Czyn zabroniony nie najlepiej przemyślany

  • 01.10.2020, 13:56 (aktualizacja 01.10.2020, 14:16)
  • red.
Czyn zabroniony nie najlepiej przemyślany

Podziel się:

Oceń:

Dziś około 12. rozdzwonił się telefon dyżurnego Straży Miejskiej w Lubaniu. Mieszkańcy informowali o widocznym z daleka słupie gęstego czarnego dymu, który unosi się w okolicach ul. Warszawskiej w Lubaniu. Oprócz strażników miejskich na nogi postawiono również dwa zastępy straży pożarnej.

Idąc w kierunku unoszącego się w niebo słupa czarnego dymu, strażnicy miejscy trafili w gęste chaszcze między Kwisą a Księginkami w pobliżu torów kolejowych.

Tam przyłapali na gorącym uczynku trzech mieszkańców Księginek, którzy aby odzyskać i spieniężyć miedź wypalili sporą stertę kabli.

Panowie nie próbowali uciekać ani też wypierać się popełnionego czynu. Strażnicy miejscy spisali mężczyzn i w związku z popełnionym wykroczeniem skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Za czyn taki grozi kara do 5 tys. zł.

red.

Zdjęcia (5)

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zniesmaczony
Zniesmaczony 07.10.2020, 00:55
A może to złodzieje grasujący na głównej ?
Rafał
Rafał 03.10.2020, 09:21
Wezcie sie za Henrykow co meble I plastiki z Lubania przyjezdzaja do spalenia
Heniek
Heniek 03.10.2020, 09:11
Jak w Henrykowie palą plastiki ze znanej hurtowni z Lubania to cisza .A o scinkach z mebli firmy H... ktore tirami przyjezdzaja tez cicho dopuki sie kominy ludzia nie zaczna palic.Komu zglosic taki incydent?
Adam
Adam 03.10.2020, 09:36
Wszyscy wiedza nikt nic nie robi na policje to zglosic czy straz miejska ??
fujara
fujara 03.10.2020, 17:37
Ile chcesz nie zgłaszaj ni mają zapłacone
Preses
Preses 02.10.2020, 16:30
Już to widzę jak te chłopy zapłacą tą grzywnę. Będą musieli chyba wypalić tonę takich kabli co by to spłacić. Pewnie pójdą *** w pasiaki.
Gosc
Gosc 02.10.2020, 11:09
Lubań miasto pod...dalaczy
Kasia
Kasia 02.10.2020, 10:54
Przesłuchać porządnie może to i oni okradają piwnice , z których giną rowery i wiele innych rzeczy.
Szef
Szef 02.10.2020, 10:51
15 lat więzienia
40tys zł kary
Ordery dla służb mundurowych
Jestem z was dumny!!!!!!
Marcin S.
Marcin S. 02.10.2020, 09:08
Wypalam miedź w Pieńsku i niemam takich problemów. Zapraszam do wspólnego wypalania już w ten weekend.
............
............ 02.10.2020, 14:44
Najczęściej występującymi toksycznymi produktami spalania kabli są tlenek węgla, cyjanowodór, kwaśne gazy halogenowe, tlenki azotu, dwutlenek siarki, lotne węglowodory i ich pochodne. Marcinkowi S. życzę wzmacniającej zdrowie inhalacji.
..........
.......... 02.10.2020, 07:52
Policja również powinna ustalić skat ci ludzie mieli tak dużą ilość kabli miedzianych. Zuchwalstwo złomiarzy przekracza wszelkie granice. Potrafią zdjąć transformator ze słupa, wymontować pompę w wodociągach miejskich. Grzywna 5000 z,ł to w tym przypadku za mało.
lomp
lomp 02.10.2020, 07:02
moim zdaniem powinni wypalać tę miedziawę na pl. Lompy(kim był ów Lomp nikt nie wie),kara na bank nie byłaby większa.
Jan
Jan 02.10.2020, 06:56
dobrze wiedzieć że stróże prawa zjawiąją sie na sygnał dymny. Jak dzwonisz to zawsze się czymś wyłgają
sos
sos 02.10.2020, 06:54
nie powiadomili jednostek jankeskich?
Iwonka
Iwonka 02.10.2020, 01:13
Mieszkam nie daleko Pani która z kotami jeździ autem spółdzielni to spółdzielnia pomaga lokatora ? Czy o co tu chodzi
.
. 02.10.2020, 12:59
Hę?
Igor
Igor 01.10.2020, 21:56
Skoro jest technologia ... korekcji wady wzroku laserem (daleko i blisko wzroczność) i nie trzeba okularów....

jest technologia oklejania gumą miedzi... onzaczenia przewodów wg, norm. To jaki problem na skupie metali kolorowych nauczyć wagę ile jest polipre... cudu na kablu, przewodzie??

Taki mamy system recyklingu ... .. pomysł na biznes? (pewnie tak, kupić dużo ziemi i zakopać).
Cezary Cezary
Cezary Cezary 03.10.2020, 11:12
Bo przewodów jest 1000 rodzajów i nie ma norm co do grubości izolacji?
Wojciech
Wojciech 01.10.2020, 18:41