Remont Tkackiej i Grunwaldzkiej. Znamy harmonogram prac

  • 23.10.2020, 15:57 (aktualizacja 23.10.2020, 16:21)
  • ŁCR
Remont Tkackiej i Grunwaldzkiej. Znamy harmonogram prac

Podziel się:

Oceń:

Podpisana umowa, wyłoniony wykonawca, znany termin rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych. Coraz bliżej do przebudowy ulic: Grunwaldzkiej i części Tkackiej.

Z końcem września miało miejsce otwarcie ofert dotyczących inwestycji pod nazwą „Przebudowa drogi ul. Tkackiej, Grunwaldzkiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.” W postepowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego udział wzięło pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło ALE Sp. z o. o. Sp. Komandytowa z Pisarzowic i to właśnie ta firma będzie wykonawcą zadania. 23 października br. podpisano umowę na roboty budowlane, która opiewa na kwotę 649 122,84 zł. Do końca października zaplanowano przekazanie placu budowy. Według wstępnych założeń przebudowa powinna być zakończona 31 maja 2021 roku.

Ze względów logistycznych prace zostaną przeprowadzone w dwóch etapach. Jeszcze w tym roku powinna zostać przebudowana część ulicy Tkackiej, która nie załapała się na przebudowę w ramach środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych. Takie posunięcie pozwoli zamknąć miastu remont całej ulicy Tkackiej. Z kolei przebudowa ulicy Grunwaldzkiej będzie prowadzona w 2021 roku. Omawiana inwestycja obejmuje wykonanie nowej nawierzchni jezdni, chodników i parkingów, przebudowę oświetlenia i kanalizacji deszczowej łącznie z wykonaniem oznakowania zgodnie z projektem organizacji ruchu. Środki na tą inwestycję pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

ŁCR

Zdjęcia (1)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kaj
kaj 29.10.2020, 09:08
Parking Piramowicza monitorowany przez straz miejska 5 za pomysl.
Krycha
Krycha 23.10.2020, 18:19
Burmistrz się puszy na swojej facebookowej grupie że remontuje drogi krytykując gryfowski gadżet. Łaski pan nie robi. To oczywista oczywistość że trzeba coś wyremontować. Parafianie wybrali więc do pracy !
Teo
Teo 23.10.2020, 18:14
Wszystko fajnie! Cieszą takie nowiny. Tylko wielka prośba do inwestora i wykonawcy!! Zróbcie porządnie i solidnie studzienki kanalizacyjne i deszczowe,bo jak na razie, to po roku dwóch we wszystkich wyremontowanych ulicach zapadają się, lub kruszy się asfalt przy nich!!! Np ul. Łużycka, Kościuszki, Podwale koło sądu! Kierowcy muszą jeżdzić zygzakiem żeby ominąć to nieprzyjemne wpadnięcie w taką studzienkę!!
Stefan
Stefan 24.10.2020, 13:56
wszystkie wymienione drogi są powiatowe :D
Stefan1
Stefan1 24.10.2020, 21:00
Sprawdziłeś ul Kościuszki i Podwale może jednak piszesz nieprawdę oczywiście Główna też jest powiatowa

Pozostałe