Policjanci ścigali motocyklistę

  • 18.09.2020, 12:08 (aktualizacja 18.09.2020, 14:23)
  • red. /asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Policjanci ścigali motocyklistę

Podziel się:

Oceń:

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, którą zamierzają przeprowadzić policjanci lub inne osoby uprawnione do tego, w myśl obowiązujących przepisów stanowi karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Najwidoczniej niektórzy kierowcy nie zdają sobie z tego sprawy. Konsekwencje ucieczki poniesie motocyklista zatrzymany przez funkcjonariuszy z Leśnej.

Do zatrzymania 37-letniego mężczyzny mieszkańca powiatu lubańskiego doszło w nocy w miniony czwartek na terenie powiatu zgorzeleckiego. Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej podczas nocnej służby na terenie miasta zauważyli jadącego z naprzeciwka motocyklistę. Ten na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Pomimo użytych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych motocyklista kontynuował ucieczkę. Nie stosował się do znaków drogowych czym stwarzał duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Po przejechaniu kilkunastu kilometrów kierujący zjechał na drogę szutrową, gdzie stracił panowanie nad pojazdem. Ucieczkę kontynuował pieszo wzdłuż torów kolejowych jednak policjanci zatrzymali i obezwładnili go. Zachowanie uciekiniera wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Fakt ten potwierdziło badanie narkotesterem. Dodatkowo, od mężczyzny pobrano krew do badań.

W trakcie czynności okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Pojazd został odholowany na parking policyjny.

Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za niezatrzymanie się do kontroli oraz jazdę pod wpływem środków odurzających. Odpowie także za popełnione wykroczenia.

red. /asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Do Pana Ja
Do Pana Ja 25.09.2020, 00:50
Drogi Panie mam23 lata, więc nie mialam do czynienia z milicją, ale nie raz widzialam jak policja lamie prawo albo nie reaguje gdy ktoś je lamie, dziękuję za komentarza , pozdrawiam Pana serdecznie
Młoda kobieta
Młoda kobieta 20.09.2020, 21:54
Po pierwsze policja w tych czasach to nie policja, jakieś chlystki co sami lamią przepisy.A ci mlodzi policjanci to bez komentarza, nawet im się nie chce zatrzymać kierujacego autem , który nie przestrzega przepisów . Po drugie niektorzy motocyklisci myślą, że są panami dróg i wszystko mozna tym cwaniakom . W Stanach to by się z takim przypadkiem dlugo nie meczyli
Ja
Ja 21.09.2020, 17:35
Pewnie poznała ta pani policjantów z dawnych lat i łezka się zakręciła i może coś jeszcze zostało o czym mąż nie wie a do szkoły chodzi. Źli młodzi bo łapią a jak nie łapią to też źle. To nie policjanci tylko polskie prawo. Pozdrowienia dla zakochanej w starych milicyjnych czasach
Denis
Denis 20.09.2020, 07:20
Policji proponowałbym bym częściej kontrolować tego typu maszyny gdyż jeździ nimi coraz większa ilość Pico Ludzi
Bez komentarza
Bez komentarza 20.09.2020, 04:09
Polska język, trudna język - oto przykład:
''Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, którą zamierzają przeprowadzić policjanci lub inne osoby uprawnione do tego, w myśl obowiązujących przepisów stanowi karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności."
Niezatrzymanie się do kontroli drogowej nie stanowi żadnej kary.
Tylko tyle i aż tyle.
🤭
🤭 21.09.2020, 17:37
Ok mylisz się panie
Mrek
Mrek 19.09.2020, 08:26
Boże jaka ta śmieszna policja jest nieudolna w tym kraju ! To cud, że w ogóle go dogonili, pewnie dlatego, że był fest porobiony !
🤭
🤭 21.09.2020, 17:40
Więcej takich nieudolnych jak on i takich jak w komentarzu podobnym to łatwy wynik w pracy ambitnych funkcjonariuszy. Niektórzy stali przy narodzinach tylko po wzrost a po rozum już czasu zabrakło
sxc
sxc 18.09.2020, 21:29
do obesrwator to co ty z sąsiadami nie możecie sobie poradzić z jednym ćpunem na motorze ?
Bulwers
Bulwers 18.09.2020, 20:56
Nie dość że *** to jeszcze naćpany. Co to za prawo, które pozwala puszczać wolno idiote po nie udanej próbie ucieczki, pod wplywem środków odurzających, bez uprawnień oraz posiadającego już poważne zarzuty? W tym kraju musi dojść do tragedii żeby ktoś wkońcu zajął się tąkimi ludźmi? Czy to celowe działanie, żeby później było o czym pisać i robić sensacje w mediach społecznościowych....
Obserwator
Obserwator 18.09.2020, 14:38
I co z tego? motor już odebrał i jeździ dalej naćpany na zmianę z drugim kolegą, dniami i nocami, motor nie stygnie, ludzie nie śpią i nikt, nic z tym nie robi.
Hans
Hans 19.09.2020, 13:53
Kartonowe państwo ,to są standardowe procedury w takim kraju .

Pozostałe