Spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją

  • 23.09.2020, 13:41 (aktualizacja 23.09.2020, 13:54)
  • MDK Lubań
Spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją MDK Lubań

Podziel się:

Oceń:

Na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury, w ramach obchodów 800-lecia, Lubań odwiedzi profesor Stanisław Sławomir Nicieja.

Stanisław Sławomir Nicieja to historyk, biografista, eseista, w latach 1996-2016 rektor Uniwersytetu Opolskiego, senator RP kadencji V, autor kilkudziesięciu książek, setek artykułów i wielu filmów dokumentalnych, licznych publikacji, w tym wielotomowej serii „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych”. Dzięki Kresowej Atlantydzie entuzjastycznie przyjętej przez czytelników, zyskał rangę wybitnego znawcy polskich Kresów.

Z pasją i literackim wyczuciem pisze o ich trudnej historii oraz o dawnych i współczesnych mieszkańcach miast utraconych przez Polskę w 1945 roku. W trakcie spotkania profesor opowie między innymi o najnowszym XV tomie, w którym wraca Wilna. Oprócz tego nie zabraknie opowiadań mówiących o Grodnie, Wołczynie, Starych Wasiliszkach, Lwowie, Druskiennikach, Stanisławowie, Buczaczu, Truskawcu, Borysławiu, Zaleszczykach czy Tarnopolu.

Spotkanie z profesorem Stanisławem Sławomirem Nicieją odbędzie się 30 września br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Po spotkaniu możliwość zakupu książek.

MDK Lubań

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe