W Lubaniu są zbierane podpisy pod projektem ustawy Stop LGBT

  • 25.09.2020, 19:24 (aktualizacja 26.09.2020, 21:24)
  • red.
W Lubaniu są zbierane podpisy pod projektem ustawy Stop LGBT pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

W najbliższą niedzielę w jednej z lubańskich parafii, najprawdopodobniej po raz kolejny, będą zbierane podpisy pod kontrowersyjnym projektem uchwały obywatelskiej „Stop LGBT”. Projekt przewiduje m.in. ograniczenie praw do zgromadzeń środowiskom LGBT.

Mowa o parafii na Księginkach pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Lubaniu, gdzie w ogłoszeniach duszpasterskich znajdujemy taką oto informację:

W ostatniej ławce została umieszczona lista, na którą mogą wpisywać się osoby popierające projekt ustawy „Stop LGBT”.

Proboszcz parafii pytany dziś, czy w najbliższą niedzielę lista będzie również dostępna odparł, że najprawdopodobniej tak. - Część osób się wpisała, ale na liście są braki w postaci numerów PESEL czy podpisów.

Już w ubiegłym tygodniu zbieranie podpisów po niedzielnych mszach świętych wzbudziło głosy oburzenia, bowiem projekt obywatelskiej ustawy złożony przez Fundację Życie i Rodzina, a promowany przez działaczkę Kaję Godek, przez wielu uważany jest za sprzeczny z konstytucją i homofobiczny. Co więcej, eksperci oceniają go jako bubel prawny.

Fundacja Życie i Rodzina, która na swoich stronach w jednej linii wypisuje słowa „aborcja”, „dewiacja” i „LGBT” chce, aby Sejm uchwalił ustawę gwarantującą faktyczną ochronę małżeństwa, rodziny i rodzicielstwa poprzez eliminację z przestrzeni publicznej zgromadzeń podważających te wartości.

Zablokowane ma to zostać przez wprowadzenie zakazu zgromadzeń organizowanych w celach:

  • kwestionowania małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny,
  • propagowania rozszerzenia instytucji małżeństwa na osoby tej samej płci,
  • propagowania związków osób tej samej płci lub związków składających się z więcej niż dwóch osób,
  • propagowania traktowania związków osób tej samej płci lub związków składających się z więcej niż dwóch osób w sposób uprzywilejowany,
  • propagowania rozwiązań prawnych mających na celu uprzywilejowanie związków osób tej samej płci,
  • propagowania możliwości przysposabiania dzieci przez osoby tej samej płci,
  • propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm,
  • propagowania płci jako bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych,
  • propagowania aktywności seksualnych dzieci i młodzieży przed ukończeniem 18 roku życia.

Aby nie było wątpliwości, autorzy projektu uściślili również definicję słowa propagowanie - „przez propagowanie rozumie się wszelkie formy upowszechniania, rozpowszechniania, agitowania, lobbowania, twierdzenia, oczekiwania, żądania, zalecania, rekomendowania bądź promowania”.

Są ludzie, którzy popierają ograniczanie praw mniejszościom seksualnym i deklarują swój podpis na liście poparcia do projektu ustawy obywatelskiej a przypomnijmy potrzebnych jest ich 100 tys. by złożyć projekt w Sejmie.

Są też tacy jak Anna Błaszczak-Banasiak z biura Rzecznika Praw Obywatelskich, która twierdzi, że projekt rażąco narusza wartości zapisane w Konstytucji.

„Zgodnie ze standardem konstytucyjnym nie ma możliwości przedmiotowego ograniczania wolności zgromadzeń, czyli takiego, który dotyczy określonej tematyki. Wyjątkiem jest naruszenie prawa. Możemy więc ograniczyć wolność zgromadzeń tylko wtedy, gdy propaguje treści zakazane w drodze kodeksu karnego czy nawołuje do przestępstwa. (…) Tym co szczególnie rzuca się w oczy, projekt nie tyle sprzeciwia się respektowaniu czy przyznawaniu osobom LGBT praw, ile kompletnie zakazuje ich domagania się. A to oznacza, że nie mamy do czynienia tylko z naruszeniem wolności zgromadzeń, ale też wolności słowa ” — tłumaczyła dla OKO. prawniczka z biura RPO.

Fala krytyki wylała się również na Episkopat, którego sekretarz w rozesłanej do biskupów korespondencji namawiał do „ewentualnego przychylnego podejścia do tej sprawy” (zbiórki podpisów na trenach kościelnych) by później stwierdzić, że list to jedynie przekazana informacja o inicjatywie ustawodawczej. Pozostawiając w ten sposób decyzję biskupom diecezjalnym.

Wspierając inicjatywę Kai Godek poprzez udostępnianie przestrzeni kościelnych do zbierania podpisów pod tym nienawistnym projektem, Kościół wysyła, świadomie lub nie, sygnał, że wspiera homofobię i transfobię. - mówiła dla Wrocławskiej Gazety Wyborczej, Cecylia Jakubczak ze Stowarzyszenia „Kampania Przeciw Homofobii”.

W kraju biskupi różnie podeszli do tematu, są diecezje gdzie zbiórki podpisów zakazano, są też i takie gdzie wręcz się do nich zachęca.

Zapytaliśmy rzecznika prasowego diecezji legnickiej czy Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zajął stanowisko w tej sprawie. - Biskup nie zajął stanowiska w tej sprawie – zdawkowo odpowiedział nam ks. Waldemar Wesołowski.

Oznacza to, że decyzję o zbiórce podpisów w parafiach na terenie diecezji legnickiej pozostawiono ich proboszczom. Jak widzimy z możliwości tej skorzystano między innymi w jednej z lubańskich parafii.

red.

Komentarze (88)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ReniaK
ReniaK 30.09.2020, 21:21
Kozienice. Samobójstwo 12-latki.
Nauczyciel, z relacji kilku uczniów wywnioskował, że nastolatka mogła być zaszczuta przez rówieśników. - Twierdzą, że została zaszczuta na tle orientacji seksualnej przez rówieśników w sieci i w realu.
================
To może ksiądz proboszcz z Księginek odprawi mszę świętą za duszę Zuzi - co by nie trafiła do piekła!
Kicia
Kicia 30.09.2020, 21:12
Gay+ gay = nie rodzina
Lesba + lesba = nie rodzina
Heteroseksualna para bez ślubu = nie rodzina
Małżeństwo bez dziecka/ci = nie rodzina
Małżeństwo z dzieckiem in vitro – niby rodzina
Małżeństwo z dzieckiem adoptowanym = taka sobie rodzina
Stary cap z kotem = przykładna rodzina
parafianin
parafianin 30.09.2020, 20:18
Czy to ten sam ksiądz, który jakiś czas temu opracował listę na której mieli się wpisywać parafianie w temacie kolędy tj. kto przyjmie księdza i ile da w kopercie ? bo dociera do mnie, że dalej na tapecie jest kościół z Księginek i zarządzający przy ołtarzu biznesmen w habicie
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 30.09.2020, 12:37
Kościół – jeden z najważniejszych rozgrywających na scenie politycznej, zabiegający o udział we władzy i przywilejach, aspirujący do ideologicznego monopolu i całkowitej dominacji w sferze symbolicznej – odsłonił się i pokazał swoje prawdziwe oblicze. Pelne falszu, obłudy i hipokryzji.
Identyfikacja, stygmatyzacja, wyłączanie prowadzą do eksterminacji. Faszystowska III Rzesza wcześnie zadbała o utworzenie stref wolnych od tych, którzy zagrażają „zdrowej tkance narodu”. W państwie poddanym ideologicznemu szaleństwu nikt nie jest bezpieczny. Wtedy i dziś.
„Ponieważ ogień stosów wygasł inkwizytorzy mogą wyżywać się tylko na papierze. Ale ten wyrok, wykluczający osoby LGBT+ z obszaru tego, co w społeczności ludzkiej jest „naturalne”, „przyrodzone”, „właściwe”, ma swoje dramatyczne konsekwencje społeczne i skutki praktyczne. Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się na ulicach polskich miast: bicie i lżenie ludzi, podejrzewanych, że są ***ami albo lesbami” – pisze o stanowisku Episkopatu ws. LGBT+ prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich i Centrum Badań nad Zagładą Żydów, autor kilku głośnych książek
• (w listopadzie wyjdzie kolejna – „Wieczne strapienie. O kłamstwie, historii i Kościele”).
Zawiły i bełkotliwy wywód teologiczny, okraszany od czasu do czasu usakralnionym pseudonaukowym żargonem, przekłada się więc na czyny — akty fizycznej agresji i psychicznej przemocy. Bulwersujące jest, że to subtelne podżeganie do nienawiści sąsiaduje z faryzejskimi zapewnieniami o szacunku dla tych, których się stygmatyzuje.
Księże proboszczu z parafii św. Maksymiliana Kolbe – opamiętaj się!
WielkiKanclerzKoronny
WielkiKanclerzKoronny 30.09.2020, 12:23
„W nawiązaniu do akcji zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy »Stop LGBT«, informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na jej promowanie i przeprowadzanie na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej”. Tak brzmiał list arcybiskupa do proboszczów Archidiecezji Poznańskiej, który opublikował portal DEON.
++++++++++++++++++
Jedynym biskupem, który otwarcie skrytykował zaangażowanie Kościoła w zbiórkę podpisów, był warszawski biskup pomocniczy Piotr Jarecki.
TeresaW
TeresaW 30.09.2020, 12:16
Biskup legnicki nie zajął stanowiska w tej sprawie natomiast Archidiecezja gdańska z kolei wyraźnie zdystansowała się od projektu: „Rozumiejąc motywację inicjatywy należy pamiętać, że wprowadzanie zmian w prawie o zgromadzeniach dotyka podstawowych praw i swobód obywatelskich. Zaostrzenie ustawy może kiedyś zostać wykorzystane do ograniczenia zgromadzeń o charakterze liturgicznym, procesji, pielgrzymek, a także zgromadzeń o charakterze narodowym i patriotycznym”.
W komunikacie podkreślono, że archidiecezja nie opowiada się za konkretnym projektem.
=============
Uważajcie nawiedzeni kato-maniacy co byście nie wykopali dołka pod samym sobą.
WesołyJaś
WesołyJaś 30.09.2020, 11:42
Skrzywdzonych dzieci
Cichy jęk
Dobiega nas po latach
A czas co leci
Budzi lęk
Że ktoś to pozamiata

Straconych lat
Nie wróci nikt
I bólu nie ukoi
Świata z za krat
Więzienny wikt
Pedofil się nie boi

Sutanny krój
Szkaplerza błysk
Powagi znak Kościoła
Przewodnik twój
Szczerząc swe kły
Do grzechu dzieci woła

Powiedzmy dość
Oddzielmy zło
Od wiernych skromnych księży
Biskupów złość
Obłudy dno
Przebijmy by zwyciężyć

Nie tym co chcą z KK walczyć ale tym którym oczyszczenie kręgów kleru z ułomnych kapłanów i kryjących ich niegodne czyny biskupów - ten wierszyk dedykuję
Janusz Wesoły
Szympanides Makakikopulos
Szympanides Makakikopulos 30.09.2020, 20:58
"A upadek Jego będzie wielki"!

Nareszcie "świętym" starcom łydy u ołtarzy
dygocą pod brzemieniem grzechów ukrywanych!!
Nareszcie z przerażenia głos mają zadrgany,
zaś psalmy - ością w gardłach im pouwięzały!!

Nie trzeba hord Proroka, cicho siedzą "Icki..."
A tu wali się z hukiem... Kościół Katolicki!
Wystarczy trącić próchno ręką albo nogą
By runął ten, co go "piekielne bramy nie przemogą"!

Oto wreszcie nadchodzi, oto "Pan u bramy"
"...za co Panie, ach, za co? Cóż takie skrywamy"?
Że zarówno kapłani, jako i cywile
Kościół nasz opuszczają"? - "...boście pedofile"!!!
- rzecze im. "Wiedzieliście o mym Drugim Przyjściu"
i o Waszym, zaprzańcy, z "moich śladów" wyjściu!

Nimi to postępować, i kroczyć mieliście
a wy?! W cieniu ołtarzy pe-do-fi-li-li-ście!!!
Pójdźcie w ogień piekielny, w ogień zatracenia
Na nic wasze złocenia, i nabożne pienia!
Głos popedofilonych woła do mnie z Ziemi!
Zmieszany z biciem w dzwony, z psalmy fałszywemi!

Niezliczone miliony na wieków przestrzeni
Waszych chuci ofiary!! - a wy? - wy-świę-ce-ni!
W czasie gdyście się wzajem kanonizowali
Ministranci swych księży onanizowali!
Chłopcy oraz dzieweczki, jako te jagnięta
szły "pod nóż" - o milionach któż, prócz Mnie, pamięta?!

Za to, coście czynili - twarz odwracam z wstrętem
od Kościoła, co sobie "sterem, żeglarzem, okrętem"!
Policjantem był, sędzią - lecz przenigdy katem
Down'ów o głowach złotym sypanych brokatem!!

Nawet islamskich starców z dziewczętami w tyle
zostawiacie... zboczeni rzymskopedofile!!
Jako przepowiedziałem - tako wam się stanie!
"Dom modlitw waszych drętwych pusty wam zostanie"!
Wam, coście "piętnowani na swoim sumieniu"
Nogi z dup rwać, a "kamień... nawet na kamieniu..."!!!

Sennym marzeniem moim jest świat bez kapłanów
nadętych buców, odętych purpurat-cabanów
Świat bez wojennych, świętych podżegaczy
stosy podżegających Świata Podpalaczy

Ach, jak mi we snach tęskno, ach, jak mi się marzy
Świat mądrych, wolnych ludzi, bez rewerendarzy
wiecznie stroszących pióra Świata Gospodarzy
tych sacralnych, niebieskich ptaszków-altanników
Mistrzów nieodpowiedzialności i prawnych uników!

Do każdej megazbrodni dniem i nocą zdolnych
Choć bajecznie bogatych - bulimicznie głodnych!
Wiek wieków purpurowych Świata Zegarmistrzów
intryg i prowokacji niedościgłych mistrzów!

Spiżem buta "złączonych" z każdym mechanizmem
o ile ten nie "tyka"... zgodnie z Katechizmem!
Czy innym, objawionym pastuchom nad ranem
złotymi literami spisanym Koranem...

Świat mi się marzy od tych wszystkich "świętych" wolny
i tysięcznej, kolejnej religijnej wojny...
Świat mi się marzy wolny... od stad "świętych" mężów
jak "prastary kusiciel" jadowitych wężów
Tam winduje bydlaka bydlak na piedestał,
na którym żaden bydlak nigdy przedtem nie stał...

miliardom wciskających swe oszustwa grube:
Islamską, szinto i każdą równą im podróbę!!
Wolnych od religiozy, prawych mądrych ludzi
Których żaden "mąż święty" do złego nie judzi...

Oręża nie poświęci, tych "świętej pamięci"
Do Nieba za łapówki już nigdy nie wkręci.
Dziecka już żaden nigdy nie popedofili
In nomine Patris, et pedofili, et spiritus fili...

Zrywam się, gdy sen ów snuć mi się przydarza
i ćwiczę... cmoki w pierścień Kato-Gospodarza...!
Cwiczę na wsiakij słuczaj, żeby nie wyjść z wprawy:
- "cień Lecha" rządzi z... Jarkiem Srawpierdliwie ka'Prawym!

"Prawie" robi różnicę - dziw to ponad dziwy:
Podlactwem rządzi gnom ka'Prawie Srawpierdliwy!!
Ćwiczę ot tak, dla wprawy, na wszelki wypadek
- "rzondzom" PiS & Pan JaPa - Wielki Święty Dziadek!
Oko-Press
Oko-Press 30.09.2020, 09:05
W lutym 2019 roku przedstawiciele Fundacji „Nie Lękajcie Się” wręczyli papieżowi Franciszkowi raport z listą 24 biskupów tuszujących pedofilię w polskim Kościele. W aneksie do tego raportu dodajemy 16 nowych przypadków.....
https://oko.press/34-polskich-biskupow-tuszowanie-pedofilii-raport/
Wiera
Wiera 30.09.2020, 08:57
UWAGA!
Sekta naciąga na Maryję, na audiencji przyjmuje ich pan Jędraszewski. Bo dzielą nienawiść do LGBT
+++++++++++++
Emeryci dostają tajemnicze listy nawołujące do finansowego wsparcia akcji wręczenia Matce Boskiej tysiąca białych róż. Organizacja, która je rozsyła, gorąco popiera abp. Jędraszewskiego, a hierarcha odwdzięcza się udzielaną audiencją
„Szanowna Pani, jeśli teraz skorzysta Pani z mojego zaproszenia do wzięcia udziału w naszej najnowszej kampanii… odpowie Pani na prośbę Matki Bożej. Przesadzam? Absolutnie nie! Organizując tę akcję, pomyślałem przede wszystkim o tych osobach, które – ufam! – szczerze kochają Maryję. Pomyślałem o Pani… bowiem od pewnego czasu nie mam z Panią żadnego kontaktu. Bardzo mnie to martwi” – to fragment listu, który otrzymała ostatnio lubańska emerytka.
Dalej nadawca listu zachęca adresatkę, 80-letnią kobietę, do odmówienia aktu ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi oraz wysłania stowarzyszeniu pieniędzy na rzecz inicjatywy podarowania Maryi tysiąca róż.
Nadawca zachęca do wpłacania kwot w wysokości od 30 do 100 zł – „Ktoś będzie Pani zawdzięczał swoje nawrócenie. Co więcej, swą ofiarą osobiście przyłączy się Pani do aktu wynagrodzenia Sercu Maryi, bo w imieniu Pani i wszystkich uczestników akcji ofiarujemy 6 października w Fatimie 1000 białych róż!”.
Uważny
Uważny 29.09.2020, 21:24
.... a to dla zagorzałych wielbicieli facetów w sutannach a pytanie to: kiedy do tego dorośniemy jako Polacy bo Włosi potrafili !

Włosi walczą z pedofilią. Wydali surowe zalecenia

Włoski episkopat wydał vademecum ws. walki z pedofilią. Zalecono w nim m.in. aby nie spotykać się sam na sam z osobą małoletnią, unikać odizolowanych miejsc oraz informować rodziców o godzinie rozpoczęcia i zakończenia liturgii.
Głowna zasada to "unikanie sytuacji, w której ksiądz znajdzie się sam na sam z osobą małoletnią". Ponadto zaleca się, aby dzieci pełniące funkcję np. ministrantów nie przebywały w kościele dłużej niż jest to wymagane.
Gulczas
Gulczas 29.09.2020, 18:49
"Chrześcijaństwo – to wiara w to, że jakieś kosmiczne, żydowskie zombie wcielone z Bliskiego Wschodu może dać Tobie życie wieczne, jeżeli symbolicznie zjesz wafelek czyli jego ciało i telepatycznie powiesz mu, że akceptujesz go jako swojego zbawiciela, po to, aby usunął grzech pierworodny z Twojej duszy, który to grzech ludzkość posiada ponieważ stworzona z żebra kobieta została namówiona przez gadającego węża do zjedzenia jakiegoś owoca (może i jabłka) z magicznego drzewa." Ament!
O.N.A.
O.N.A. 28.09.2020, 17:19
Lubań pozazdrościł Kraśnikowi. "Brawo Wy" 😁😁😁😁 skoro brakuje innych pomysłów na promocję...
Wacław
Wacław 28.09.2020, 13:08
Słuchajcie kmioty pospolite i inne pospólstwo! Ludzie którzy identyfikują się z LGBT mają - tak jak wszyscy inni - wszelkie prawa do okazywania swojej orientacji - mogą nawet urządzać wiece i głosić homilie, że to oni są normalni a pozostali nie identyfikujący się z tą orientacją nie. Mogą swobodnie łączyć się w prawy i inne związki i dobierać sobie towarzyszy/szki życia jakie im się tylko podoba.
Wrr
Wrr 28.09.2020, 10:13
Wstyd i jeszcze raz wstyd. Katolicki kraj przepełniony miłością do drugiej osoby. Może by tak zacząć zbierać podpisy za usunięciem katolickiego burmistrza i jego świty. O pedofilach w czarnych sukienkach cicho, tutaj jest problem ciągle nie rozwiązany.
Podatnik
Podatnik 28.09.2020, 12:29
Przecież kler to najsilniejsza partia polityczna ! KASA i WŁADZA !!! nieroby
Bingo
Bingo 29.09.2020, 18:50
Żeby to tylko nieroby - toż to PASOŻYTY!
Uważny
Uważny 28.09.2020, 08:29
ksiądz tej parafii powinien się pożegnać z wiernymi i zdjąć sutannę...

a poniżej wczorajsze słowa wiceministra !
"Polskie prawo w równym stopniu chroni wszystkich ludzi: nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym ani gospodarczym - z jakiejkolwiek przyczyny. W pełni zgadzamy się z tym przesłaniem dzisiejszego listu ambasadorów akredytowanych w Warszawie" - napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

"Pozytywnie oceniamy też fakt, że w opublikowanym dziś liście nie powtórzono rozpowszechnianych w ostatnim czasie fake newsów na temat rzekomych 'stref wolnych od LGBT”'. Debata publiczna powinna opierać się na faktach, nie na fałszywych narracjach kreowanych przez media i 'aktywistów'" - podkreślił w kolejnym wpisie wiceminister Jabłoński.
PeHa
PeHa 28.09.2020, 13:28
Co by nie mówić, ale rzucenie człekokształtnej gawiedzi na kolana dźwiękiem dzwoneczka to jest z pewnością wielki sukces tresera...
Dużo gorsza od braku edukacji jest tak zwana ciemnota sakralnie oświecona a raczej ogłupiona. Człowiek prosty, często pełen pokory wynikającej ze swej prostoty rozumie, że może czegoś nie wiedzieć na nawet nie rozumieć. Natomiast wykształcony i konsekrowany idiota jest bezgranicznie przekonany o swojej wyższości intelektualnej mimo tego, że jest idiotą.
Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie jestem pewien.
Albert Einstein i Ja
kiedyś praktukujacy katolik
kiedyś praktukujacy katolik 28.09.2020, 12:26
Po co chodzić do kościła z takim księdzem skoro jego nauki nie mają nic wspolnego z miloscią Chrystusa do KAŻDEGO czlowieka ? A po co długie lata chodzą do kościoła "wierni" ( ci od podpisow na liście ) ktorzy nie rozumieją słowa bożego ??
Kornik
Kornik 29.09.2020, 18:53
A jakie tam słowo boże? Ten ich Jahwe-Adonai już od wieków milczy. Ostatnio rozmawiał z prorokiem Bileamem poprzez jego oślicę. Tak stoi w piśmie świętym
Zdzislawa Slowinska
Zdzislawa Slowinska 28.09.2020, 01:17
Do Kosciola chodzimy po to aby zgodnie z 10 przykaza iami byc lepszym czlowiekem i tego uczyc mlode pokolenie a nie po to. by siac. niezgode nienawisc co teraz sie dzieje i bedzie sie dzialo przy takiej pracy dzisiejszych ksiezy... -- nie wszystkich..
( Z.PRZEPROSZRNIEM)
Hieronim
Hieronim 28.09.2020, 13:18
Bo ten Kościół nie ma z ich Bogiem nic wspólnego - to sekta Antychrysta. Oni nawet nie wierzą - mimo iż głoszą ciemnemu ludowi - w paruzję. Armagedon to sami sobie zgotują.
Przeminęła religia Zeusa - przeminie i Jezusa, to tylko kwestia czasu!
Obiektywnie Obiektywny
Obiektywnie Obiektywny 27.09.2020, 12:07
Kpina... Jeżeli radni klepna coś takiego będą skończeni.... Pokażą, że uprzedzenia są dla nich ważniejsze niż dobro mieszkańców... Kasę zabiorą bo ktoś nie lubi czegoś o czym nie ma pojęcia.... Księża powinni promować tolerancje a nie mowe nienawiści....
Szympanides Makakikopulos
Szympanides Makakikopulos 27.09.2020, 19:02
"Pilnuj Szewcze Kopyta"! To hasło jest niczym innym jak zawołaniem "polityku od najniższego szczebla poczynając - zajmuj się tym, do czego zostałeś wybrany i zaprzysiężony: do pilnowania/chodzenia wokoło bezpieczeństwa Polski i Polaków-dobrostanu zdrowotno-materialnego Suwerena a co znane jest pod okrągłosłówkowym określeniem "...a pomyślność Obywateli będzie dla mnie najwyższym nakazem"!! Ty masz się zajmować całym Obywatelem, a nie tylko albo przede wszystkim środkową, miednicznie zdefiniowaną częścią Jej-Jego ciała!! Kościół zaś niech głosi co ma głosić a jego hienrarchowie dobrym osobistym życiowym przykładem a nie li tylko potępieńczymi jeremiadami tak do siebie i głoszonych Prawd Wiary parafialno-obywatelskie masy przyciągną, że wszelkim odmieńcom i oku.wieńcom "...dom ich pusty im zostanie"! Tymczasem z niemałą, rzec by można z lwią zasługą obłudnego i zakłamanego wyalienowanego z życiowej rzeczywistości Kościoła dzieje się odwrotnie - "dom" pełen kościelno-politykanckich "potępieńców-ok.wieńców"pęcznieje i trzeszczy w szwach a "Dom Kościelny pustoszeje" niczym swego czasu Europa po nomen omen Czarnej Zarazie zaś Kościół i liżący mu sempiternę politycy wciąż nie widzą?nie chcą widzieć? swojego niebagatelnego przyczynku do tego stanu rzeczy upadłych!!
KwartetS
KwartetS 27.09.2020, 10:56
Umiłowani Siostry i Bracia!
Redaktor Tomasz Krzyżak napisał właśnie w „Rzeczpospolitej”, powołując się na źródła watykańskie (jak zwykle anonimowe czyli poufne), że wyjaśniane są obecnie sprawy co najmniej 11 polskich biskupów ordynariuszy, którzy mogą „mieć na koncie jakieś zaniedbania” na polu walki z pedofilią w Kościele.
To szokująca liczba: jedna czwarta elity episkopatu!
Natychmiast przychodzi na myśl sytuacja w Chile, gdzie tuszowanie w Kościele drapieżnictwa seksualnego tylko jednego (powszechnie szanowanego) księdza zakończyło się dymisją wszystkich biskupów.
Czego i polskiemu pasożytującemu od wieków Episkookupantowi życzyć wypada.
=============
„Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza” (Mt 18, 6).
Najwyraźniej zbyt wielu w episkopacie nie wie po co tam przyszli.
X
X 27.09.2020, 08:25
Pierwszy raz od wielu lat pojde do kosciola zeby podpisac sie pod tym projektem.
Y
Y 28.09.2020, 08:32
daj spokój bo za ten podpis wina nie dają to nie wybory
Mirka
Mirka 27.09.2020, 18:32
To klasyczny objaw głupola któremu potrzebne w zyciu coś co by mu ulżyło!
Kler
Kler 27.09.2020, 06:36
Cały kościół to ci****gród który ściąga tylko kasę z wiernych a ludziom co przez lata płacili w ciężkich czasach, chorobie nawet nie pomoże, baaa jeszcze rodzina za pogrzeb musi zapłacić.

Pozostałe