Więcej na piece

  • 29.09.2020, 13:15 (aktualizacja 29.09.2020, 13:45)
  • ŁCR
Więcej na piece ŁCR

Podziel się:

Oceń:

To już pewne. Dodatkowe 80 tys. złotych z budżetu miejskiego uzupełni środki potrzebne na wymianę pieców w lubańskich gospodarstwach domowych.

Miejski program „Dotacji na wymianę systemów ogrzewania opartych na paliwie stałym lub biomasie” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lubania. W 2019 roku skorzystało z niego 27 wnioskodawców, a miasto przeznaczyło na ten cel około 102 tys. złotych. Z uwagi na rosnące zainteresowanie mieszkańców w budżecie na 2020 rok na ten cel zabezpieczono 200 tys. złotych. Okazuje się, że choć dwa razy wyższa niż w roku poprzednim, wygenerowana kwota jest za mała w stosunku do potrzeb wnioskujących.

- W tym roku po środki zgłosiło się jeszcze więcej mieszkańców niż do ubiegłorocznej edycji – mówi Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński. – Do urzędu wpłynęło 52 wnioski na ogólną kwotę 280 tys. zł. Przy zaplanowanych 200 tys. zł nie udałoby się nam włączyć do programu wszystkich wnioskodawców. Zabrakło środków dla 17 osób. Stąd po ponownej weryfikacji złożonych wniosków i analizie wykonania budżetu za I półrocze postanowiliśmy dołożyć na te dotacje 80 tys. złotych. Dzięki temu uda się nam wszystkie wnioski pozytywnie rozpatrzyć, a wszyscy wnioskujący jeszcze w tym roku dostaną zwrot części poniesionych kosztów – wyjaśnia burmistrz Lubania.

Powyższe zmiany finansowe w budżecie miasta zostały zaakceptowane i zatwierdzone przez radnych na wrześniowej sesji Rady Miasta Lubań. Przypominamy, że Gmina Miejska Lubań jednocześnie z własnym projektem wymiany pieców realizuje projekt „Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Miasta Lubań” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

ŁCR

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Myslacy logicznie
Myslacy logicznie 29.09.2020, 22:26
Ogrzewanie PEC ma swoje zalety , ale tylko dla osob pragnacych błyskawicznie odchudzić sie . Ciepełko wytopi troche kilogramow a jak dostaniesz rachunek to na jedzonko niewiele zostanie .Lepszego leku na odchudzanie to nawet w aptece nie kupicie .
Jo
Jo 29.09.2020, 17:26
Ogrzewanie z PEC jest drogie ,a z ciepła woda to juz jest dramat . , !

Pozostałe