Podwyżki denerwują spółdzielców

  • 01.10.2020, 13:57 (aktualizacja 01.10.2020, 14:15)
  • red.
Podwyżki denerwują spółdzielców Pani Marianna

Podziel się:

Oceń:

- Dzień dobry, jestem emerytką i jestem oburzona na Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubaniu - pisze do nas Pani Marianna.

Podwyżek nie lubi nikt z nas. Jedni przyjmują je do wiadomości, inni nie kryją się ze swoim niezadowoleniem. W tej sprawie napisała do nas Czytelniczka. - Dziś w mojej skrzynce znalazłam informację o kolejnych podwyżkach czynszu (tym razem o 15 groszy od metra kwadratowego). Jakiś czas temu na eluban.pl prezes SM uzasadniał podwyżki czynszu wzrostem płac dla pracowników spółdzielni. Tyle, że po tamtej podwyżce była kolejna podwyżka, a teraz jest następna. Kolejny problem to opłata za CO, która dla mieszkańców 12 budynków ma zostać obniżona, a dla 3 innych budynków podwyższona względem obecnej ceny. Znowu bez żadnego racjonalnego uzasadnienia. Fundowanie podwyżek w czasie, gdy ludzie tracą pracę, to śmianie się w oczy spółdzielcom - napisała do nas Pani Marianna.

W sprawie otrzymanej wiadomości skontaktowaliśmy się się z Waldemarem Miśkiem. - Zgodnie z obowiązującym prawem opłaty za lokale mieszkalne zależne od Spółdzielni uchwala Rada Nadzorcza na podstawie faktycznie ponoszonych kosztów. Członkom Spółdzielni przysługuje prawo dostępu do kalkulacji, na podstawie których opłaty te są ustalane. Panią Mariannę zapraszamy do kontaktu ze Spółdzielnią - odpowiedział za naszym pośrednictwem z-ca Prezesa ds. technicznych.

red.

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Blah
Blah 03.10.2020, 17:05
Wy*** prezesa i rade nadzorcza izamknac ta bade nie potrzebnych urzednikow
cc4
cc4 02.10.2020, 15:13
Widać, że czytają ze spółdzielni i tylko potrafią dawać łapki w dół. Nawet nie potrafią przyjąć do świadomości, że większość tu komentujących ma rację i wytyka błędy i niekompetencję tej administracji. Szkoda, że nie ma żadnego regulatora, który w końcu zrobiłby porządek z tą szopką i nakładał na spółdzielnie i prezesów wysokie kary finansowe.
trrrr
trrrr 02.10.2020, 13:02
Chciałbym przypomnieć, że Spółdzielnia Mieszkaniowa nie tak dawno sprzedała teren za ok. milion złotych. Panowie Prezesowie, na co poszła ta kasa?
Byly lokator
Byly lokator 02.10.2020, 13:00
Mieszkanie w bloku to tylko dla singli lub bezdzietnych gamoni co wierza ze jak sa z miasta to ich status spoleczny urasta proporcjonalnie do arogancji jaka reprezentuja. Co do spoldzielni i wspolnot to wiekszego zlodziejstwa nie spotkalem jak 30 lat zyje. Za 37 metrowa klatke (bo mieszkaniem nie da sie tego nazwac) 5 osobowa rodzina placi srednio od 700 do 1200 zl za 1 miesiac. SERIO W LUBANIU????
Prorok
Prorok 02.10.2020, 12:34
Nic prostszego. Wystarczy zebrać kilka osób, powołać komitet, potem zorganizować walne, odwołać radę nadzorczą, powołać swoją i odwołać prezesa. ALE WY LUBANIAKI NIGDY TEGO NIE ZROBICIE BO JAK PRZYCHODZI CO DO CZEGO TO WYMIĘKACIE
Kryn
Kryn 02.10.2020, 12:22
Startowaliśmy 5 lat temu od 480zl. Teraz mamy 640zl. Pierwsze zwroty za ogrzewanie to było około 700zl. Teraz około 400. Gdzie zim praktycznie nie ma. Lada moment dobijemy do 700zl miesięcznie
Xyz
Xyz 03.10.2020, 14:15
Pociesze cie ja w spółdzielni place ponad 700 czynszu już i podwyższać pewno będą dalej w grudniu...
ooooo
ooooo 02.10.2020, 09:43
Dlaczego lokatorzy spółdzielni muszą płacić za centralne cały rok, a palicie tylko parę miesięcy ? Dlaczego nas w biały dzień okradacie ?
Spółdzielnia w Zgorzelcu liczy ludziom koszty tylko w okresie grzewczym, a wy nam przez cały rok chociaż większość czasu nie palą w kaloryferach.
lokator
lokator 07.10.2020, 09:16
Jak zrobią tak jak w Zgorzelcu to będziesz płacił 500 zł za ogrzewanie w sezonie grzewczym zamiast 200 przez cały rok!
ja
ja 02.10.2020, 12:19
Chyba kompletnie nie rozumiesz, na czym to polega. Spółdzielnia rozkłada płatności na cały rok, inaczej w sezonie grzewczym zapłaciłbyś/zapłaciłabyś kilkaset zł za miesiąc. To, co płacisz przez cały rok to jest właśnie kwota, jaką zużyłaś/-łeś za ogrzewanie podczas tych kilku miesięcy + utrzymanie sieci grzewczej.
TyleWTemacieSmrody
TyleWTemacieSmrody 06.10.2020, 18:09
Przez 6 miesięcy jest nie palone w centralnym, a składki są BEZPODSTAWNIE naliczane, a ludzie marzną i się skarżą w gazetach .
https://www.radiowroclaw.pl/ar…

To jest zwykłe złodziejstwo i okradanie lokatorów bo pobierają pieniądze przez tyle miesięcy i nie wykonują usług.

Zwroty są jak ktoś sobie nie grzeje w mieszkaniu i marznie, a przez 6 miesięcy to zamiast płacić za coś czego nie dostaje samemu można sobie odłożyć.
d3
d3 02.10.2020, 17:03
Do ciebie nie dociera, że nie palą przez 6 miesięcy, a liczą przez cały rok. Skoro płace to mają palić przez cały rok bo biorą za to pieniądze. Jeśli nie palą to pieniądze są pobierane od lokatorów bezpodstawnie bo skoro nie palą jakim prawem je pobierają za usługę, której nie wykonują?

To samo zrobią jak zlikwidują junkersy. Już słyszałem od ludzi co im to podłączyli, że płaca dodatkowy abonament za zużycie energii i w tym roku już podnieśli im do góry tą opłatę, a plus to co jeszcze zużyją. Prąd ma jeszcze iść w tym roku bardzo podrożeć więc ci co mają wodę ciepłą z sieci na pewno się ucieszą, że dostaną kolejną podwyżkę w tym roku..
Looo
Looo 02.10.2020, 20:08
***u, bo nie wiem jak inaczej napisać do Ciebie. Wolisz płacić po 200zl co miesiąc czy przez 3 miesiące po 800? Stać Cię tyle płacić? Po sposobie, jakości i ortografii stwierdzam , że nie masz żadnego wykształcenia i pracujesz w zgiuk
d3
d3 03.10.2020, 18:50
Już ci wyjaśniłem tępa ś***** ale twój pustostan nie przyjmuje informacji. Ludzie nie powinni płacić za centralne przez 6 miesięcy bo nie palą, a skoro nie palą to ludzie nie powinni wydawać na coś czego nie dostają..
On
On 03.10.2020, 18:13
No właśnie i tak jesteś w błędzie, bo jak mamy palicic caly rok za ogrzewanie to po grzyba są zwroty później? Nie widzisz tego ze nas okradają jak sie tylko da. A wgl co to za koszty jak w Lubaniu palą sianem i miałem , gdzie wgl zim nie ma ostatnimi laty a ciagle sa podwyżki
taktojest
taktojest 04.10.2020, 11:00
Wiesz kto dostaje zwroty ludzie co zakręcają i siedzą w zimnie bo nie grzeją, a potem grzyb na ścianie wychodzi, a tego zwrotu jest co kot napłakał.
Chyba, że mówimy o cwaniaczkach co odkręcają te podzielniki grzeją ile chcą i mają w mieszkaniu tropiki i okna pootwierane i dostaną jeszcze zwroty bo podzielnik leży schowany w szafie.
tosk
tosk 02.10.2020, 09:35
Likwidacja junkersów przyniesie wam tylko więcej kosztów niż korzyści. Obecnie płacicie tylko za zużycie wody i gazu jak odkręcicie ciepłą wodę. Gdy będziecie podłączeni do sieci będziecie płacili koszty z związane z zużyciem energii bo woda ciepła będzie podgrzewana cały czas plus koszt wody ile tam jej zużyjecie. Pierwsi lokatorzy dostali już podwyżki. Więc niech was nie czarują jakie to wygodne i bezpieczne.
Xyz
Xyz 02.10.2020, 08:54
Nooo... Płacisz jak za zboże... We Wrocławiu tańsze czynsze, śmieci... Ale Tosz to lubań jest przecież...
Prezes do spółdzielni zaprasza....??? Tam nie ma kompetentnych osób do rozmowy panie prezesie.... W administracji kompetencje...??? Szczególnie pani od zieleni nie ma kompetencji.... I nigdy nie miała....
Po 30 latach zmienia spółdzielnia rury gazowe, światło naprawia ale jak się przyjdzie żeby porządek zrobić wokoło bloku, to kawę piją... Taka rzeczywistość panie prezesie....
Ekonomistka
Ekonomistka 02.10.2020, 07:29
Przeczytałam kilka komentarzy... Nie jestem zwolennikiem obecnych rządów, ale to co wprowadza rząd ma przełożenie niemal na wszystkie sfery życia. Jeżeli rząd określi wzrost płacy minimalnej, to proszę zauważyć, że każdy przedsiębiorca, instytucja, czy spółdzielnia muszą się do tego dostosować. Wynagrodzenie jest kosztem pracy, którego wzrost każdy musi uwzględnić w swoich kalkulacjach, ma to przełożenie na ceny usług, czy ceny artykułów. Zobaczmy jak bardzo wzrosła cena np. pieczywa w ciągu ostatnich dwóch lat, czy ceny np. usług. Wizyta u stomatologa rok temu kosztowała mnie 100 zł, w tym roku już 150 zł. Każdego boli podwyżka, mnie jako lokatora też, ale takie są niestety ekonomiczne skutki działań osób zarządzających Państwem. Spółdzielnia, która spełnia swoje zadania statutowe musi korzystać z usług innych podmiotów gospodarczych, a ceny usług tych podmiotów też wzrosły, a to należy uwzględniać w kalkulacjach stawek za lokale. Taka jest niestety zależność i rzeczywistość ekonomiczna. A zrozumiałym jest niezadowolenie, ale tak jest niestety, jak wspomniałam wyżej, niemal ze wszystkimi sferami życia.
Dzik
Dzik 02.10.2020, 09:58
Dobra raz w roku moze być podzywka jak wszystkiego wszędzie ale nie 3/4 razy do roku ze podzywka czynszu jest. Ogarnij człowieku trochę chyba ze nie mieszkasz w bloku i się nie znasz na tym i nie wiesz co sie dzieje a sie wypowiadasz
A spółdzielnia nic nie robi, pracownicy maja godzinną przerwę na śniadanie, wożą *** w służbowych samochodowych a to ludzie placa za to o godz 14 juz zjezdzaja na baze bo przeciez o 15 koniec to po co robic jak mozna godzinę posiedzieć. Ty naprwde nie widzisz co się tu dzieje a nos w nie swoje sprawy wpychasz
krystyna
krystyna 02.10.2020, 06:52
Ludzie pracują to też chcą godnie zarabiać,ale ci ludzie w spółdzielni nie szanują tych którzy im te wynagrodzenia umozliwiają ponosząc takie opłaty.Są burkliwi, nieuprzejni,, no i dużo czasu spędzają poza budynkiem spółdzielni i tego nie ukrywają. Nie piszę gdzie bo wszyscy wiedzą.
Klient
Klient 02.10.2020, 13:21
Dokładnie. Zgadzam sie w 100%. Notorycznie niektóre Panie widywane są co godzinie na papierosie. Jeśli owe Panie myślą,że ich nie widać,bo chowają sie za rogiem budynku to są w błędzie!!!!!!
Tak własnie wygląda ich ciężka praca😅
JA
JA 02.10.2020, 06:27
Z kogoś muszą ściągnać te trzynaste emeryrury,500+....ale naród jest naiwny p......... pisowcy myślą, że rząd daje ot tak sobie za darmo
Józek
Józek 02.10.2020, 01:34
Za dużo nie potrzebnych stanowisk osoby na niższych szczeblach kupują nowe samochody budują się powinien się burmistrz nasz kochany zainteresować mieszkańcami bo do tej pory jest dla mnie sprawiedliwy niech się ktoś wkoncu weźmie za tą spółdzielnie
Janina
Janina 02.10.2020, 01:19
We Wrocławiu się płaci 300 zł za 50mkw to nieźle w Lubaniu się płaci prawie 2 x tyle ale ważne że sprzątaczek nazatrudniali siedzą po piwnicach i jedzą paczki.bidoki budują domy zmieniają auta a czynsz rośnie za co podwyżki dla pracowników za siedzenie po piwnicach czy za to że co drugi pijany pracuje ?
Staszek
Staszek 02.10.2020, 01:15
Kierownika od budowlanki często widuje w Lidlu w godzinach pracy na zakupach to normalne ?
Gal Anonim
Gal Anonim 02.10.2020, 01:08
No płace pracowników to jedno parę lat temu było wywieszone na bramach ile zarabia prezes ile zastępca obecny prezes wtedy 17 tys druga sprawa dom na kredyt żeby nikt się nie czepiał trzeba utrzymać żonę i kochankę która z resztą pracuje w tym samym lokalu spółdzielczym :) trzecia sprawa na paliwo dra pracowników też trzeba zarobić w czasie pracy jezdza na ryby sam łowię jestem na emeryturze częste w godzinach pracy widuje ich i na zakupach w godz pracy.
ANTY
ANTY 01.10.2020, 22:31
.....spółdzielnia to jeden z ostatnich zabytków KOMUNIZMU ......płacz i płać !!!.....my som władza ......
Nick
Nick 01.10.2020, 22:20
Podwyżki to pikuś z problemem który dręczy wielu mieszkańców. Ciągle notoryczne kradzieże na osiedlu. Włamania do aut oraz piwnic. Non stop powtórki a jakby tego było mało to każdy wie że ci złodzieje mieszkają na ulicy esperantystow. Co z tej podwyżki jak nic nie można trzymać w piwnicach bo więcej można stracić. Nie rozumiem tzw "policji" która dokładnie wie co to za paczka gdyż nawet się nie ukrywają jak nic z tym nie robią. Jak ufać i być spokojnym jak policja mówi "a to ci byli" a ty wracasz do domu z kwitkiem
Coco
Coco 01.10.2020, 21:07
Ja nie od dziś się dziwię jak można mieć mieszkanie własnościowe i płacić spółdzielni tyle kasy miesięcznie. To jest niedorzeczne. Ludzie otwórzcie oczy!
Aaa
Aaa 01.10.2020, 20:52
Mieszkam we Wrocławiu. Mamy wspólnotę. Tez
Można się doczepić ale takie czynsze jak w Lubaniu to dla mnie jakieś nieporozumienie. Przy mieszkaniu 50mkw płacimy ok 300 zł ale to w zależności od zużycia mediów. To dla skandal co SM wyprawia.

Pozostałe