Dodatkowy milion dla lubańskiej oświaty?

  • 20.10.2020, 13:58 (aktualizacja 20.10.2020, 15:36)
  • Lubań Razem
Dodatkowy milion dla lubańskiej oświaty?

Podziel się:

Oceń:

W październiku radni Rady Miasta Lubań zdecydują czy przyznać dodatkowy milion złotych dla lubańskiej oświaty.

Stosowny projekt uchwały przygotował Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński przy współpracy z Mateuszem Zajdlem, Referatem Oświaty, Wydziałem Infrastruktury Społecznej i Skarbnikiem Miasta Lubań. Wspomniana kwota powinna wystarczyć na pokrycie bieżącej działalności placówek oświatowo-wychowawczych w mieście, w tym na pokrycie kosztów podwyżek płac dla pedagogów, które decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej zostały zarządzone do realizacji od 1 września 2020 r.

Niestety samorządy nie otrzymały w związku z tym zwiększenia subwencji oświatowej naliczanej dla poszczególnych gmin czy powiatów. Przypomnijmy, ze wysokość subwencji oświatowej, którą Gmina Miejska Lubań otrzymała z budżetu państwa w roku 2020 to 12 144 114 zł (dwanaście milionów złotych). Na utrzymanie placówek oświatowo-wychowawczych w mieście samorząd, w tym podmiotów niepublicznych planuje wydać w roku bieżącym 26 393 460 zł (dwadzieścia sześć milionów złotych).

Lubań Razem

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pacjent
pacjent 21.10.2020, 12:06
a na walkę z pandemią,by wspomóc ochronę zdrowia?,przecież tyle dodatkowych funduszy idzie na środki ochrony osobistej,a pracownikom nic nie ma pomimo ich heroizmu.
Pan S.
Pan S. 21.10.2020, 07:08
Szkoda, że nie 70 milionów.
mieszkanka Pobiednej
mieszkanka Pobiednej 20.10.2020, 17:59
Samorządy mają czerpać środki nie tylko z budżetu, ale z innych im dedykowanych źródeł. Właśnie ruszył nabór na "Dostępność plus" dla organizacji, bo samorząd ani lubański, ani powiatowy nie zgłosiły zapotrzebowania( dostępne środki idą w miliony),są to pieniądze nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale dla seniorów itp, kolejne ogromne pule "wiszą" nie wykorzystane w PFRON(a co się mówi w powiecie? nie ma pieniędzy), a jaka aktywizacja na wioskach powiatu? Prawie żadna. Tak samo jest dla edukacji na wioskach, nikt po te środki nie sięga, a są w ogromnych pulach. Czy w powiecie realizuje się program "asystent osoby niepełnosprawnej", czy opieka wytchnieniowa? Wątpię, a środki wracają do PFRON i budżetu beztroską ręką podpisywane bez alokacji w tereny zdegradowane. Uwaga? Kolejne środki już w grudniu dla terenów popegeerowskich (250 mln na cały kraj), pierwsza taka pomoc od ponad 30 lat, ciekawe czy wioski powiatu lubańskiego, gdzie były kiedyś PGR-y skorzystają, czy jak zawsze obejdą szerokim łukiem.
***** ***
***** *** 20.10.2020, 15:41
0.014 sasina, grubo :-D

Pozostałe