20 „covidowych” łóżek w lubańskim szpitalu

  • 19.10.2020, 13:04 (aktualizacja 19.10.2020, 13:25)
  • eLuban pl
20 „covidowych” łóżek w lubańskim szpitalu

Podziel się:

Oceń:

Decyzją Wojewody Dolnośląskiego Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu zostało zobowiązane do przygotowania 20 łóżek dla osób chorych na koronawirusa.

Wojewoda Dolnośląski wydał decyzję, na mocy której NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu ma za zadanie podjąć realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Musimy przygotować 20 miejsc dla pacjentów „covidowych” i to w tej chwili się dzieje. 7 łóżek zostanie zabezpieczonych dla pacjentów z podejrzeniem Covid, 10 dla pacjentów z podejrzeniem lub zdiagnozowanym koronawirusem i trzy stanowiska intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością potwierdzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. - usłyszeliśmy od Walerego Czarneckiego, starosty lubańskiego.

Starosta dopytywany o ilość łóżek w lubańskim szpitalu, które są zajęte przez pacjentów z koronawirusem odpowiedział, że w ubiegłym tygodniu było ich kilka. Dziś z nieoficjalnych informacji, które do nas docierają wynika, że kilka miejsc pozostało wolnych.

W lubańskim szpitalu wstrzymano wszystkie planowe zabiegi, decyzją NFZ wykonywane będą jedynie zabiegi ratujące życie.

eLuban pl

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Artur
Artur 20.10.2020, 20:12
Jutro robię test bo mam obawy, też w to nie wierzyłem ale to gorsze od grupy. Nie polecam.
Plastek
Plastek 20.10.2020, 19:01
Stracili cudownie moc uzdrawiania?
===================
Nie żyje bp senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej. Hierarcha zmarł we wtorek 20 października w szpitalu w Poznaniu. Miał 83 lata. Biskup był zakażony SARS-CoV-2, od soboty był hospitalizowany.
Jak przekazała diecezja, ordynariusz włocławski ks. bp Wiesław Mering otrzymał pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.
W ostatnich dniach zakażenie potwierdzono także u dwóch biskupów diecezji opolskiej - Andrzeja Czai i Rudolfa Pierskały oraz u metropolity katowickiego, abpa Wiktor Skworca. Koronawirusem zarazili się także sekretarz KEP bp Artur Miziński oraz przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.
Z SARS-CoV-2 zmagają się również biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński oraz biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edwarda Dajczaka.
+++++++++++++
Boże Wszechmogący zabierz ich wszystkich do siebie, do nieba. Przecież ich celem życiowym jest usiąść przy Tobie po prawicy. Zabierz cały Episkopat.
https://wydarzenia.interia.pl/… ... gn=firefox
Dla Niedowiarków
Dla Niedowiarków 20.10.2020, 09:43
" "Ból głowy jakby ktoś włożył ją w imadło i miażdżył coraz mocniej i ból w klatce piersiowej - ten był najdziwniejszy, tego wcześniej nie znałam. To uczucie, jakby wbijano mi w płuca, nerki, serce (cholera wie, w co dokładnie) igły, coraz mocniej, coraz głębiej. Wtedy pomyślałam, że trzeba dzwonić do lekarza, bo to nie jest zwykłe przeziębienie, zwykła grypa. Takich objawów nigdy wcześniej nie miałam" - relacjonuje Izabela Koprowiak."
https://tvn24.pl/polska/izabel…
"Potężny ból i bardzo płytki oddech". Dorota Gardias o walce z COVID-19. - W siódmej dobie zaczęłam przy głębokim oddechu odczuwać ból w płucach, który się nasilał z każdym dniem - relacjonowała. Jak mówiła prezenterka, trzeciego dnia po wystąpieniu tych objawów trafiła do szpitala. - Po wykonaniu rentgena okazało się, że są typowo "covidowe" zmiany w płucach. Już niestety nie mogłam opuścić wtedy szpitala - wyjaśniła.
Podkreśliła, że COVID-19 objawiał się u niej "potężnym bólem i bardzo płytkim oddechem". - Saturacja wychodziła na granicy, więc krew była niedotleniona. Trzeba było zostać w szpitalu - dodała Dorota Gardias.
https://tvn24.pl/polska/dorota…

Bolek
Bolek 19.10.2020, 22:41
Naprawdę nie ciekawie się robi.........i jak się ludzie mają leczyć i gdzie ???
Katarzyna
Katarzyna 19.10.2020, 18:52
Może przy okazji kupią nową pościel na te łóżka, bo stara to nawet do cerowania się nie nadaje
Maseczka
Maseczka 19.10.2020, 18:35
Mam nadzieję, że nie będą potrzebne niewierzącym w COVID
Nienawidzę idiotów
Nienawidzę idiotów 19.10.2020, 23:58
A ja przeciwnie, nam nadzieję, że tylko im.
Pocjęt
Pocjęt 19.10.2020, 18:07
To już teraz to będzie masakra oprócz korony nasz szpital nie będzie nikogo leczył jak by nie można było działać normalnie tylko zrobić jeden oddział zamknięty
wołciu
wołciu 19.10.2020, 17:59
" Wolność jest tylko wówczas, gdy Naród tworzy jedność, a lud w nim żyjący, czuje się włodarzem, nie zaś niewolnikiem garstki opętanych "
Ja.
Ja. 19.10.2020, 16:52
Będzie jeszcze więcej potrzeba.Patrząc na ludzi to jest samowolka.Mało kto nosi maseczkę na nosie.Są też tacy którzy nie noszą wcale maseczki w sklepach, bo twierdzą , że mają zaświadczenie...tylko kto je im wypisał.W Leśnej nie widać policji, ludzie chodzą z maseczkami na brodzie.
Karol
Karol 19.10.2020, 17:49
od kiedy kawałek szmateczki chroni przed tak ,,śmiercionośnym wirusem" ?!
Ludzie umierają na raka, choroby serca i nikt szumu nie robi! Nawet jest brak możliwości swobodnego leczenia.
Włącz myślenie człowieku !!!
Karolina
Karolina 19.10.2020, 21:22
KAROL=NIEMYSLACY KONFEDERATA co mysli, ze mysli. Karolku do szkoly mogles chodzic, a nie teraz pieprzysz o myśleniu jełopie.
Karol
Karol 20.10.2020, 18:59
***ka
M
M 19.10.2020, 14:31
A oni beda wiedziec ,czy ktoś umiera czy nie ! ?
Dopiero po czasie sie okaże ,ze jednak moze zabieg uratowalby zycie.

Pozostałe