłym nie wpajano,
Że wiara jest wspaniałą rzeczą
A kościół jest jej pierwszą damą.
By nikt już nigdy nam nie wmawiał
Bajek o jakimś synu bożym,
Co z ducha ponoć był poczęty
A mimo to niedługo pożył.
I że nas zbawił na swym krzyżu
Sześć godzin znosząc tam cierpienia,
Które są dla nas, zwykłych ludzi
Wprost nie do wyobrażenia.
Takie stwierdzenie jest obrazą
Dla tych, co przeszli przez Oświęcim,
Aleję Szucha czy Majdanek
Przeszli, "nie pękli" , prawdziwi święci.
Zatem przegońmy synów wrażych
Co wciąż bełkocą o swym Panu,
By nie mącili nam umysłów,
W imię watykańskiego klanu.
Stefan Nagórski
Pro live
Pro live 26.10.2020, 22:54
W ciebie *** uderzyć
obserwator1
obserwator1 26.10.2020, 13:15
Pan Bóg kocha wszystkich nawet tych co im odebrało rozum.Może przyjdzie taki czas że się opamiętasz i wróci Ci normalne myślenie.Życzę Ci pokoju duszy .masz jeszcze czas ,póżniej już może być za póżno.
***** ***
***** *** 26.10.2020, 09:08
Za tydzień protesty powinny przenieść się do kościołów niech oduczą się mieszać w życie Polaków
Gienek
Gienek 26.10.2020, 23:06
Czerwony kamer dosyc zabiliście ludzi.
Covid-19
Covid-19 26.10.2020, 12:11
Za tydzień to możesz wylądować z Covidem w Bolcu.
Mateusz
Mateusz 26.10.2020, 08:42
Czas wypowiedzieć posłuszeństwo kościołowi katolickiemu.

Kościół zwalcza prawa Kobiet, trzeba zwalczać kościół katolicki.
Zirytowana
Zirytowana 26.10.2020, 19:14
Nie sądzę,żebyś kiedykolwiek do tego Kościoła należał, więc proszę nie wypisuj bzdur. Przyjdz pod mój Kościół to ci kopa zasadzę i wcale nie będę przy tym używała wulgaryzmów jak te pseudo-kobiety. Rozmawiać trzeba umieć, a wy co macie do powiedzenia prócz siania zadym. Tak wam się to podoba? Zdziczeliście do reszty!!!! A pretensje do do Bosaka, do góry tej młodzieży, która na niego głosowała. Tam idzcie!!! To jego partia tego chciała!!!
Rozbawiony
Rozbawiony 26.10.2020, 17:18
Już Neron i inni próbowali, jak to się skończyło wszyscy wiemy.
Tupolew
Tupolew 26.10.2020, 08:28
Jarek! Gdzie byłeś?
Jarek
Jarek 26.10.2020, 17:19
Na grzybach, sporo jeszcze nakosiłem.

Pozostałe