Koronawirus. Powiat lubański trafił na listę powiatów zagrożonych

  • 01.10.2020, 15:28 (aktualizacja 01.10.2020, 15:55)
  • red.
Koronawirus. Powiat lubański trafił na listę powiatów zagrożonych TT Ministerstwo Zdrowia

Podziel się:

Oceń:

Przed 15. Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami - żółte i czerwone. Przy okazji opublikowano listę powiatów zagrożonych, na której znalazł się powiat lubański.

Na mapie opublikowanej przez Ministerstwo Zdrowia powiat lubański oznaczony jest na niebiesko, formalnie niczego to nie zmienia i obowiązują takie same obostrzenia jakie dotychczas obowiązywały.

Na dziś (1 października) w powiecie lubańskim mamy 20 aktywnych przypadków koronawirusa. Z matematycznych wyliczeń wynika, że aby powiat lubański trafił do strefy żółtej ilość chorych w powiecie musi osiągnąć 32,5 osoby, a strefy czerwonej 70,5 osoby. Dopiero wówczas w powiecie wprowadzone zostaną dodatkowe ograniczenia.

Dlaczego trafiliśmy na listę powiatów zagrożonych? Stało się tak bowiem w ostatnich dniach stale zwiększa się liczba chorych i nic nie wskazuje na to, aby okres ich izolacji zakończył się zanim przybędzie nowych przypadków. W ostatnich dniach przyrost zachorowań w powiecie wynosił około 4 osób dziennie, jeżeli tendencja ta się utrzyma już za parę dni możemy trafić do strefy żółtej.

Jeżeli ta liczba w najbliższym czasie wzrośnie o 12 trafimy do strefy żółtej i obejmą nas dodatkowe obostrzenia - usłyszeliśmy od Honoraty Stachowicz dyrektor PSSE w Lubaniu.

Zobacz Różnice w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych >>

Ilość chorych w poszczególnych gminach powiatu >>

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 05.10.2020, 20:18
Służba sanitarna prosiła Niekopulaną Dziewicę Częstochowską o siły…! Do walki z wrogiem ogólnoświatowym, czyli pandemią koronawirusa?
Chyba ich już pogięło do reszty.
Na 14. Pielgrzymkę Pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej przyjechały tym razem - z powodu epidemii koronawirusa - tylko delegacje sanepidów z całej Polski. Z Lubania też? Oraz oczywiście sam szef - główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.
Jak widać świętobliwy ***ec ma się u nas jeszcze dobrze. Jeśli ci ludzie mentalnie tkwią jeszcze w Średniowieczu to czy powinni piastować takie stanowiska?
A gdyby tak zapielgrzymowali do pana premiera z prośbą o podwyżkę i więcej testów?
Zbyszko
Zbyszko 04.10.2020, 09:46
Wszystkich idiotów typu Regent i mu podobni, którzy publicznie kwestionują istnienie pandemii należy jak bezpańskie psy wyłapać i osadzić w ośrodku odosobnienia. Następnie osadzić tam jednego zarażonego i niech się tam nawzajem w tej swojej głupocie wspierają.
Rivas
Rivas 04.10.2020, 16:09
Przestań oglądać tvp info a może rozum wróci na odpowiednie miejsce.
ANTY-S
ANTY-S 04.10.2020, 07:58
KAŻDY ZAŁGANY URZĘDAS PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA KRZYWDY WYRZĄDZONE OBYWATELOM TEGO KONDOMINIUM JESZCZE ZWANEGO POLSKĄ.
TYLKO STANOWCZY SPRZECIW(POKOJOWY)MOŻE W PEWNYM STOPNIU OGRANICZYĆ TĘ URZĘDNICZĄ WYLĘGARNIĘ ABSURDÓW,KTÓRE PISANE NA KOLANIE SŁUŻĄ TERRORYZOWANIU OBYWATELI PRZEZ SYSTEM ZARZĄDZANY PRZEZ ŁOTRA Z ŻOLIBORZA W WARSZAWIE.
Świadomy
Świadomy 02.10.2020, 23:01
A Szumowina dlaczego biega z zakupami zamiast na kwarantannie siedzieć ? cudownie ozdrowiał Rycerz Maltański ? hahah w 24h? a zdrowi ludzie siedzą zamknięci w domach weźcie ludzie pójdźcie po rozum do głowy i zobaczcie jakie to jest oszustwo i obłuda naszej władzy robią z nas idiotów! gość mówi że jest już zdrowy a dzień wcześniej media trąbią że ma wirusa, to tak jakby porównać wypowiedź Rydzyka że dostał 2 samochody od bezdomnego przy okazji był tak uprzejmy że zmarł od razu i nie ma problemu Ja....d.le
Milena
Milena 04.10.2020, 09:48
A Szumowina dlaczego biega z zakupami zamiast na kwarantannie siedzieć ?
====================
Jeden idiota może być przykładem dla innych jemu podobnych. Chyba że do nich należysz.
Rivas
Rivas 04.10.2020, 16:15
To tylko pokazuję że żadnej pandemii nie ma wirusy są od lat ale nie ma żadnej pandemii Oni o tym wiedzą nie przestrzegają nic co wprowadzili a wiemy że rozporządzenia ich nie mają mocy prawnej robią z ludzi idiotów i próbują ich sterroryzować Chcesz być niewolnikiem władzy za jakiś czas?( ale takim prawdziwym już niewolnikiem) to Brońcie dalej tych Bandytów !
Malina
Malina 05.10.2020, 20:21
Każdy ma prawo wyboru - można wybierać między dżumą a cholerą - czyli być też niewolnikiem Kościoła
Stop zakłamaniu
Stop zakłamaniu 02.10.2020, 21:39
Zapraszamy do szkoły. Procedury to ściema. Na papierze wyglądają pięknie. Nikt nie bada dzieci bo jest zakaz. Lada moment będziemy w żółtej. Sanepid ignoruje wszystko co się mówi. Nauczyciele są nie ważni. Będzie katastrofa jak będzie pierwszy trup.
Hanka
Hanka 03.10.2020, 18:46
I do tej nieodpowiedzialnej sitwy zapisał się niedawno pan burmistrz!
Ewa
Ewa 03.10.2020, 18:36
Sanepid ani szkoły nie podejmują żadnych kroków nawet w sytuacji gdy ktoś ma (taka sytuacja ma miejsce w sp nr4) pozytywny wynik testów!!! Jak to wszystko pierdyknie to będzie z wielkim hukiem i wtedy już nikt tego nie powstrzyma
Coviidiot
Coviidiot 03.10.2020, 18:24
Lecz się covidiozo
Stop plandemii
Stop plandemii 02.10.2020, 18:04
Jak to jest ze w poniedziałek szumowski podal do opinii publicznej ze ma koronkę a nastepnego dnia przylapal go super expres na zakupach. 1dzien wyzdrowial .0kwarantanny.0 aresztu za zlamanie kwarantanny 0kary. To pokazuje jak wyglada sciema z pseudo pandemią.
Zbyszko
Zbyszko 02.10.2020, 10:06
Przez takich idiotów jak Regent i Ska niebawem wejdziemy w strefę czerwoną. Jak może w ogóle w tych chorych umysłach roić się takie lekceważenie tego przed czym ostrzegają mądrzy ludzie i specjaliści w dziedzinie wirusologii.
Tacy pod prokuratora i przed sąd!
Coviidiot
Coviidiot 03.10.2020, 18:26
Coviidiotów również pod sąd
Ali
Ali 02.10.2020, 22:47
Jacy mądrzy ludzie? weź się chłopie ogarnij! te przepłacone marionetki ? które szczują pseudo pandemią i z ludzi wariatów robią! Szumowski lata z zakupami dzień po tym jak podali że ma coronkę ? Chłopie Ty nie widzisz tego jak z nas robią idiotów na siłę i się z nas śmieją
Ula
Ula 03.10.2020, 18:48
Dla ciebie jeden latający idiota to argument i autorytet?
Gaj
Gaj 02.10.2020, 09:05
***e w kwarantannie zarażają innych
RODO
RODO 02.10.2020, 07:11

Jak ktoś się nie boi to niech idzie pomagać, dps-y czekały na pomoc i nie było chętnych.
Bb
Bb 03.10.2020, 18:51
Ja chce , prosze załatwić
Coviidiot
Coviidiot 03.10.2020, 18:28
Taaa nawet byś progu lemingu nie przekroczył bo nikt by ciebie nie wpuścił
Nadal wieżcie lemingi w urojoną pandemię😂
Przestraszony
Przestraszony 03.10.2020, 14:06
Ja jestem chętny do pomocy tylko tym z koroną

ehhh
ehhh 02.10.2020, 07:10
z połówką to przesadzili - lepsze by było 0,7
Ewa
Ewa 02.10.2020, 07:06
Szkoły ruszyły a że dzieci chorują bezobjawowo to są doskonałym nośnikiem a ochrony nie ma żadnej nawet dla pracowników oświaty - w sp nr4 otrzymałyśmy po dwie maseczki jednorazowe a przyłbice przepadły w gabinecie dyrekcji....
Ja.
Ja. 02.10.2020, 17:09
Do szkoły dojeżdżają i w komunikacji żaden młody nie ma maseczki.Nauczyciele się boją? ...a ludzie którzy jadą busem to nie? Gdzie edukacja.
Struś
Struś 02.10.2020, 16:09
Kup sobie , nie graj biedaka
Ve(n)geta
Ve(n)geta 02.10.2020, 01:13
Patrzac na chaos w sluzbie zdrowia to nie wiadomo czy ktos nam udzieli pomocy. Ponadto w zwiazku z szarpaniem sie o sprawy "elpidzi" kolory powiatow moga ulec zmianie na teczowe. W wyniku informacji o stanie zdrowia naszego hetmana Szumiego mozna stwierdzic ze im wyzej na stanowisku tym szybciej curvid odpuszcza.
Hanka
Hanka 04.10.2020, 09:51
A premiera, ewangelizatora Europy to w ogóle nie łapie.
Marco
Marco 01.10.2020, 23:51
Czy ja mam koronawirusa ,bo wszystkie wedliny w plastach maja moim zdaniem taki sam smak . Sól i woda , duzo wody a mięcha nie czujem wcale .
Ja
Ja 02.10.2020, 17:10
Nie jedz wędliny.Jak nie czujesz smaku równie dobrze możesz jeść ***.
Marco
Marco 03.10.2020, 19:39
Do Ja ------ A Ty wcinając wedliny myślisz ze jesz coś lepszego od ********* ! 😲
WyCwaniaki
WyCwaniaki 01.10.2020, 22:25
......życzę wam dobrego samopoczucia IDIOCI jak będziecie czekali w kolejce do RESPIRATORA !!!!!......tak ciężko założyć maseczkę i umyć ręce ?!!!......
Ali
Ali 02.10.2020, 22:50
hahah jasne Chroń nas Panie od tych pseudo respiratorów od handlarzy bronią co Rycerz Maltański niby załatwił i od tych konowałów przepłaconych co nimi mordują ludzi w ramach statystyk!
19
19 01.10.2020, 20:46
Rodacy to jest jedna wielka sciema chca zatrzymac gospodarke
Main
Main 05.10.2020, 18:48
Ja myślę, że napędzają gospodarkę, tylu rękawiczek, przyłbic etc. nigdy nie sprzedano, nie mówiac o spirytusie.
Niewiedza
Niewiedza 02.10.2020, 20:02
Niby po co?
Rewolucja
Rewolucja 02.10.2020, 06:41
Ściema jak nic Szumowski się wystraszył kosekewnicji i uciekł ale dopadniemy ich za to, już nie długo
Smakosz
Smakosz 02.10.2020, 12:15
Dopadniesz, dopadniesz jak trzy bełty wytrąbisz.
Paweł
Paweł 01.10.2020, 20:16
Między innymi przez takich, jak Ci komentujący ten post pandemia się rozprzestrzenia, chyba mają problemy przyswajaniem rzeczywistości, albo ją wypierają, zdrowia życzę
Elveni
Elveni 03.10.2020, 11:59
Rzeczywistość wygląda tak że nie ma żadnej Pandemii wirusy są od lat i zawsze będą po co robić z tego cyrk
a
a 01.10.2020, 20:04
Wcześniej otrzymywaliśmy informacje na bieżąco o stanie epidemii w powiecie, ostatnio nie. Przybywają chorzy a informacje pojawiają się sporadycznie.
Ona
Ona 01.10.2020, 19:51
Statystki biorą z kart co ludzie podpisują żeby dostać się do szpitala czy głupie wyniki zrobić przez wakacje cisza a teraz już chorych tyle ściema jakich mało 🤬
Nina
Nina 01.10.2020, 19:38
To może sanepit nas kłamie? Nie mówią nam prawdy? Wszędzie jest więcej i w strefie niebieskiej ich nie ma. Dlaczego nie karają za brak maseczek?
dan
dan 01.10.2020, 19:10
urzędasy inteligentni inaczej p******* od rzeczy,a użyteczni idioci słuchają tych rewelacji jak świnie grzmotu. prawdopodobnie już niedługo zamiast masek każą nam żydzi nosić prezerwatywy na głowach i na łbach.
Krzysiek
Krzysiek 02.10.2020, 06:30
Przykre, ale i prawdziwe, że w tym kartonowym państwie toleruje się jawnie rasizm. Spójrz na nasz naród i co z nim się ostatnio stało. Ujadamy tutaj jak te psy, gdzie wasalstwo się tylko z tego śmieje.
Ja
Ja 01.10.2020, 21:26
Tobie się przyda bo zamiast łba masz chyba tą właśnie część ciała...

Pozostałe