Chmura czarnego dymu nad Lubaniem

  • 23.09.2020, 09:23
  • red.
Chmura czarnego dymu nad Lubaniem Zdjęcie nadesłane przez Pana Bartka

Podziel się:

Oceń:

Dziś 20 minut przed 9 rozdzwonił się redakcyjny telefon bo nad Lubaniem pojawiła się chmura czarnego dymu. Z daleka wyglądało to na duży pożar na terenie hal po byłych Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego.

Jako pierwsza na miejsce przyjechała lubańska straż miejska i to jej funkcjonariusze zgłosili pożar strażakom. Okazało się, że o poranku ktoś w dwóch miejscach wzniecił ogień w halach na terenie Kamiennogórskiej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości przy ul. Gazowej w Lubaniu. Kłęby czarnego dymu wydobywały się z jednego z pomieszczeń gdzie zgromadzona była hałda śmieci i plastiku. Dym rozchodził się pod dachem hali i wydobywał na zewnątrz przez dziury w dachu co z daleka robiło wrażenie, że płonie cały budynek. Wandale oprócz śmieci w innym miejscu podpalili też starą kanapę.

Przybyli na miejsce strażacy JRG Lubań szybko uporali się z ogniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

red.

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

anna
anna 25.09.2020, 05:12
Lubań jest bardzo brudnym miastem, wystarczy przejść sie np. ze stacji kolejowej do miasta koło gazowni, popatrzeć na torowisko przy cukierni jak wygląda"żywopłot przy targowisku miejskim"..
Cvb
Cvb 24.09.2020, 11:37
Bardzo dobrze, stał bez użytek tyle lat Już dawno można było tam coś zrobić. Jakiś malowany cieć zakwalifikował ruiny do zabytków. Idiotyzm
Nowagre
Nowagre 24.09.2020, 09:28
Czy nie lepiej to wyburzyć? Wszyscy wiemy że przez najbliższe 50 lat i tak tam nic nie powstanie. Pewnie czysty teren łatwiej by było sprzedać komuś kto zrobi w.tym miejscu cokolwiek przyzwoitego.
👨‍🚒
👨‍🚒 23.09.2020, 21:21
Poraz kolejny ktoś pisze że SM pierwsza na miejscu.. To ja zapytam
Gdzie była SM że tam powstała ta hałda śmieci?
Gdzie jest SM że za zakładami na ul. Gazowej jest smietnisko,, jakiś czas temu palił się tam wrak?
Co zrobiła SM aby doprowadzić do usunięcia tych śmieci?

Przestańcie gwiazdorzyć a zajmijcie się waszymi obowiązkami doprowadźcie do usunięcia dzikich wysypisk, i skutecznie egzekwujcie utrzymanie zieleni, również przez spółki miejskie.
xcv
xcv 23.09.2020, 21:20
a już myślałem że wypuścili tego narkomana nieudacznika pseudo ganguska z lubania co podpalił wulkanizację
Rysiek
Rysiek 23.09.2020, 13:17
Taki majątek się marnuje, wstyd panie Burmistrzu.
Ręce opadają
Ręce opadają 23.09.2020, 12:20
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mamy ostatnie cieple, piekne, słoneczne dni. Możemy skorzystać i wyjść na spacer, wywietrzyć mieszkanie itp. Ale nie!!!!! Znalazł się głupek, który pali śmieci i wysyła w atmosferę substancje trujące, którymi my wszyscy oddychamy. Ukarać nie za podpalenie, ale za narażenie na utratę zdrowia mieszkańców Lubania, zwłaszcza mieszkających w tamtej części miasta.
M.
M. 24.09.2020, 08:24
Zima tez sie wietrzy mieszkanie.
Dgh
Dgh 23.09.2020, 11:21
Ponownie Straż Miejska pierwsza na miejscu!
Do redakcji eluban
Do redakcji eluban 23.09.2020, 11:19
Do redakcji eluban... mam pytanko.,czym był nagrywany ten materiał? Bardzo ładny obraz.
dziadek
dziadek 23.09.2020, 11:08
Początek artykułu rozsądnie, że ktoś pidpalił. Dalej natomiast forsowne użycie liczby mnogiej: wandale(e), podpalili(drugie "li"). Pomijając pewną niekonsekwencję to ta liczba mnoga tak strasznie mi jakoś niepasuje zawsze w podobnych przypadkach... Czy tylko ja jestem wyczulony na ten szczegół konstrukcji opowieści ? ?? ¿
Ukradli(za***ali), donieśli(pod***ali), zepsuli(z***ali), pobili(na***ali), uciekli(wy***ali), wypili(wy***ali),
rozbili(...... ....).... .... ....
Zamienić na pojedyńczą i wtedy dla mnie się zgadza.
Co wy na to.
Małolat
Małolat 23.09.2020, 12:43
Dobrze dziadzio prawisz. Może był jeden piroman, a może piromanka?.
.
. 23.09.2020, 10:52
A co to jest zabydek? Ale gamoń
Jan
Jan 23.09.2020, 10:40
Teraz konserwator zabydków bedzie musiał oszacować straty, tyle pracy i utrata kanapy.., bo co jeśli była w ewidencji budynku?
Pytający
Pytający 23.09.2020, 12:45
O co Tobie biega?. Ewidencja budynku?, a co to takiego?.
avanti
avanti 23.09.2020, 17:14
Zapewne mial na mysli "ewidencje zabytkow"
Jak widac cos tam Jasiowi dzwonilo, ale nie w tym kosciele!
Chcial; byc smieszny,i uszczypliwy, a wyszla zwykla niewiedza.
Jan
Jan 23.09.2020, 20:47
Tak, chodzi o Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków we Wrocławiu i Wykazy zabytków: m.Lubań, gdzie w pliku jest - Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego

https://wosoz.ibip.wroc.pl/pub…

Kanapa - jako ewidencja wyposażenia pomieszczeń / budynków przechodzących pod nadzór.. itp.

Dostaliście technologie cyfrową z której nie potraficie korzystać, więc jak widać żart nie dla was. Strasznie mi przykro.



Pozostałe