Płonęła butla z gazem

  • 21.09.2020, 10:29 (aktualizacja 21.09.2020, 10:36)
  • eLuban pl
Płonęła butla z gazem Zdjęcia: OSP Radostów

Podziel się:

Oceń:

W niedzielny poranek strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze butli z gazem w jednym z domów wielorodzinnych w Radostowie Średnim.

Jak się dowiadujemy, do pożaru doszło w trakcie wymiany butli gazowej. Kobieta niechcący uszkodziła przewód gazowy kuchenki, skręcając go w trakcie dokręcania. Nieświadoma tego, postanowiła jeszcze sprawdzić szczelność łączenia przy użyciu zapalniczki. Niestety w czasie, gdy szukała źródła ognia w miejscu gdzie trzymała butlę zebrał się już gaz. Odpalenie zapalniczki wywołało mały wybuch i pożar w kuchni.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożarem jest objęte jedno pomieszczenie na parterze budynku. Działania polegały na ugaszeniu pożaru, schłodzeniu butli z gazem prądem wody oraz na usunięciu spalonych mebli. - piszą na swoim Facebokowym fanpage druhowie OSP Radostów, którzy przybyli z pomocą.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego na miejscu opatrzył kobietę, która doznała lekkich oparzeń.

eLuban pl

Zdjęcia (3)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Strażak_Pożarny
Strażak_Pożarny 23.09.2020, 09:59
Macie osiełki dowód - że butla z gazem rozszczelniona nie wybucha - plonie do czasu aż się gaz wyczerpie. Wybuch czyli eksplozja może nastąpić tylko przy zadziałaniu wysokiej temperatury z zewnątrz przy zamkniętym zaworze.
mieszkaniec
mieszkaniec 21.09.2020, 17:03
do sprawdzania szczelności podłączania instalacji gazowych służy preparat w spraju do wykrywania nieszczelności , dostępny w każdym markecie budowlanym koszt 25 zł . sprawdzanie szczelności instalacji gazowych otwartym ogniem to tylko brak odpowiedzialności i wiedzy , typowa kaskaderka której skutki widać na zdjęciach !!!!!
Dawko
Dawko 21.09.2020, 23:01
Zapalniczka lepsza i tańsza ;)

Pozostałe