Proboszcz jednej z lubańskich parafii chory na koronawirusa

  • 18.10.2020, 15:28 (aktualizacja 19.10.2020, 13:48)
  • red.
Proboszcz jednej z lubańskich parafii chory na koronawirusa Zdjęcie: swmaksymilian.luban.pl

Podziel się:

Oceń:

Proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Maksymiliana Kolbego w Lubaniu poinformował dziś wiernych o dodatnim wyniku testu na COVID-19.

Informacja ukazała się na stronie internetowej lubańskiej parafii na Ksieginkach.

W związku ze stwierdzeniem u mnie wyniku dodatniego na Covid-19 osoby, które uczestniczyły w liturgii minionego tygodnia i czują się zagrożone kontaktem ze mną lub mają obawy, co do stanu swojego zdrowia, proszone są o kontakt z Państwową Inspekcją Sanitarną (tel. +48 696 476 751). poinformował ks. Janusz Barski.

W związku z tym zmianie uległ porządek liturgii w parafii, szczegóły znajdziecie pod TYM linkiem.

red.

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Radyjocomo
Radyjocomo 19.10.2020, 19:36
https://www.facebook.com/anna.…
Heretyk
Heretyk 19.10.2020, 18:57
Co by wam katolicy rzymscy nie było smutno - taka wiadomość. Bóg nie oszczędza nikogo. Kilkanaście dni temu odbyła się ważna uroczystość heretyków czyli ewangelickich duchownych, biskupa Jana Szarka oraz pastora Emila Gajdacza. Obaj umarli na COVID-19, ale zakażonych jest więcej osób.
A.......l
A.......l 19.10.2020, 18:09
A KIM WY JESTESCIE ZE OCENIACIE I SADZICIE INNYCH!.
Mimoza
Mimoza 19.10.2020, 22:07
Kto pyta? Pan Bóg?
Klerykał
Klerykał 19.10.2020, 17:41
Pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 zdiagnozowano też u biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edwarda Dajczaka. Zakażony jest również biskup pomocniczy Krzysztof Włodarczyk.
===========
Tak to jest jak podczas konferencji lekceważy się zasady i oddaje w opiekę Niekopulanej Zawsze Dziewicy i Wszystkim Świętym!
Giena
Giena 19.10.2020, 16:23
Miał kontakt ze wszystkimi nauczycielami w ZSP nr 2 jako katecheta! A szkoła nadal działa!
tancerka
tancerka 19.10.2020, 20:14
I tak ma być ,bo ta szkoła to unikat wśród szkól ,ma wspaniałego dyrektora ,bardzo uprzejme Panie w sekretariacie i bardzo madrych nauczycieli ,ktorzy nie chcą siedzieć w domu i za wszelką cenę chcą pracować w szkole na miejscu ,a nie zdalnie za te marne parę groszy .Szkola to elita wsród Lubanskich szkól,ale nie doceniana .Moze nawet najlepsza w Lubaniu .Pozdrawiam wszystkich pracujcie tak dalej ,nie idzcie na zadne zdalne .Pokazcie sie z najlepszej strony
Ministrant
Ministrant 19.10.2020, 09:23
Do przeciwników udzielania komunii na rękę>
++++++++++++++++++++
Wśród wiernych i księży są tendencje do tego, by mówić, że jest to wręcz obrażanie Pana Boga. To jest przykład przerostu pobożności nad kompetencją, a wręcz powiedziałbym, że głupoty i ideologizacji wiary - powiedział o. Paweł Gużyński.
Przywołał też przykład z Holandii. Tam komunię przyjmuje się na rękę, a pomiędzy wiernym i kapłanem jest przezroczysta szyba z pleksi. Kapłan podaje komunię przez mały otwór, przy użyciu pęsety.
W ewangelickim kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu ksiądz w maseczce podaje hostię pęsetą na odkażoną rękę. Przed pobraniem wafelka każdy odkaża dłonie stojącym obok pojemnikiem spraju. Komunia jest pod dwiema postaciami, więc wino jest w jednorazowych kieliszeczkach. Tak dba się o bezpieczeństwo.
asd
asd 19.10.2020, 12:54
Z Ciebie taki ministrant jak ze mnie biskup. Hostię zrównujesz z wafelkiem?.
Szympanides Makakikopulos
Szympanides Makakikopulos 19.10.2020, 19:26
A nie jest - fizycznie - wafelkiem? Jest, więc "Kuuba o co ciebie idzie, gdzie ty tu widzisz ten sęk"? O jakieś kabalistyczne fitum-fatum nad tym wafelkiem jako wartość mniemaną jemu dodaną?
DSA
DSA 19.10.2020, 17:48
No a z czego jest tak zwana hostia przenajświętsza? Z szynki drobiowej (bo biała) czy sera tylżyckiego?
Parafianin
Parafianin 19.10.2020, 08:51
Czytam te "komentarze" i jestem zażenowany.Nasz ksiądz jest jednym z niewielu którego kazania słucha się z przyjemnością.Jest wielkim sympatycznym człowiekiem.Modlę się za Księdza,życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Izaaak
Izaaak 19.10.2020, 09:26
Widocznie PamBuk ma inne zdanie skoro go pokarał wirusem.
Jak wiadomo, PamBuk jest wszechmocny czyli wszechmogący i wszystko wie, a świat stworzył tak doskonały, że nawet guzik od gaci nie może nikomu się zerwać bez woli bożej. [...] Nie można Go zatem prosić o nic: ani o zdrowie, ani o pomyślność, ani nawet o niepodległość ojczyzny czy zniesienie pandemii. Gdyby bowiem Bóg naprawił coś cudem, oznaczałoby to, że rzeczywistość jest niedoskonała. Stan doskonały jest wtedy, gdy niczego nie trzeba naprawiać. Wszystko co stworzył Stwórca – było i jest doskonale.
Jasne?
Gucio
Gucio 19.10.2020, 17:50
Masz rację! Jak uczy historia (tylko że wielu jeszcze niczego nie nauczyła) do tej pory ten ich Pam Buk jeszcze niczego nie na prośbę modlitewną nie naprawił.
obserwator1
obserwator1 19.10.2020, 13:52
Uważaj Izaaak bo możesz być następny .Nie znasz dnia ani godziny co Ciebie może spotkać.Ten się śmieje kto się śmieje ostatni!Życzę Ci powrotu do zdrowia psychicznego bo chyba jest z tobą niedobrze.
Igor
Igor 19.10.2020, 01:54
Przy temacie LGBT + - itp. (list ów parafii)

mój komentarz nie uznał możliwości publilkacji... "Może i dobrze..."
Wojciech
Wojciech 18.10.2020, 22:36
Znam ks. Barskiego i jest to jeden z najbardziej oddanych i życzliwych kapłanów jakich poznałem. Wstyd za te wszystkie zjadliwe komentarze. Widocznie piszą je osoby które z jakichś względów straciły już dawno kontakt z Kościołem. Gdyby tam poszły to by zobaczyły że wiernych na mszy można na palcach jednej ręki policzyć. Prędzej zarazisz się covidem w jednym z lubańskich dyskontów gdzie wszyscy na siebie włażą i chyrlają.
Szympanides Makakikopulos
Szympanides Makakikopulos 19.10.2020, 20:14
Podst. błąd jaki parafianie popełniają to...ocenność cech osobistych księży w tle ich obowiązku zawodowego i całkowite pomijanie przy tym faktu w jakiej potwornej Instytutce Zbrodni Zorganizowanej Wokół Krzyża ci dobrzy ludzie pracują i swoją dobrocią ją firmują zakłamując rzeczywistość... W ich mniemaniu cechy osobiste nie tylko "zakrywają mnóstwo grzechów" tej Instytutki ale również - i to jest tu najtragiczniejsze - samą Instytutkę czynią akceptowalną, strawną i godną by ją obdarzać tym najwyższym z najwyższych - zbawienniczym zaufaniem. No bo skoro ksiądz taki dobry, taki wspanialec z niego i och! ach! to tym bardziej dobre jest - ba! - musi być! - Instytucja-Kościół który on sobą reprezentuje, swoją osobistą dobrocią afiszuje i reklamuje zwabiając w jego antyludzkie trzewia niczego nieświadome kolejne pokolenia pierwszych naiwnych i ostatnich łatwowiernych... Jest jak ta świeca gorejąc dobrem osobistym zwabiająca w płomienie kolejne naiwne ćmy tak przecież złaknione światła zbawienia i łaski boskiej... Jak z powyższego widać - nie warto/wręcz nie wolno być dobrym człowiekiem i zatrudnić się w Instytucji Światowego Zła ponieważ dobrocią swoją można się tylko przyczynić do tego Zła potężnienia, do jego petryfikacji w wielowiekową strukturę która Potęgą swojego Zła obezwładnia każdego kto chciałby się jej Złu przeciwstawić, z nim walczyć, coś dobrego tym dla Ludzkości zrobić... Jej Zło urosło wtedy, kiedy ludziom dobrym - ex Catolika Cathedra - zabroniono sprzeciwu pod karą ekskomuniki=się de facto i de jure karze śmierci. Tako rzecze Zaratustra sączący sake do lustra: "by zło zwyciężało, kwitło, rozwijało się i opanowało świat wystarczy bezczynność i milczenie ludzi dobrych". Tę bezczynność i milczenie Kościół wymuszał-wyduszał na swoich łatwowiernych przez stulecia TRWAnia tej sztucznej wymuszonej ciszy-jednocześnie katalizatorze wzrostu Jego światowej potęgi...Taki sobie nasz Ojczym i Macocha nasza Samograj zmadował, docyzelował, na glanc go wypolerował i nadal na tym Samograju jedzie wciąż rosnąc w potęgę, vide Toruń z jego bźdizetnym Ojcem-Dyktatorem który kolejne rządy średniego Europejskiego kraju ma na posyłki a ministrowie tych rządów posługują mu za ministrantów...
Kordula
Kordula 19.10.2020, 17:54
Jakby był taki życzliwy i oddany w miłosierdziu chrześcijańskim to by przeciwko LGBT nie występował a przynajmniej nie zezwalał na jakieś wrogie akty.
Fajty
Fajty 19.10.2020, 13:27
Nikt nie podważa kompetencji księdza, ale w tym wypadku nie zdał egzaminu jako obywatel🤷🏻‍♀️. Kto przychodzi w tych czasach, mając objawy infekcji, w tym wypadku napadowy, suchy kaszel, do pracy w szkole i na pogrzeb. W dodatku bez maski, udzielając komunii z ręki, którą zasłaniało się usta podczas napadu kaszlu😲. Sorry, zasady obowiązują także duchownych🤷🏻‍♀️
Inga
Inga 19.10.2020, 17:57
Jak na księdza - wprawdzie z bożej łaski magistra niby wykształconego - to wysoce nieodpowiedzialny!
Ona
Ona 19.10.2020, 11:01
Czyżby? życzliwy na wszystkich ?dla LGBT również ?.Ale przecież to "nie ludzie ,to ideologia"
Ksg
Ksg 18.10.2020, 22:33
Troche szacunku ! W glowie mi sie nie miesci jaka to trzeba byc swinia pisac takie rzeczy o księdzu :)
Sorry
Sorry 19.10.2020, 16:53
Księdza obowiązują takie same obostrzenia, jak zwyczajnego parafianina. Szacunek należy się każdemu, nie tylko księdzu, a swoim komentarzem obrażasz całą resztę świata... Przecież proboszcz nie był bezobjawowo zakażony, kaszlał😲i to jak... Ciekawe, jak zareagowałbyś, gdyby to Twoja matka, dziecko mieli Covida z kontaktu z proboszczem... To nie hejt, to stwierdzenie faktu🤷🏻‍♀️
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 19.10.2020, 18:01
Księdza nie obowiązują takie same zasady - księdza obowiązują znaczne ostrzejsze kryteria z racji tej, że ma kontakt z wieloma osobami w stosunkowo wąskim obszarowo miejscu. Powinien zostać ukarany przez Sanepid. Na początek 30 000 zł, a jeżeli okaże się że posiał wirusa na innych - kodeks karny
Jan_Paweł3
Jan_Paweł3 18.10.2020, 21:50
Co by nie mówić, ale rzucenie człekokształtnej gawiedzi na kolana dźwiękiem dzwoneczka to jest z pewnością wielki sukces tresera
Modlą się: Ojcze nasz któryś jest w niebie… To tak jakby tego, który ulepił bałwana – tenże bałwan ojcem nazywał!
Szympanides Makakikopulos
Szympanides Makakikopulos 18.10.2020, 21:02
Ludu Lubania nie w ciemię bity-
-walony krzyżem w skroń!
Na co czekata - różańce mata
więc wraz różańce w dłoń
i C-wirusa co świętość hańbi
goń goń parafio goń!!!
obserwator1
obserwator1 19.10.2020, 14:18
Widać że zgodnie z pseudonimem jesteś na poziomie Szympanidesa a może i gorzej i tyle w temacie.Nie jeden się z Boga naśmiewał i żle kończył .
Gorilos
Gorilos 19.10.2020, 18:05
Jak śmiesz kreaturo grozić czyli straszyć kogoś jakąś urojoną transcendencją? Bóg jest przecież tak miłosierny - że to jego miłosierdzie jest przez człowieka niewyobrażalne - głombie pospolity.
Wstyd
Wstyd 18.10.2020, 19:47
🤷🏻‍♀️Jakoś wielebnemu nie przyszło do głowy, żeby przy takim kaszlu, maseczkę choćby założyć🤔
Nala
Nala 18.10.2020, 19:46
No i spokój #
kRYCHA
kRYCHA 18.10.2020, 19:17
Niech teraz wyzna jak na świętej spowiedzi z kim miał kontakt i kto mógł mu tego wirusa przekazać.
Gimbaza
Gimbaza 18.10.2020, 19:14
No to zrobił wam niespodziankę wielebni św. Łukasz Ewangelista ponoć lekarz. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zakażony - podziękował w liście lekarzom za pracę podczas pandemii. 18 października to święto patrona lekarzy św. Łukasza Ewangelisty zauważył i się chyba świętobliwie zadumał....
=============
Pozamykać kościoły - to największe źródło tej korono-zarazy! Zresztą nie tylko tej ...
ss
ss 19.10.2020, 07:31
Nie sądze, aby kościoły były największym źródłem ,,korono-zakazy"... Pamiętajmy o szkołach (w których ks. także pracuje) a także o sklepach itd.
LulekSrulek
LulekSrulek 18.10.2020, 18:50
"Rozdał Komunię i wracając do tabernakulum stracił przytomność" - przekazał na Twitterze biskup diecezji bielsko-żywieckiej.
Ks. Grabowski miał 58 lat, z czego 33 lata był kapłanem. W Słotwinie pracował od 2006 roku.
========
No jakże to? Anioł Stróż nie zastróżował - a Duch Święty też zawiódł? Ale obdarzony sakramentalnie i namaszczony z pewnością powiększył grono aniołów.
Ja
Ja 18.10.2020, 18:47
To teraz większość osób z Ksieginek chodzących do kościoła na przymusową kwarantannę.
M
M 18.10.2020, 17:36
Ooojjj bieda bedzie. Wierni na msze nie przyjda.
Ksiądz z Ruszowa
Ksiądz z Ruszowa 18.10.2020, 17:01
Bóg istnieje ! To ten proboszcz co zbierał podpisy popierające projekt ustawy „Stop LGBT”. ? Chwalmy Pana ! Alleluja !
g
g 18.10.2020, 21:57
,a inny powiedział "koronawirus to kara boska za aborcje i LGBT"
Pimpek
Pimpek 19.10.2020, 09:30
Oni już sakramentalnie dostali w głowę i sami nie wiedzą za co i czym ich ten ich Bóg karze.

Pozostałe