Szkoły bogatsze w sprzęt komputerowy

  • 22.10.2020, 10:43
  • PCE
Szkoły bogatsze w sprzęt komputerowy

Podziel się:

Oceń:

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 3 szkoły ponadpodstawowe Powiatu Lubańskiego zostały doposażone w sprzęt komputerowy oraz wyposażenie pracowni za łączną kwotę ponad 257.00 zł. w ramach projektu unijnego „Zawodowo i profesjonalnie”, który Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu wraz z tymi szkołami realizuje już rugi rok. Koronawirus spowodował braki na rynku komputerów i procedury przetargowe trzeba było powtarzać.

Po kilku próbach udało się wyłonić wykonawców usług, podpisać umowy, na podstawie których dostarczono m.in. komputery z oprogramowaniem. Dla Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu zakupiono 21 laptopów, drukarkę 3D, plotery i urządzenie wielofunkcyjne oraz bogaty zestaw pomocy dydaktycznych do robotyki, który jest wykorzystywany podczas zajęć dydaktycznych z uczniami.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. A. Mickiewicza otrzymali 32 laptopy 1 komputer-serwer, 2 szafy do ładowania laptopów oraz drukarkę 3D z funkcją wycinania i grawerowania.

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu dostał 1 laptop oraz 16 komputerów typu All i drukarkę 3D oraz urządzenie wielofunkcyjne.

Do zakupów należy dodać 6 monitorów multimedialnych (po 2 dla każdej ze szkół) zaopatrzonych w system komputerowy i oprogramowanie za blisko 100.000 zł.

- Zakupiony sprzęt za łączną kwotę ponad 350 tys. zł. sfinansowany z budżetu Unii Europejskiej i Powiatu Lubańskiego w ramach unijnych projektu „Zawodowo
i profesjonalnie”, jest odpowiedzią na oczekiwania szkół biorących udział w tym ogromnym przedsięwzięciu i stanowi dziś nowoczesne wyposażenie kilku pracowni zawodowych tych 3 placówek.–
mówi starosta lubański Walery Czarnecki. - A środki unijne doskonale wspomagają nas w planowaniu wspólnie ze szkołami zakupu nowoczesnego wyposażenia szkolnych pracowni, na co z własnego budżetu, szczególnie w tych trudnych czasach, nie moglibyśmy sobie pozwolić.

Dodatkowo, w ramach drugiego projektu unijnego pt. „Mickiewicz zawodowo” realizowanego w imieniu Powiatu Lubańskiego przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu, zakupiono i przekazano we wrześniu br. 20 laptopów z oprogramowaniem dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. A. Mickiewicz w Lubaniu – szkoły objętej wsparciem w tym projekcie.

- Od kilku miesięcy zakup sprzętu komputerowego, laptopów, urządzeń drukujących jest bardzo trudnym i pracochłonnym zadaniem. Samorządy pozyskują środki z różnych źródeł i uzupełniają braki sprzętowe. Wybuch epidemii spowodował zastój na rynku i konieczność wielokrotnego powtarzania procedur, z dostosowaniem parametrów sprzętu do bieżących możliwości. – dodaje starosta Walery Czarnecki - Tym bardziej doceniamy ogromne zaangażowanie wszystkich, którzy pracują na rzecz doposażenia szkół w sprzęt wysokiej klasy, by można było łatwiej organizować proces edukacyjny w trudnych czasach koronawirusa.

PCE

Zdjęcia (19)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe